Прикусити язика – прикмета під час їжі або при розмові, до чого це

Вираз «прикуси язик» в українській мові означає «не кажи зайвого». Якщо насправді прикусити язика – прикмета трактується в залежності від статі і віку жертви, а також від дня тижня і обставин прикушування. Іноді це обумовлено анатомічною будовою щелепи або неуважністю під час їжі. Якщо таке відбувається нечасто, варто дізнатися, що з цього приводу зазначено в народних повір’ях, адже іноді прикушенный орган – провісник добрих або поганих подій.

До чого трапляється прикусити язика

Ознака означає, що в житті людини є речі, на які варто звернути увагу. Як правило, це сімейні цінності та ставлення до оточуючих.

5e412160e1e22150e6b3e5f6bed12a53 Прикусити язика – прикмета під час їжі або при розмові, до чого цеЗміст прикмети змінюється в залежності від того, яка частина органу виявилася прикушена.

Під час їжі

Якщо людині не пощастило прикусити язика під час їжі – це знак, що він дуже поспішає приймати рішення або прагне вхопитися за 2 справи одночасно. Є й інші тлумачення прикмети:

 • Під час прийому їжі вкусив себе господар чи господиня – один з гостей залишився голодним.
 • Постраждалий чоловік занадто жадібний, поспішає забуває поїсти і нормально пережовувати їжу.

При розмові

Коли неприємність відбувається при розмові – це знак того, що про людину говорять погане за його спиною. Також прикмета повідомляє про недостовірність інформації, яку подавав говорив на момент події.

Найчастіше така інформація надається заснованої на плітках і пересудах.

Якщо постраждав кінчик мови

Прикусити орган близько до кінчика – за прикметами ознака:

 • Негараздів з другою половинкою. Постраждалий чоловік погодився на ці відносини вимушено. Насправді почуттів до партнера він не відчуває, але не має можливості змінити ситуацію на краще.
 • Прагнення зрівноважити своє життя, досягти балансу між бажаннями і можливостями.

Прикусив язика праворуч або ліворуч

Тлумачення прикмети залежить від локалізації укусу по сторонам:

 • Вкусити праворуч – ознака ряду грубих порушень, які призведуть до тяжких наслідків. Прикмета повідомляє про те, що під час прийняття рішень людина поквапився, допустив помилку, знехтували заходами безпеки і не перевірив інформацію.
 • Зліва орган прикушують люди, стесняющиеся своїх почуттів, таких як приховане бажання домінувати.
 • Ознака того, що конфлікт можна вирішити відвертою розмовою.

Значення для жінки і чоловіки

Розшифровка прикмети залежить від статі людини, прикусившего мову. Для чоловіка вірними вважаються такі смисли:

 • Хитромудрі маніпуляції недоброзичливців, прагнення оточуючих поживитися за рахунок чоловіка.
 • Чекають нові любовні відносини, у яких буде важливо приймати себе і партнера з усіма достоїнствами і недоліками. В іншому випадку відносини завершаться розставанням.
 • Необхідність прояву ініціативи як в любовних, так і в дружніх відносинах.

5ec4264eb0815ee157c714d1f7bd1c09 Прикусити язика – прикмета під час їжі або при розмові, до чого цеНастає сприятливий час, щоб показати себе і завоювати авторитет у всіх життєвих сферах.

Для жінки, якщо вона прикусила мову, прикмета несе інший зміст:

 • На голові та на язиці в неї бажання домінувати у відносинах, не має сенсу. Доведеться притримати це бажання і зробити кроки для рівноправного партнерства, щоб не відлякати улюбленого авторитарним поведінкою.
 • При бесіді з родичами вона занадто часто стикається з браком поваги. Варто абстрагуватися від спілкування з такими людьми, щоб відчувати себе в безпеці і отримати можливість збудувати довірчі відносини з іншими людьми.
 • У романтичних стосунках настає період довіри і розслабленості, але сама жінка залишається насторожі. Варто довіритися партнеру, провести з ним спільне свято або відправитися у відпустку для відпочинку від повсякденних обов’язків.

По днях тижня

Тлумачення прикмети залежить від дня тижня:

 • Травма мови в понеділок віщує фінансовий прибуток.
 • Пригода в середу або четвер – символ майбутньої зустрічі зі старими друзями.
 • Якщо прикусити орган у вихідні, людина зіткнеться з проблемою в кар’єрі, складнощами з зароблянням грошей.

50df7f8940144c209a686aef221644d3 Прикусити язика – прикмета під час їжі або при розмові, до чого цеУ вівторок і п’ятницю прикмета не несе додаткового сенсу, тому для її тлумачення в ці дні керуються звичайними забобонами за місцем травми та підлозі потерпілого.

Прикушення мови уві сні

Якщо людина після засипання прикушує мову, це означає:

 • Зміну моральних принципів, зміну застарілих поглядів, зокрема в питаннях відносин з протилежною статтю.
 • Зроблений вибір погіршить відносини з другою половинкою. Також причиною змін стане небажання сновидця слідувати покликом серця.
 • Затаєну на якогось образу людини, небажання прагнути до чогось нового, переглядати своє ставлення до найближчого оточення.

Що означає, якщо ваш співрозмовник прикусив язика

Для самого співрозмовника прикушення мови може призвести до всіх проблем, які вказані у народних прикметах.

1fc727aa24ce110c670bca916767faa4 Прикусити язика – прикмета під час їжі або при розмові, до чого цеДля людини, до якого під час події звертався співрозмовник, це подія – показник брехливості потерпілого.

Адже за прикметами прикушують мови пліткарі й чаклуни, які бажають зла людині, або намагаються зурочити в розмові.

Як нейтралізувати погане значення прикмети

За народним повір’ями, прийнято відводити біду від людини, укусившого мовами, наступними способами:

 • Посипати вкушений мова сіллю з перцем.
 • Взяти нитку, обв’язати вузлик навколо мови, потримати 10-15 хвилин. Нитку після цього спалити, а не викидати з побутовим сміттям.

Перший спосіб краще не використовувати, якщо мовою є подряпини або прікушен він був до крові. Заборонені сіль з перцем і при алергічних реакціях на спеції.

Щоб не довелося розбиратися з негативом, який несе в собі прикмета про прикусывании мови, під час їжі краще не розмовляти. При розмові потрібно стежити за темпом мови, щоб випадково не травмувати мову або внутрішню сторону щоки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради