Новий віник в будинку: прикмети і забобони про те, як купувати і ставити в будинку

Віник на Русі сприймався як оберіг дому. Вважалося необхідним правильно поводитися з цим пристосуванням. В народі були популярні прикмети про віник, пов’язані з його придбанням і зберіганням. Люди вірили, що недбале поводження з цим корисним в господарстві предметом може притягти неприємності і біди.

d85c44a2a4ebe88955e612d1bc8cff52 Новий віник в будинку: прикмети і забобони про те, як купувати і ставити в будинку

Значення віника в будинку

У багатьох світових культурах мітла вважалася магічним предметом, що володіє незвичайними властивостями. Наші предки ставилися до цього господарського інвентарю з повагою.

Жителі Русі знали багато прикмет про віник, зберігається в будинку. Вважалося, що цей господарський атрибут допомагає:

 • вимести бруд і негатив з житла;
 • боротися зі злими духами — для цього мітлу або віник ставили ручкою вниз;
 • захиститися від лихого ока — після відходу неприємних відвідувачів сліди заметалась;
 • уберегтися від сварок і розбратів — для цього предметом стукали об поріг.

У культурі ацтеків цей предмет домашнього господарства вважався священним, пов’язаних з богинею Тласольтеотль, що символізує очищення від гріхів «выметающей» все нечисте з душі людини.

Англійці вважають поганою прикметою підмітати підлогу після заходу сонця. Люди вірять, що таким чином з хати виганяють удача.

Забобони про новий віник

Наші предки здавна вірили в прикмети, пов’язуючи ті чи інші події в житті з певними явищами. Чимало прогнозів і забобонів, що стосуються відносин між рідними і близькими, зв’язувалися в людському свідомості з побутовими предметами. Наприклад, у жителів Русі існували прикмети про новий вінику в будинку. Важливим вважалося дотримуватися певні умови при виборі, придбанні, зберіганні і використанні предмета.

Люди вірили, що недбалість, проявлена при купівлі волоті, принесе в дім нещастя, розлад у стосунках з близькими, грошові проблеми. Вважалося, що неправильне поводження здатне залучити в оселі нечисту силу.

Коли купувати

Кожній господині рано чи пізно доводиться купувати новий віник. Наприклад, коли старий стає непридатним для використання. Багато людей вважають, що за допомогою цього предмета домашнього господарства можна привернути успіх і гроші. Які б не були причини, краще купувати новий віник, звертаючи увагу на поради наших предків:

 • Здійснювати покупку потрібно в так звані чоловічі дні — неділя, понеділок або вівторок.
 • Найбільш підходящим часом вважається період зростаючого місяця.
 • Найгірший місяць для придбання — серпень.
 • Куплений в новорічну ніч новий господарський інвентар стає оберегом дому і магнітом для успіху і багатства.

d3f94cfd2eba3e44665558d9e4c49765 Новий віник в будинку: прикмети і забобони про те, як купувати і ставити в будинку

Правила вибору предмета

Народні прикмети говорять, що придбання піде на користь тільки тоді, коли купівля здійснюється за правилами, а не навмання:

 • Краще всього купувати нову мітлу у продавця чоловічої статі, при цьому торг не вітається.
 • Радять при купівлі загадати бажання, і воно обов’язково здійсниться.
 • Якщо віник купується як талісман удачі, то варто робити вибір на користь предметів великих розмірів. Покупку краще робити на початку тижня.

Як використовувати

Придбавши нову річ, потрібно відразу ж викинути стару. Краще віднести мітелку подалі, не залишаючи поблизу житла. Вважається, що це провокує безсоння. Погана прикмета — спалювати непридатну річ. Такі дії ведуть до сварок і розбратів в сім’ї.

В народі існує безліч прикмет про новий вінику в будинку, точніше, про використання цього предмета:

 • Не можна помсти у напрямку порога, інакше з житла підуть багатство і достаток.
 • Погана прикмета — підмітати підлогу відразу після того, як хтось із членів родини поїхав.
 • У будинку повинен бути тільки один віник.
 • Після того як куплене пристосування для прибирання принесено в оселі, краще поставити предмет у кут ручкою вниз. Згідно з прикметами, такі дії допоможуть запобігти проникнення в будинок нечистої сили і зла.
 • Якщо з візитом прийшов неприємний людина, то після відходу такого гостя потрібно «замести сліди». Тоді піде й негатив, який, відвідувач приніс.

d0344b7cf85e22a181868361f107a5e5 Новий віник в будинку: прикмети і забобони про те, як купувати і ставити в будинку

Якщо господарський атрибут впав, за народною прикметою це не обіцяє нічого хорошого і означає прийдешні неприємності. Однак не варто переживати завчасно. Можливо, причина падіння — початкове нестійке становище домашнього помічника. А, може, хтось із членів сім’ї випадково зачепив і впустив річ.

Можна дарувати віник

Думки про піднесене в дар вінику сприймаються по-різному. Багатьом не подобається такий презент, незважаючи на всі сприятливі прикмети і забобони, що стосуються цього господарського інвентарю.

Всупереч поширеній думці, дарувати таку корисну річ можна. Більш того, подарунок робиться з найкращих спонукань. Адже віник відомий не тільки як надійний оберіг, але і як грошовий талісман.

Якщо предмет дарують на удачу і багатство, то прикрашають стрічками і купюрами. Іноді навіть роблять фігурки з грошей. Міцну мітелку великих розмірів можна подарувати молодятам. Це хороша прикмета, після такого презенту новоспечену сім’ю чекає щасливе життя в достатку і благополуччя.

Якщо віник отримує в подарунок неодружена дівчина, це вірна ознака того, що скоро вона вийде заміж.

Як і де ставити в будинку

Магічні властивості мітли відомі людям здавна. Повір’я дійшли і до наших днів. З допомогою цього предмета домашнього господарства люди намагаються привернути удачу та достаток у дім, а також захиститися від зовнішнього негативу. Однак щоб магія працювала, потрібно правильно ставити віник. Жителі Русі дотримувалися на цей рахунок різних думок:

 • Корисний атрибут домашнього господарства повинен стояти біля порогу оселі. При цьому ручка завжди дивиться вниз. Вважалося, що спрямовані нагору прути захищають будинок від негативу.
 • Іноді віник підвішували догори ногами. Цей спосіб зберігання сприймався як ознака поваги до корисного предмета.

Вважається, що новий віник, принісши додому, потрібно поставити ручкою вниз. Це сприятлива традиція, яка обіцяє благополуччя і мирне життя.

d8ea838a4a4bbd622575322eabd6a922 Новий віник в будинку: прикмети і забобони про те, як купувати і ставити в будинку

Як правильно викинути старий віник

Згідно дійшла до нас від предків приймете, старий віник, що прийшов в непридатність, обов’язково рекомендується викинути і придбати новий. Якщо ж покупка вже зроблена, то від віджилої своє волоті потрібно відразу позбутися.

Предки приділяли увагу правилами, згідно з якими слід було викидати старий віник:

 • Краще відносити прийшла в непридатність річ подалі від житла. Прикмети кажуть, що якщо мітелку виявлять недоброзичливці, це спричинить за собою негативні наслідки. Такий атрибут часто використовується для наведення порчі на сім’ю.
 • Рекомендується просто викинути стару річ, а не спалювати. Знищення цього домашнього помічника, нехай навіть прийшов в непридатність, — погана прикмета, яка обіцяє конфлікти і чвари в сім’ї.

Чому не можна бити віником людей

У старовину дітей злегка били по спині віником у «педагогічних» цілях. Так поступали, якщо дитина росла пустотливим і неслухняним. За прикметою така міра впливу сприяла вихованню дисципліни і появи в характері позитивних рис. Також вважалося, що після подібних дій діти ростуть здоровими і міцними. В наші дні деякі люди дотримуються такої ж думки.

Повір’я говорить, що шльопати дитину по спині можна тільки новим віником. Природно, робити це потрібно символічно, не застосовуючи силу.

Старий віник для цієї мети не підійде. Дійшли до нас забобони і прикмети попереджають, що це приваблює негатив у життя маленької людини, і в його характері розвинуться негативні якості. А сильно бити мітелкою не можна ні дорослих, ні дітей.

Чому не можна обмітати людини

В народі відомі різні повір’я, що стосуються цього предмету для прибирання. Частина з забобонів носить негативний характер. Вважається, наприклад, що не можна обмітати людини. Це проганяє геть удачу і приваблює негатив. Після таких дій у житті почнеться смуга неприємностей в особистій і професійній сфері. Причому повір’я відноситься і до жінок, і до чоловіків. Наші предки вірили, що після такої «чистки» неодружені люди були приречені на самотнє життя без постійного партнера.

Поширена народна прикмета стосується тільки дорослих людей. Дітей же, навпаки, обмітати можна і іноді навіть необхідно. Вважається, що завдяки цьому відбувається позбавлення від негативних звичок, наприклад, ліні.

В сучасному світі люди рідко користуються віником для прибирання. На зміну застарілому домашнього інвентарю давно прийшов практичний і зручний пилосос. Однак, незважаючи на це, вірять у прикмети люди все ж радять придбати річ хоча б в якості оберега. Адже в сучасному світі у кожної людини знайдуться вороги і недоброзичливці. Можливо, простий віник допоможе якось захиститися від зовнішнього зла.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради