Проводи в армію, прикмети, традиції й подарунки

Служба в армії – досить серйозне випробування для чоловіка. Відірваність від дому, материнської турботи, зміна розпорядку дня значно впливають на молоду людину. Щоб випробування пройшло без ускладнень, народні забобони рекомендують правильно організувати проводи. Прикмети та повір’я стосуються свята, поведінки батьків і гостей, подарунків.

c3f6b1535cbb38dedbeff85a3f007fec Проводи в армію, прикмети, традиції й подарунки

Як проходять проводи в армію

Організацію свята бажано почати заздалегідь, оскільки захід проходить напередодні від’їзду. При проводах в армію традиції і прикмети тісно пов’язані. Рекомендується влаштувати веселощі в домі молодої людини, запросивши родичів, кохану дівчину, однокласників, друзів. Розрядити обстановку допомагають конкурси, ігри, відповідний музичний супровід.

Вважається, що на проводах в армію повинен бути чоловік, який відслужив без проблем і труднощів. Чим ближче людина за кровним узам або дружнім стосункам до сім’ї новобранця, тим краще. Саме йому потрібно надати слово при першому тості. Побажання легкої служби від цього солдата – хороша прикмета. Вважається, що завдяки цьому молодої людини обійдуть стороною невдачі, нещасні випадки.

Прикмети про організацію застілля

Особливу увагу рекомендується приділити святкового столу, розташування гостей. Сам свято потрібно влаштовувати вдома, а не в кафе. Народні повір’я пояснюють це тим, що так новобранець отримає захист предків, насититься позитивною енергією.

Поради, повір’я і прикмети про застілля на проводах в армію:

 1. Призовника потрібно посадити на чолі столу, щоб бачив проводжають гостей.
 2. Поряд з новобранцем важливо розташувати батьків, самих близьких йому людей.
 3. Перший тост за відслужили без проблем родичем або другом.
 4. Наступними вітають і вимовляють напуття батьки.
 5. На столі повинні бути улюблені страви майбутнього захисника Росії.
 6. Головний атрибут свята – солдатська каша, зварена з перлової або гречаної крупи. По ложечці повинні з’їсти всі гості в знак того, що готові чекати нового захисника батьківщини, ділити з ним тягар.
 7. Призовник має вкусити від свіжоспеченої буханця великий шматок, прожувати і сказати, що доїсть, коли повернеться додому після армії. Залишок хліба загортають у чисту бавовняну тканину, зберігають до кінця служби. Звичайно є старий сухар потім не доведеться, але бажано зберегти до повернення молодої людини додому.

Прикмети про гостей

За російським звичаєм проводжати призовника слід галасливої і веселою компанією. Рекомендується запросити на проводи самих рідних, коханих людей молодого людини. Це батьки, брати, сестри, близькі родичі і друзі, кохана, однокласники, можливі колеги по роботі. Присутні повинні розписатися або написати побажання, напуття на святково прикрашеній пляшці шампанського. Відкрити можна буде після повернення бійця.

9fdf3dd47d81c0a654b4358e142a0c5b Проводи в армію, прикмети, традиції й подарунки

Проводжають нового призовника збройних сил країни у веселій дружній обстановці. Неприпустимі сльози або сумні історії. Відслужили чоловіки діляться досвідом, дають поради. Вітаються конкурси, пісні на військову тематику. За російським звичаєм прийнято дарувати подарунки, влаштовувати змагання з армрестлінгу.

Дії батьків

Ключову роль на проводах сина в армію відіграє мати. Згідно з традиціями, вона повинна тричі перехрестити зі спини і благословити на легку службу. Небажано плакати, жаліти молодого чоловіка, оскільки це погіршить настрій, змусить нервувати, без підстав побоюватися нового життєвого етапу.

Ритуали та обряди, здавна прийняті на проводах в армію:

 1. Випити кілька ковтків води з колодязя, покласти поруч з ним свою річ. Вважається, що це збереже енергетику молодого бійця.
 2. Відрізати пару локонів, скласти у вигляді хреста, на віск прикріпити до ікони святого покровителя новобранця.
 3. Батько повинен благословити сина і вручити маленький полотняній мішечок з рідною землею.
 4. Коли призовник буде їхати, в машину слід кинути жменю монет. відскочившу від кузова потрібно підняти і зберігати як оберіг.
 5. Бажано батькам відвідати церковну службу, замовити сорокоуст за здоров’я призовника в російські війська.

Над домашньої ліжком новобранця повісити довгу стрічку як символ того, що його завжди чекають вдома. Важливо уникати червоного і чорного кольорів. Зняти припустиме тільки після повернення солдата з армії.

Що не варто робити

Основними обмеженнями є сльози, голосіння рідних і близьких людей, а також примірка армійської форми. У першому випадку молодий чоловік засмутиться, замість бойового настрою буде переживати за власну долю і спокій рідних. У другому прикмету можливо пояснити цілком прозаїчною причиною. Під час застілля або при неакуратності одяг може прийти в непридатність.

Небажано позичати гроші, тим більше для організації проводів. Не можна допускати конфліктів призовника і близьких йому людей. Після проводів прибирати в квартирі згідно з народним забобонам не можна, поки новобранець не доїде до місця служби.

Подарунки та побажання

Проводи в армію в Росії відзначають повсюдно. Можливі невеликі відмінності в обрядах і традиціях, але прийнято, що гості дарують призовнику подарунки. Кращий варіант – гроші, щоб молода людина могла самостійно вибрати необхідні речі. Але допустимо подарувати і звичайні презенти.

Основні рекомендації:

 1. Небажано дарувати дорогі, химерні предмети, які можуть стати причиною конфліктів серед товаришів по службі.
 2. Переважно піднести практичні, необхідні всім речі.
 3. Унікальність подарунка можливо підкреслити гравіюванням, написом з побажаннями.
 4. Часто до презенту прикладають листівку з добрими словами, що виражають віру у сили, честь і доблесть призовника.

3dd659875f34e690f0286c2a804c95fc Проводи в армію, прикмети, традиції й подарунки

Для коханого

Кращим варіантом вважається фото. Його можна подарувати у вигляді ламінованої картки або роздрукувати на такому предметі, як блокнот, записна книжка, календарик. Любляча дівчина повинна побажати гарної служби, вимовити слова вітання та підтримки. Особливим подарунком вважається річ, зроблена своїми руками. Це може бути вишитий носовичок, в’язані шкарпетки або светр.

Другу

Від близьких приятелів молода людина може отримати на проводах жартівливі подарунки з приколами. Інший варіант – корисні речі. Бажано обговорити з призовником, що саме це буде. Часто друзі, сусіди, однокласники дарують засоби особистої гігієни. Популярними варіантами є гель для душу, піна для гоління, верстати. Можна подарувати незвичайну запальничку.

Від знайомих і друзів батьків

Дорослі люди зазвичай більш грунтовні. Для них найбільш оптимальним вважається піднести гроші. Купюри повинні бути великими, рівними. Вкласти подарунок бажано в спеціальний конверт для грошових знаків з доброзичливими, напутніми або смішними словами привітань.

Якщо хочеться вручити пам’ятний подарунок, рекомендується обговорити таку можливість з майбутнім солдатом збройних сил.

Сучасні традиції

На даний момент люди розуміють, що більшість забобонів виникали через нестачу знань. Коли людина не може логічно пояснити, те додає події містичний сенс. З цієї причини в сучасному світі сліпо вірити в прикмети і повір’я вважається дурістю і невіглаством. Така ж ситуація склалася щодо ознак з приводу проводів.

Перед армією для призовника також влаштовують гучне застілля, запрошуючи на нього близьких і рідних. За російським традиціям прийнято весело проводити час, від душі бажати добра і благополуччя, дарувати пам’ятні та корисні подарунки. Проводити спеціальні обряди і ритуали, коли проводжають в армію, не потрібно.

Поради призовникам

Дотримання простих правил і рекомендацій дозволить безперешкодно потрапити на місце служби в заданий час і не відчувати при цьому ніякого дискомфорту.

На що звернути увагу, щоб благополучно проводити призовника:

 1. Речі зібрати заздалегідь, щоб в останній день займатися відпочинком і спілкуванням з близькими.
 2. Проводи влаштувати напередодні від’їзду. Не обов’язково слідувати забобонів і не спати до ранку.
 3. Гостей запросити за кілька днів, щоб у всіх була можливість прийти і підготуватися.
 4. Віруючим рекомендовано відвідати церкву, помолитися, причаститися.
 5. Прикраси, годинники, дорогі телефони, планшети та ноутбуки залишити вдома, щоб не провокувати конфліктів на службі.
 6. Настрій має бути веселим, доброзичливим, щоб без праці влитися в новий колектив.


Проводи в армію прийнято організовувати завжди. Традиція збереглася незважаючи на те, що термін служби скоротився, а умови перебування відчутно покращилися. Дотримуватися звичаї і проводити ритуали, обряди не обов’язково. Головне, щоб призовник відправився на службу в доброзичливому настрої, тому останній день перед армією потрібно провести так, як захоче сам.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради