Прикмети про птахів: залетіла в машину, сіла на голову, купаються в калюжі або пилу

Згідно з народним забобонам спостереження за поведінкою пернатих, а також їх несподівана поява в житті людини здатне про щось розказати, попередити. Прикмети про птахів мають і позитивний, і негативний характер. Для точної інтерпретації потрібно врахувати безліч супутніх умов і нюансів.

33ed235dd9b7929a56321e6c8ef2be7a Прикмети про птахів: залетіла в машину, сіла на голову, купаються в калюжі або пилу

Прикмети, пов’язані з птахами

Щодо пернатих створено безліч добрих і поганих прикмет. Згідно забобонам, несподіване взаємодія з птахом здатне послужити ознакою якихось змін в житті. При тлумаченні необхідно враховувати супутні фактори. Не слід сліпо вірити забобонам, оскільки можна помилитися при розгадуванні сенсу і невірно витлумачити отриману інформацію. У будь-якому випадку це просто застереження, а не обов’язковий сценарій. Негативу можливо уникнути, змінивши власну поведінку, а також вірою в хороше.

Погодні

Найбільш поширена група прикмет про птахів пов’язана з зміною погодних умов. Це пояснюється тим, що в стародавності людям було важливо знати, що очікує на наступний день, а пернаті істоти чутливі до атмосферних перепадів.

d23d122918d0d9afaf467c720b91d34a Прикмети про птахів: залетіла в машину, сіла на голову, купаються в калюжі або пилу

Погодні прикмети:

 1. Ластівки літають низько – на дощ, високо – до гарної погоди.
 2. Перелітні види рано відлетіли – до холодної зими.
 3. У населеному пункті з’явилися граки, ластівки і жайворонки – скоро настане весна.
 4. За прикметами птахи купаються в калюжах в холодну пору року – до майбутнього потепління.
 5. Горобці затихли, туляться один до одного – до похолодання.
 6. Галас і крик воробьиной стайки – до тривалої теплої погоди.
 7. Птахи купаються в пилу або голосно кричать, влаштувавшись на деревах – буде дощ.

Подієві

Найбільш часто можна почути прикмети про залетілу в будинок птицю. При цьому тлумачення має як позитивний, так і негативний характер. Сприятлива інтерпретація зазвичай пов’язана з голубами й спокійно ведуть себе пернатими. Значення прикмети полягає в добрих новинах про роботу, переїзді, народження дитини. :

 • Якщо будинок пробралася ластівка – до отримання інформації. Пташки звили гніздо під дахом або на балконі – сприятливий знак – до миру, спокою, удачі.
 • Горобці в квартирі – до неприємностей, метушні, дрібних клопотів.
 • Соловей символізує сімейний затишок, багатство. Ворона віщує біди, образи, проблеми, хвороби.

Не слід ганяти гостю по кімнаті, досить відкрити вікно і почекати, поки сама вилетить

Негативні

Негативні інтерпретації пов’язаних з птахами прийме зустрічаються досить часто. Основною ознакою того, що тлумачення повір’я несприятливий – відповідна поведінка пернатої істоти. Якщо пташка явно стурбована, б’ється об скло, кричить, проявляє агресію – слід бути обережніше. Також несприятливо позначається на людині смертельний результат непроханої гості.

Якщо ознака негативне, рекомендується провести нейтралізацію впливу прикмети. Для початку слід надати допомогу, яка потрапила в біду пташці, якщо це вже неможливо, не потрібно зациклюватися на поганих думках. Всі повір’я лише попереджають про ймовірний розвиток подій, але не є обов’язковими або непоправними.

Особливо забобонним і вразливим людям рекомендується сходити до церкви, сповідатися, помолитися за здоров’я близьких, замовити молебень. Добре допомагає душ. Вода змиває весь негатив, тому, зайшовши під теплий потік потрібно подумати про погане, потім відпустити важкі думки.

Птах і автомобіль

Існує безліч прикмет про машину. Тлумачення носять часом суперечливий характер, тому для точної інтерпретації забобони слід звернути увагу на супутні ознаки – яка птиця, що робить, чим все закінчилося.

d7d5e951a686113b4ed01ee51f7adfde Прикмети про птахів: залетіла в машину, сіла на голову, купаються в калюжі або пилу

Врізалася в скло і загинула

Негативна інтерпретація властива ситуацій, коли пернате створіння гине. У тому випадку необхідно звернути увагу на різновид постраждалої.

Прикмети, якщо збити птицю на машині на смерть:

 1. Голуб – розлад у родині, конфлікти і сварки, розлучення. Також подію можна розглядати як рада не робити поспішних висновків, звернути увагу, що фактів недостатньо, тому не варто поспішати з прийняттям рішення.
 2. Воробей – до втрати пам’ятної дрібнички, невеликого матеріальної шкоди, збитків.
 3. Ворона – нещасний випадок, хвороба, погані звістки. Менш поширене тлумачення прикмети – весілля.
 4. Сова, пугач – незаплановані грошові витрати, втрата гаманця, крадіжка, затримка зарплати, можливо ДТП, але без летального результату.
 5. Стриж, ластівка – захворіє домашній улюбленець або з’явиться інший привід втратити радість від життя.

Села на авто

Шукати таємний сенс у пригоді не слід, але якщо інтуїтивно здається, що пернате створіння хоче про щось попередити, можна звернутися до народних забобонів. Згідно з повір’ями, птахи сідають на машину в знак прийдешніх змін в житті. Можливе отримання новин, особливо, якщо птаха влаштувалася на дзеркалі. Деякі прикмети радять бути обережнішими, оскільки попереду чекає низка дрібних неприємностей. Пташка прогулюється по капоту – до серцевих переживань, хвороби.

ab6388f1230176f4614309f6de562050 Прикмети про птахів: залетіла в машину, сіла на голову, купаються в калюжі або пилу

Якщо залетіла в машину

Ця подія вважається неабияким, тому може бути інтерпретовано як прикмета. Якщо птах залетів у машину – слід чекати новин, змін у житті. При цьому важливо врахувати різновид пернатого. Голуб обіцяє зміни на любовному фронті, а воробей передвіщає неприємності, погані звістки. Ворони залітають до хвороб, але це можливо пояснити і без народних забобонів, оскільки птахи є переносниками інфекцій.

До чого збити

Якщо птаха лише вдарилася об машину, але стрепенулася і полетіла шукати містичний сенс у пригоді не слід. Всьому виною власна необережність пташки. Особливо забобонні люди вірять, що це можна розцінити як ознаку новин, змін в житті.

Єдиним негативом може бути залишилася від зіткнення з пернатої вм’ятина або подряпина на автомобілі.

Інші прикмети про птахів

Крім машини і будинки народні повір’я стосуються і самої людини. Взаємодія з птахами може бути різним. В більшості випадків воно віщує сприятливі зміни в житті або отримання добрих новин. Для визначення точного значення потрібно звернути увагу на поведінку пернатої істоти.

Сіла на голову

У розрахунок варто брати лише диких птахів, яким не властиво подібна поведінка щодо людей. Інтерпретація народного забобони залежить від різновиду пернатого.

Прикмети, якщо птах сів на голову:

 • ворона або галка – успішне завершення важливої справи;
 • голуб – людині належить духовне просвітництво, відкриття чого-небудь незвичайного, оригінальний хід думок;
 • горобець, синиця – скоро відбудуться невеликі, але приємні зміни, можливо отримання цінного подарунка;
 • яструб, одуд – матеріальне благополуччя;
 • приснився сон про що сів на голову птиці – попередження про небезпеку, потрібно проявити обережність і підвищена увага до дрібниць.

8c5fabf0c0a07e7a8fc68aba71d37a5f Прикмети про птахів: залетіла в машину, сіла на голову, купаються в калюжі або пилу

Врізалася в людини

Подібний контакт з пернатими може бути досить болючим і заподіяти фізичну біль людині і самої пташці. Згідно з народним забобонам інтерпретацій можливо декілька:

 1. Найсприятливіша – отримання добрих новин.
 2. Це може бути знаком того, що людина знаходиться на піку своєї удачі. Подібне тлумачення стосується білих голубів.
 3. З негативних позначень поширено попередження про заборону літати на повітряному транспорті. Це може призвести до небажаних наслідків.

Зачепила крилом

Дикі птахи рідко підходять близько до людей. Навіть намагаються літати як можна далі. З цієї причини фізичний контакт з птицею вважається сприятливим знаком. Основна інтерпретація прикмети щодо голови полягає в тому, що людину чекають матеріальне благополуччя, успіх у справах, підвищення по службі. Якщо крило дотронулось до плеча або руки – скоро відбудеться доленосне знайомство, можливе визнання в любові. Пташка зачепила ногу – до довгоочікуваним новин.

Годувати птахів

Добру справу сприятливо впливає на життя людини в цілому. Це допомагає знайти душевну рівновагу, заспокоїтися, упорядкувати думки. Згідно з народними прикметами при годуванні диких птахів люди ніби просять вищі сили простити гріхи померлих родичів, зняти негативну карму з роду. Ознакою також може бути сон, в якому годують пташок. Худі, хворобливі істоти – до марних клопотів, вгодовані і веселі птахи – рада почати активні дії.

Що ще можливо при регулярному подкармливании пернатих:

 • хороші знайомства, придбання нового друга;
 • удача в справах;
 • радість і веселощі;
 • приємні клопоти;
 • можливість раптово дізнатися правду, хоч і не завжди приємну.

9a9490e8955058d1b8e462e8e5d6c1bd Прикмети про птахів: залетіла в машину, сіла на голову, купаються в калюжі або пилу

Звили гніздо за вікном

Птахи відчувають енергетику місця і не селяться там, де багато негативу. З цієї причини вважається, що якщо поруч з будинком з’явилася гніздо, там проживають доброчесні, щасливі люди. Згідно з прикметами це слід розглядати як ознаку безтурботного життя, везіння, захисту від нещасних випадків та природних катаклізмів.

Додаткову інформацію можна отримати у залежності від виду птиці:

 • лелека – до вагітності, благополучного розродження;
 • синиця – в будинку живуть порядні, щедрі люди;
 • сороки, галки – до швидкої весіллі.

Народні прикмети та повір’я про птахів носять позитивний і негативний характер. Точна інтерпретація залежить від різновиду пернатого, поведінки, забарвлення, місця події. Навіть несприятливі значення не варто сприймати буквально. Це всього лише попередження про можливий розвиток подій, який можна змінити, виправивши власну поведінку.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради