Прикмета: горобці купаються в калюжі, в пилу, піску – до чого це

Горобці – постійні сусіди людей. Пташки маленькі, але досить умілі пророки. Завдяки спостереженням за їх поведінкою предки змогли передати майбутнім поколінням багато прикмет, пов’язаних з погодними умовами. Є також передбачення, що стосуються сімейних відносин, найближчого майбутнього. При вигляді купаються воробйов в калюжі або пилу, можна підготуватися до змін температурного режиму, завчасно змінити плани.

122ff222a3301b6d60daba7f360a41ee Прикмета: горобці купаються в калюжі, в пилу, піску – до чого це

Горобці купаються в калюжі – тлумачення прикмети

Забавно спостерігати, як купаються в калюжі горобці. Але сучасній людині ніколи робити аналіз того, що відбувається навколо. Та й методи захисту від сильних вітрів або зливових дощів давно придумали. Стародавні люди уважно відстежували тенденцію погіршення погоди. Це було необхідно для своєчасного внесення корективів у побут, устрій селищ.

За спостереженнями відунів, купання маленьких сусідів віщувало засуху. Наскільки це добре, судити можна тільки по місцю розташування і сезону. Підвищення температури після дощу – гарний знак. Чого не скажеш при тривалій відсутності опадів.

Навесні

Якщо навесні горобці купаються в калюжі, прикмета тлумачить це як знак швидкого потепління. Особливо добре, коли вони «приймають ванну» весняним ранком. Чекати змін рекомендується на наступний день.

Купання в талій воді ранньою весною віщує:

 • швидкий схід снігу;
 • відсутність розливу;
 • стійку температуру зі знаком плюс.

Влітку

Літні «горобині джакузі» — провісники спеки, посухи. Вітру не буде, а значить, необхідно максимально забезпечити себе і близьких комфортними умовами на цей період.

Восени

Купання в калюжі восени передвіщає наступ «бабиного літа». Теплі деньки простоять ще тиждень, а то й більше. Залежить від тривалості гігієнічної процедури воробйов, їх кількості в одному місці.

Якщо пташки почали використовувати калюжі як ванну в листопаді – тепло протримається кілька днів, але зима буде холодною і сніжною.

Чому горобці купаються в піску або пилу

Коли горобці купаються в піску, значення прикмети змінюється. Якщо помітили, що навіть одна пташка демонструє справжню насолоду від того, що мажеться – пора дістати теплі речі. Гумові чоботи і калоші теж не завадять. Марновірство вказує, що пилові ванни воробей приймає тільки при:

 • затяжному похолодання;
 • тривалих зливах;
 • грозах з градом.

Негода простоїть більше трьох днів, якщо птиця не тільки обсипає крилами себе пилом, але і намагається пірнути глибше.

Наукове обґрунтування прийме

Вченим завжди було цікаво, чому за народними прикметами зробити прогноз погоди простіше, ніж за допомогою спеціальних апаратів. Тому ретельно проаналізувавши, вивчивши поведінку та здібності тварин, птахів зробили певні висновки:

 1. Горобець – птах з пір’яним покривом з наявністю дрібних паразитів в ньому. При різкому потеплінні, збільшенні температури до максимальних позначок комахи доставляють незручності.
 2. Під час прийому «ванни» в пилу, піску відбувається зняття роздратування, усунення блішок.
 3. Що ж стосується моменту, коли купаються в калюжах, то це також звичайний гігієнічний догляд за оперенням. Тільки з невеликою різницею: пухоїдів слід прибрати до потепління. Тому що в спеку їх активність досягає піку.

Всі представники тваринного світу вкрай чутливі до змін у навколишньому середовищі, здатні відчути температурні скачки за кілька днів.

Тому за поведінкою птахів, звірів дійсно можна безпомилково прогнозувати погоду.

Інші прикмети про горобчика

Але горобці здатні стати не тільки помічниками гідрометцентру. Відстежуючи поведінка пернатого, людині можна спокійно дізнатися майбутнє без відвідування ворожок.

 1. Маленькі сусіди облаштувалися під дахом будинку або звили гніздо біля вікна. Марновірство вказує, що краще почати активну підготовку до сватання, весільного бенкету. Воробьиная сім’я – провісники хороших і добрих новин.
 2. Перед далекою дорогою воробей стрімко і близько пролетів над головою. Прогноз для мандрівника не найсприятливіший. Краще скасувати поїздку. Якщо немає такої можливості, прикмета налаштовує на уважність і особливе ставлення до дороги. Не варто чекати удачі. Будьте напоготові. Якщо птах неодноразово пролетіла або цілими зграйками в’ються над головою – валізи розпаковуйте відразу.
 3. Мертвий горобчик на дорозі або біля порога. Людини помітив таке нещастя чекають фінансові втрати. Можливий факт крадіжки. При наявності горобиного трупа в саду – бережіть дітей. Їх здоров’я під загрозою.
 4. Залетевшая птах у вікно. На балкон передвіщає погані новини. Швидше за все, стосуватимуться вони будуть любовної сфери. За умови, що крім відвідування квартири пернатий стукав у шибку – виникнуть проблеми на роботі.
 5. Якщо крім купання в калюжі птах нап’ється з неї – людині однозначно буде везти у всіх сферах діяльності. При цьому для нареченого і нареченої знак обіцяє довге щасливе сімейне життя. Проблем пара з грошима знати не буде.

Народні забобони не вимагають пояснень. Неодноразовий пошук відповідей про те, чому тварини і птахи відмінні провісники показують: вони більш сприйнятливі до всіх змін. Тому відразу демонструють наближення спеки, холоднечі або злив.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради