Подвійна веселка: прикмети, до чого побачити, що позначає її поява

Ми не втомлюємося милуватися красою природи і її незвичайними явищами. Хто з нас не завмирав в захваті, побачив різнобарвну веселку. Від цього видовища душа радіє. Не дивно, що наші предки, не знали законів фізики, надавали веселці особливе значення. А прикмета побачити веселку вважалася щасливою.

Основні прикмети

В давнину вважалося, що веселка – це міст, що сполучає небо і землю. По ній святі можуть спускатися до нас, а безгрішні душі – піднятися на небеса.

Наші предки вірили, що веселка своїми кінцями випиває воду, щоб не було другого всесвітнього потопу.

У скандинавських народів веселка вважалася мостом, що з’єднує світ живих і світ мертвих. Тому поява веселки на небі вважалося поганою ознакою: хтось помре, але в той же самий час, цей чоловік по небесному мосту відразу перейде до Верховного світ.

До природному явищу люди завжди ставилися з трепетом, про це говорять такі забобони:

 • Не можна на небо, особливо, на небесний міст показувати пальцями – в цьому випадку на тебе впадуть різні нещастя;
 • Якщо жінка ніяк не може зачати дитину або не доношує дитя до покладеного терміну, або у неї народжуються тільки дівчинки, вона повинна принести додому води, взятої у ізножья семицвета, і пити цю воду протягом тижня. Після цього її заповітне бажання здійсниться.
 • У тому місці, де опори небесного мосту спираються на землю, закопаний старовинний скарб, але викопати його може тільки безкорисливий людина з чистими помислами.
 • Не можна плавати в природному водоймищі, коли на небі райдужний міст, не потонеш.
 • Якщо побачив дві веселки одночасно, станеш щасливим, якщо побачив три веселки – станеш багатим і здоровим, але якщо побачив сім веселок, то отримаєш владу над світом і саме велике щастя, яке тільки можна уявити.

6f4ce77959e81a925fa626a2f31bf753 Подвійна веселка: прикмети, до чого побачити, що позначає її появаЧарівну фразу про послідовність кольорів в райдужному коромислі знає кожна дитина.

Сьогодні навіть діти знають, що веселка – це оптичне явище, яке виникає, коли сонячний промінь заломлюється у великих дощових краплях і тоді вода відіграє роль двоопуклої лінзи і відображає вгору величезний різнобарвний коло.

Забобони про веселку в різний час року

Безліч прикмет про це природне явище говорить про те, що веселка не залишала байдужими серця наших предків. Її називали Ірідою семицветом, веселкою і небесними сполохами. У різні пори року і навіть місяці тлумачення прикмети змінювалося.

Весна

Найчастіше можна побачити веселку навесні і влітку. В давнину вважалося, що під час першої квітневої грози відбувається боротьби між силами добра і зла. І тому якщо на небі з’явилася веселка, це означає, що сили добра перемогли.

Квітнева веселка символізує щастя, добро, благополуччя на весь рік. Якщо вона з’явилася після першої весняної грози, то дуже скоро прийде тепло, і вся природа возрадується. Якщо ж її довго не буде, то ще якийсь час простоїть холодна погода і негода.

Для наших предків будь-які природні явища були важливі, оскільки після першої грози і райдуги можна було не боятися заморозків і приступати до городнім і польових робіт.

Найкращою прикметою вважалося побачити подвійну веселку і відразу за нею яскраву блискавку. Це обіцяло багатий урожай, гарний приплід у худоби, благополуччя в сім’ях. Це був символ перемоги добрих сил над темним початком, закінченням зими, початком теплого періоду та поширенням тепла.

Якщо в квітні не траплялося гроз, люди розцінювали це як покарання, панікували і молилися. Якщо ж грози були, але небесні сполохи так і не з’являлися, то вважалося, що рік буде невдалим, і доведеться голодувати.

Зима

Зимова веселка – дуже рідкісне явище. У Сибіру вважалося, що якщо побачити в цей час року веселку, то чекайте потепління, а значить, хуртовини та снігопади. Крім цього, наші предки твердо вірили, що це явище вказує на присутність багатого скарбу десь поблизу.

Якщо ви читали чудову казку П Бажова «Срібне копитце», то знаєте, що олень, володіє чарівними властивостями, з’являвся озорені блискучою ірідою.

Є й інше тлумачення прикмети, яке стверджує, що зимова веселка обіцяє сильні морози і сувору зиму, але вона закінчиться благополучно.

Осінь

Восени це природне явище віщує період тепла. Крім цього, побачити восени семицвіт на небі – запастися здоров’ям і щастям на найближчий рік.

Вважалося, що якщо ви побачите веселку у свій день народження, то цей рік буде щасливим для вас.

Літо

Літня веселка – явище зовсім не рідкісне. Вона також вказує на теплу погоду в майбутньому. Побачити її молодятам вважалося дуже щасливою прикметою, а пройти під нею мріяли багато людей, бо думали, що якщо це вдасться, то здобудеш щастя на все життя.

Як за допомогою веселки можна передбачити погоду

З допомогою побаченої райдуги можна передбачити погоду:

 • Веселка в небі рано вранці пройдуть сильні дощі.
 • Веселка ввечері обіцяє ясну погоду на наступний день.
 • Якщо під час дощу веселка вийшла, то погода буде кілька разів змінюватися.
 • Дощ пройшов, а веселка так і не вийшла – доля обіцяє неприємності.
 • Дві або три дуги в небі одночасно обіцяють гарну погоду і початок «білої смуги в житті.
 • Якщо у веселці сильно виділяється червоний колір, то буде сильний вітер.
 • Якщо переважає зелений колір, то триватиме дощова погода, а жовтий – на суху і ясну погоду.
 • Якщо спостерігали небесні сполохи в суботу протягом дня, то весь наступний тиждень буде сильний дощ.
 • У тих місцях, де веселка впирається в землю, буде сильний дощ.

271bef0700ef0b18c38f4ad332d56453 Подвійна веселка: прикмети, до чого побачити, що позначає її появаНаші предки безпосередньо залежали від природи, тому уважно спостерігали за погодними явищами, аналізували їх та робили висновки.

Як правильно загадати бажання

З давніх часів вважалося, що, побачивши веселку, можна загадати бажання, і воно обов’язково здійсниться. А якщо ще встигнути пробігти під цим небесним мостом, то станеш щасливим на все життя.

Побачивши це незвичайне явище в небі, стисніть руки в кулаки і згадайте найзаповітніше бажання. Зверніться подумки до Всесвіту з проханням допомогти вам виконати його, але не просіть фінансових благ. Це в корені невірно. Гроші самі по собі не можуть бути межею мрій.

da09b5e7c967706606d077663e32f97f Подвійна веселка: прикмети, до чого побачити, що позначає її появаВажливо: не можна бажати нікому зла, доля суворо стежить за цим. Не забудьте заздалегідь подякувати вищі сили за допомогу.

Подвійна веселка

Рідкісне явище – подвійна веселка – символізує життєвий успіх, причому у всіх сферах: в кар’єрі, в коханні, у вдачі, у відносинах. Цим дивовижним природним явищем доля дає знак, що будь-які неприємності відступили, і ви входите в смугу щастя і везіння.

 • Побачивши подібний знак взимку, можете радіти. Всі ваші проблеми вирішаться самі собою, без жодних зусиль з вашого боку.
 • Якщо ви милуєтеся небесними коромислами з різних сторін, то Всесвіт вважає, що ви заслуговуєте всього самого кращого. Цей період у вашому житті можна назвати благословенням небес. Трохи почекайте, і з вами відбудуться неймовірні події, які докорінно змінять ваше життя.
 • Коли ви повинні прийняти доленосне рішення і побачили подвійну веселку, то можете бути спокійні – рішення прийде саме собою і буде правильним. Ще вважається, що після подібного бачення ви зможете переосмислити цілі життя і зрозуміти, для чого прийшли у цей світ.
 • Наші далекі предки вважали, що таке знамення може попереджати про страшну пожежу. Тому рекомендували якомога обережніше поводитися з вогнем.

Ще одне дуже рідкісне явище – місячна веселка. Її можна побачити тільки в повний місяць, коли нічне світило яскраво освітлює землю. Вважається, що людина, що побачив це явище, що володіє магічною силою, яку може спрямувати як на добрі, так і злі справи.

Тлумачень прийме багато, і не всі вони мають позитивний сенс. Особиста справа кожного – вірити чи не вірити в сигнали долі. Може бути, варто згадати рекомендації давніх філософів, що потрібно вірити тільки в хороше передбачення, а про погане краще забути, тоді воно не здійсниться.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради