Иришка F1 — гібридний томат для теплого клімату. Опис, особливості, відгуки

Гібридний сорт Иришка F1 створений для Північно-Кавказького регіону. У томата дрібні плоди, зате стабільна врожайність. Культура призначена для грядок під відкритим небом. Ознайомтеся з деталізованим описом, достоїнствами і недоліками гібрида.

irishka f1  gibridnyjj tomat dlya teplogo klimata opisanie, osobennosti, otzyvy5 Иришка F1 — гібридний томат для теплого клімату. Опис, особливості, відгуки

Опис сорту та його важливі характеристики

Томат Иришка F1 значиться у Державному селекційному реєстрі. Його відносять до ранньостиглим, але період дозрівання варіюється між 78 і 108 днями. Практика висадки томату показує усереднені терміни — 87-92 добу. Кущ гібрида зростає приблизно до півметра. Листя — середня кількість. Без формування рослина виходить розкидистим, як на фото.

Помідори виростають на кистях по 6-8 шт. По вазі вони рідко досягають 100 р. Шкірочка тонка, але міцна. М’якоть — щільна, солодка. У кулінарному застосуванні селекціонери визначили томат у категорію салатних. На ділі дрібні плоди консервують у цілісному вигляді, і у вигляді соків і соусів.

Увага! У Держреєстрі також є більш старий гібрид Ірина F1. Не переплутайте! За своїми властивостями він нагадує Иришку. Тільки кущ приблизно вдвічі вище, плоди більші. І районований сорт по всій території РФ.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Ранньо-стиглий Детер-минантный Салатного типу Для відкритого ґрунту 58-101 10 Червоний Округлої форми, гладкий, має 3-4 гнізда

Досвід вирощування: переваги та недоліки

Важлива перевага томату Иришка F1 — тривалий плодоношення в порівнянні з іншими детерминантными сортами. По ряду інших параметрів він теж може зацікавити садівників-любителів:

 • висока врожайність;
 • підвищена стійкість до посухи та високих температур;
 • імунітет до деяких хвороб (ВТМ, фітофтороз);
 • привабливий товарний вигляд томатів;
 • можливість транспортування і тривалого зберігання;
 • гідний смак;
 • приблизно рівний розмір плодів;
 • універсальність застосування.

irishka f1  gibridnyjj tomat dlya teplogo klimata opisanie, osobennosti, otzyvy6 Иришка F1 — гібридний томат для теплого клімату. Опис, особливості, відгуки

Увага! Серед мінусів — потреба в підв’язці і погана реакція томата на похолодання і дощову погоду.

Особливості агротехніки культури

Гібрид вирощують розсадним способом. Саджанці ростуть інтенсивно. Через 45-50 днів після сходів вони вже готові до пересадки в грунт. Рекомендована схема розсадки томатів на грядці:

 • 30-40 см — відстань між рослинами в ряду;
 • 70 см — відстань між рядами.

Увага! У будь-якому випадку розташовуйте на 1 кв. м не більше 6 кущиків томату Иришка F1.

Особливості вирощування:

 • Одні городники зовсім не пасинкують томат. Інші повністю видаляють всі відростки-пасинки. У другому випадку врожай буде раніше, але в цілому за сезон рослина дасть менше плодів.
 • Відразу спорудите опори і продумайте спосіб підв’язки до них. Низькорослий кущ не витримає ваги спеющих помідорів.
 • Своєчасно зривайте томати, щоб перенаправити сили рослини на формування нових плодів.
 • Відгуки практикуючих садівників

  Дачниця з ніком Gluschanka зазначила невибагливість і високу врожайність гібриду. Помідори у неї вийшли більшими заявленої селекціонерами маси — близько 150 р. В банку для консервації вони не помістилися. Важлива особливість: кущ дружно зав’язав перший урожай, родить рівне 1 міс., а потім різко перестав формувати нові томати.

  irishka f1  gibridnyjj tomat dlya teplogo klimata opisanie, osobennosti, otzyvy7 Иришка F1 — гібридний томат для теплого клімату. Опис, особливості, відгуки

  Інша дачниця під ніком Дюна віднесла цей сорт до засолочным. Причина — занадто щільна оболонка. LenaN охарактеризувала томат як «нічого особливого». Хоча відзначила його невимогливість і холодостійкість. Жінки не вказали місце розташування своїх ділянок і спосіб вирощування гібриду (теплиця або відкритий ділянка).

  Ірина В. зібрала урожай на відкритій грядці в Знахідку. Плоди у неї вийшли рівними, досить великими. На одному кущику виростало з 25-32 шт. У Олени з Гомеля (Білорусь) в саду рослина плодоносило до другої половини вересня.

  Не всі відгуки про томаті Иришка однозначно позитивні. Одні ставлять під сумнів смакові якості, інші — стійкість до фітофтори. Але культура залишається популярною. Її насіння випускають кілька виробників.

  Гібрид Иришка: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради