Догляд за годинником: способи чищення, як прибрати подряпини

Статусним людям, підтримує високу планку стилю та іміджу, потрібно знати, як проводиться чистка годин. Купуючи механічні хронометри, людина повинна розуміти важливість догляду. Без дбайливого відношення власника за механічними годинами навіть найбільш міцне і надійне виріб, зроблене з простих або дорогоцінних матеріалів, приходить в непридатність, ламається і втрачає красу зовнішнього вигляду.

ukhod za chasami: sposoby chistki, kak ubrat carapiny42 Догляд за годинником: способи чищення, як прибрати подряпини

Як носити?

Щоб мінімізувати шанси пошкодження годинникового механізму — найважливішою складовою годин, порушення цілісності якої призводить до поломки виробу, іноді, без можливості відновлення, виробники елітних хронометрів забезпечують покупців інструкцією носіння та догляду. Тому першим ділом після покупки потрібно уважно вивчити приписи.

Загальні рекомендації для «механіки» і «кварцу»:

  • Ремінець регулюється відносно товщини руки для надійної фіксації.
  • Не можна піддавати годинник надмірного вібраційному впливу.
  • Механізм заводиться раз на добу в один і той же час.
  • Перед дозаводом виріб знімається з руки.
  • Термічні перепади надають шкідливий ефект на механізм в цілому.
  • Зберігання годин біля приладів з сильним електромагнітним випромінюванням призводить до прискорення або уповільнення ходу стрілок.
  • Знімати години перед сном.
  • Не плавати і не мочити руки у моделях, спеціально непризначених для цього.
  • Попадання спиртовмісних коштів на циферблат і корпус шкодить поверхні.

Найважливіший пункт догляду: вжити всіх заходів, щоб уберегти його від подряпин і механічного впливу (ударів, падінь).

Особливості догляду в залежності від виду годин

Механічні

ukhod za chasami: sposoby chistki, kak ubrat carapiny43 Догляд за годинником: способи чищення, як прибрати подряпиниПрофілактичний огляд у годинникаря рекомендовано проводити у середньому один раз у п’ять років.

Догляд за годинами повинен проходити регулярно і сумлінно. У спеціалізованих магазинах дистриб’юторів перед продажем нагадують, що профілактична чистка проводиться в середньому раз в 3-5 років. За дорогими моделями доглядають по-особливому. Головний критерій вибору майстра і місця проведення робіт — це майстерні з хорошою репутацією і якісним, сучасним обладнанням. У такому місці перевіряють і оновлюють мастило, юстируют внутрішні механізми, проводять профілактичний огляд на наявність пошкоджень.

Годинник з вбудованим календарем можна наводити між 22:00 і 2:00. В цей час автоматичний механізм перебудовується і втручання в процес може привести до поломки, зміни точності ходу. Заняття спортом і інші активні дії, які викликають сильний струс вироби і вібрації, вкрай небажані. Це дозволено в спеціальний спортивних годинах з ударо – і вібростійкістю. Допустима температура, не вредящая внутрішнім механізму, значиться в діапазоні між 5 і 25 °C.

Кварцові

Електромеханічні кварцові годинники, що працюють на основі коливань кристала, повинні отримувати не менше уваги ніж механічні. Заміну живильного елемента проводять раз в 1,5—2,5 року. Коригувати правильність ходу рекомендовано кожні 12 місяців, тому що точність хронометра ±15 секунд/місяць. Через кожних 5 років механізму необхідна повна перевірка, очищення та змащування внутрішніх деталей. Процедуру краще проводити в спеціалізованих сервіс центрах з гарантією якісної роботи досвідченими майстрами.

Способи чищення

Як проводиться очищення скельця?

ukhod za chasami: sposoby chistki, kak ubrat carapiny44 Догляд за годинником: способи чищення, як прибрати подряпиниЯкщо годинник не мають вологозахист, очищення скельця необхідно робити м’якою, злегка зволоженою, серветкою.

Очистити захисне скло від пилової прошарку можна м’якими вологими серветками, що не містять речовин на спиртовій основі. Протирають ретельно всю поверхню круговим рухом з легким натиском. Такий спосіб підходить для моделей без вологозахисту. Вироби з передбаченої водонепроникністю можна промити під струменем чистої води, а потім витерти насухо. Забороняється сушити хронометр на батареях або феном. Потрібно обов’язково відвідати сервіс центр у разі утворення конденсату під захисним склом.

Як вимити ремінець?

Вибаглива деталь чиститься в залежності від матеріалу і частоти використання. Ремінець від годинника очищають від спітнілих виділень, частинок епідермісу, пилу і бруду чистою водою швидким промиванням з використанням м’якої зубної щітки. Видалити забруднення в проміжках між секціями вийде зубочисткою.

Як прибрати подряпини?

Полірування годин проводиться при необхідності і робиться тільки висококваліфікованим майстром в майстерні бренду (особливо актуально для дорогих, статусних моделей). Самостійно прибрати подряпини не вийде, а спроби призведуть до нових пошкоджень. Відполірувати скло на годиннику можна своїми руками, використовуючи шліфмашинку. Для цього видаляється скло з корпусу, очищається ватою, змоченою у спиртовому розчині. Полірування здійснюється дрібнозернистим колом, змазаним пастою ГОІ, і тільки на низьких обертах.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради