Оберіг Квітка папороті: значення слов’янського символу, амулета Перунів цвіт для чоловіків і жінок

Квітка папороті або Перунів цвіт – стародавній слов’янський талісман. Язичники і старовіри наділяли його таємним змістом, що звільняє людей від псування, пристріту і нездужань. Цей оберіг знайшов своє місце і в сучасному житті.

be8c34eff49964539f24780bd80b1a01 Оберіг Квітка папороті: значення словянського символу, амулета Перунів цвіт для чоловіків і жінок

Легенда про Квітку папороті

Лісове рослина папороть оточена безліччю легенд. У кожного народу є своя версія, що стосується чудодійного квітки. Стара слов’янська легенда відрізняється від інших не тільки красивою історією кохання, але і своєю таємничістю.

Згідно з переказами, крилатий божество Симаргл покохав красуню Купальницю. А так як закоханий був хранителем сонячного вогню і світла, а його обраниця – богинею літніх ночей, їм не судилося бути разом.

Але справжня любов творить дива. Два божества з’єдналися в період літнього сонцестояння. Від цього союзу на світ з’явилися двоє немовлят, яких назвали Купалом і Костромою.

Перун – бог грому і блискавки, що припадає братом Симарглу, вирішив зробити подарунок в честь новонароджених. Цим подарунком став сяючий квітку папороті, звідки і з’явилася назва перунів квітка.

З тих пір в ніч перед святом Івана Купали у слов’ян з’явилася традиція шукати в лісах диво-квітка, яка розпускається всього на одну мить. В народі його прозвали «жар-колір», тому що в ту саму хвилину, коли він розкривається, околиця освітлюється чарівним світлом від магічного сяйва.

Згідно з народними повір’ями, щасливцеві, якому вдалося його знайти, відкривалися великі можливості. Однак сміливців було не так вже й багато. Божественне диво охороняла нечиста сила і всіляко перешкоджала тому, щоб хтось із смертних заволодів ним.

Мало було знайти квітучу папороть, потрібно було проявити сміливість і твердість духу, аби зуміти подолати всі перешкоди.

Зовнішній вигляд і значення оберегу

Символ Квітки папороті за формою нагадує свастику чи восьмикутний коловрат. Знак Ярила-сонця і вогняної стихії і сам чимось схожий на язики полум’я. Амулет є дзеркальним відображенням іншого слов’янського оберега – одолень-трава. Крім того, ці сакральні зображення мають зовнішню ідентичність, їх часто використовують в парі.

Значення оберегу Квітка папороті полягає в міфічну силу рослини. Старовинні перекази приписують йому здатність нагороджувати даром ясновидіння і владою над нечистою силою. Людині, яка знайшла жар-колір, відкривалася можливість бачити крізь землю і товщу води. Всі таємні знання Всесвіту ставали доступними для нього.

Амулет з зображенням Перунова кольору вважається найбільш підходящим для чоловіків. Воїнам, що збиралися на битву, цей символ забезпечував:

 • силу духу;
 • безстрашність і непереможність в бою;
 • подолання будь-яких негараздів.

Однак магічна символіка була приваблива не тільки для чоловіків, але і для волхвів, адже володар жар-кольору ставав мудрим і далекоглядним. Він міг вільно перевтілюватися і приймати будь-який образ, керувати природними явищами і тваринним світом, а також потойбічною силою.

1f3bdd57378af0e2d91a34f6aa06643b Оберіг Квітка папороті: значення словянського символу, амулета Перунів цвіт для чоловіків і жінок

Сила талісмана Перунів цвіт

Слов’янський оберіг Квітка папороті – сильний захист його власника від багатьох життєвих негараздів. Чоловікам цей символ дає:

 • фізичну силу і витривалість;
 • стійкість духу;
 • хоробрість і вправність у бойових ситуаціях;
 • успішність і фінансове збагачення;
 • мудрість і отримання таємних знань.

Для жінок Цвіт папороті – оберіг, що дозволяє продовжити молодість і зберегти здоров’я. Цей знак оберігає сімейне вогнище і дарує радість материнства. Ось чому його вживали не тільки для зображення на амулетах, але і для захисту свого житла.

Кому підходить цей талісман

Оберіг Перунів цвіт за своїм значенням найбільше підходить для носіння чоловікам або як магічний символ для захисту будинку і сім’ї. Таємничий знак вирізали і зображували на побутових предметах. Крім того, сакральний сенс мали вишиті деталі одягу, постільна білизна та рушники.

Зміцнюючи і оберігаючи свій сімейний союз, подружжя обзаводилися двома амулетами відразу: одолень-травою і містичним Квіткою папороті.

Таке поєднання за всіма прикметами повинно було:

 • зміцнити сім’ю;
 • налагодити побут;
 • підвищити добробут.

Древній слов’янин свято вірив, що сила оберега безмежна. Вона може зробити людину здоровою, розумною, щасливим, багатим і щасливим. Однак це зовсім не означало, що талісмани носили на собі як повсякденний одяг.

Люди, що зображували на камені, дереві чи полотні священні знаки, ставилися до них з повагою та деяким побоюванням. Слабкій людині магічний знак допоможе стати сильніше і витривалішими. А сильний може стати нерозважливо хоробрим, що доведе його до погибелі.

Чаклуни і маги часто звертаються до цього містичного знаку за допомогою, використовуючи його у своїх ритуалах. Проте є думка, що точно так само, як жар-колір не йде в погані руки, так і оберіг допомагає тільки у добрих справах.

Як правильно зарядити оберіг

Будь амулет починає діяти, коли люди беззастережно вірять в нього. Виходить як би двосторонній зв’язок між людиною і оберегом. Найсильнішою захистом володіє символ, подарований близькими людьми.

Якщо ж людина придбав амулет або виготовив його власноруч, то слід користуватися ним тільки для благих цілей. Посилити вплив оберега можна, звертаючись до богу Перуну за допомогою і заступництвом.

У давні часи магічні символи прийнято було заряджати і наділяти силою за допомогою природних стихій. Вогонь, вода, повітря і земля шанувалися як божества, тому міць цих стихійних явищ передавалася зарядженим амулетів.

750a1d4ba18ea84112494246db1ab3c9 Оберіг Квітка папороті: значення словянського символу, амулета Перунів цвіт для чоловіків і жінок

Вогонь і вода

Для процедури очищення вогнем підійдуть полум’я свічки, сонячне чи місячне світло. Пройшовши через вогонь, амулет не просто очищається, але й отримує силу, поступається тільки могутності Перуна-громовержця.

Обряд очищення водою потрібно проводити в безлюдному місці. Джерельна вода або підземний ключ не тільки змиють весь негатив, але і зарядять амулет позитивною енергією. Дощова або тала снігова вода також підійде для підживлення оберега магічними властивостями.

Повітря і земля

Кожна людина прихильний якоїсь стихії. Хтось любить безхмарну і безвітряну погоду, а кому-то буря і ураган додають адреналіну в кров. Таким людям завжди мало місця і повітря під дахом будинку. Для них зарядка амулета повинна відбуватися на відкритій місцевості, де від вітру нікуди не сховатися.

Тим, хто не любить ніякого екстриму, краще всього закопати амулет під самотньо зростаючим деревом. Для обряду досить однієї доби. По закінченні цього терміну оберіг буде очищений землею і стане надійним захистом.

Як правильно доглядати

Оберіг містичний Квітка папороті, виготовлений з дерева, металу або виробного каменю, особливого догляду не потребує. Досить буде дбайливого ставлення. Інша справа, якщо він виготовлений з живих листя дивного рослини.

Для цього зелене листя жар-кольори зв’язують у букети. Такі «захисні засоби» розкладають по всьому будинку: на підвіконнях, по кутах і на шафах. Можна один букетик і поставити у вазу для квітів. Кожен пучок листя повинен бути перев’язаний червоною вовняною ниткою.

Такий оберіг недовговічний, але він дуже добре очищує житло людини. Людям, що живуть в будинку, комфортно буде і працювати, і відпочивати. Як тільки листя зів’яне, на них осяде пил, букети слід спалити разом з негативом, який у них накопичився.

8b8a69a1e6706bfdc2d36bdee3c0f91b Оберіг Квітка папороті: значення словянського символу, амулета Перунів цвіт для чоловіків і жінок

Як очищати оберіг

Амулети, які зроблені з дорогоцінних металів, краще всього віддавати в ювелірний салон. «Живі» обереги зеленого листя чищенні не підлягають, їх просто спалюють. Вишиті вироби перуть у теплій мильній воді.

Втім, магічні символи не так вже бояться фізичної грязі. Набагато гірше для оберега потрапити в чужі руки. Особливо якщо до нього доторкаються люди з лихими помислами. Чужа енергія може зробити з магічного символу в кращому випадку даремний предмет. У гіршому – знак захисту почне шкодити своєму власникові.

Символи на тканини

З тих пір, як з’явилися швейні приналежності, люди стали прикрашати свій одяг і предмети вжитку вишивкою. І якщо вироби із золота або срібла були доступні обмеженому колу, спосіб прикраси шиттям використовували малозабезпечені сім’ї.

Невтаємниченій людині може здатися, що одяг з старослов’янської гардеробу розшита орнаментами без всякого сенсу. Однак кожен візерунок за задумом майстрині повинен був відповідати певній події.

Інструкція для шиття

Кожна рукодільниця, сідаючи за роботу, повинна знати наступне:

 • Вишитий на полотні оберіг Квітка папороті має велику силу, якщо орнамент виконаний натуральної ниткою – шовкової, вовняної або бавовняної.
 • Обов’язково повинен дотримуватися місячний календар.
 • Орнамент з жар-цвітом можна вишивати на зростаючому місяці, на другий чи четвертий день. Такий візерунок зміцнить здоров’я людини, для якого він був виконаний.
 • На убуваючому місяці вишивають на двадцятий або двадцять перший день. Це рукоділля вбереже від пристріту і псування.

Приступати до роботи треба не тільки з чистими руками, але і з чистими помислами.

Майстриня повинна чітко усвідомлювати, з якою метою вона сіла вишивати, і налаштуватися на кінцевий результат. Тільки тоді робота принесе користь.

Значення кольорів у орнаменті

У роботі з оберегами немає нічого випадкового. Всі деталі мають значення. Так, кожний відтінок нитки символізує якийсь особливий сенс:

 • Червоний, оранжевий і жовтий колір сприяє зміцненню шлюбу і збереження сім’ї.
 • Зелений повинен залучити фінансову незалежність і благополуччя.
 • Синій і блакитний відтінок оберігає від псування, пристріту і всякої нечисті.

Фіолетовий, коричневий або чорний колір допоможе знайти радість материнства.

Оберіг Квітка папороті у вигляді тату

У сучасному житті навіть старовинні обряди набувають нових обрисів. Молодь, дотримуючись віянь моди, робить татуювання, не спромігшись навіть дізнатися історію їх походження і смислове навантаження.

Потужний містичний знак не повинен наноситися на тіло як данина повального захоплення. Таке тату буде цілком виправданим, якщо його зробить людина військової професії, покровителем якої є бог-громовержець Перун.

У будь-якому випадку витатуюваний оберіг не слід виставляти назовні. Це сакральне зображення, зроблене на спині або передпліччя, повинно бути приховано під одягом, інакше буде втрачено значення такого важливого символу.

Амулети і традиції давніх пращурів, що дійшли до цього часу, мають бути використані на благо тих, хто їх застосовує. Правильно вибраний оберіг допоможе зміцнити здоров’я і моральний дух, позбутися від пристріту і псування. Однак покладаючись на вищі сили, не варто нехтувати власною ініціативою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради