Народні прикмети на 12 липня: Петров день Петра і Павла, Петрівки

Православне свято первоверховних апостолів Петра і Павла припадає на 12 липня. В цей день в народі відзначаються проводи літа, починається наполеглива робота в полях і городах, у селах відкриваються ярмарки в честь «Петровських гулянь». Також святкується повний світанок природних сил – цей день складає загальний цикл народних гулянь з 6 липня – днем Аграфени Купальниці, і 7 липня – днем Івана Купала.

204e6976b067dec2ec3d823d02dbedde Народні прикмети на 12 липня: Петров день Петра і Павла, Петрівки

Звичаї

Перед днем Павла і Петра слов’яни постили, прибирали свої будинки, курячі яйця фарбували в жовтий колір. У цей період закінчувався піст, тому в сім’ях накривали стіл і запрошували в гості не тільки близьких людей, але також жебраків або людей похилого віку.

Крім того, існувало ще кілька звичаїв.

 • Хресні приносили своїм хрещеникам власноруч спечений пиріг з пшеничного борошна.
 • По закінченні трапези залишки їжі залишалися до ранку – вважалося, що вночі для розговіння за столом зберуться всі померлі предки.
 • У рибалок цей день вважався «ловецким» — вони ставили свічку в церкві, молилися святому Петру про здоров’я і багатий улов. Збираючись на риболовлю, нікому не можна було говорити про свої плани, навіть родичам – інакше не буде клювання.
 • На перехрестях доріг люди розпалювали багаття і спалювали в них частки нового колеса воза, для захисту жителів від витівок нечистої сили. Саме колесо попередньо надевалось на палицю і прокатывалось навколо всього села. Це робилося, щоб визначити житло відьми або чаклуна – вважалося, що біля її будинку колесо розколеться на частини, а з вікна почуються зойки.
 • Ввечері молоді люди йшли в поле і залишалися там до схід сонця. За прикметами, той із них, хто розрізняв в його променях найбільше квітів, повинен був незабаром знайти щастя.
 • Прикмети

  Народні прикмети та повір’я на 12 липня:

  • ясна погода – тепла осінь і зима;
  • відсутність роси з ранку і хмари жовтуватого кольору – дощова погода;
  • дощ у цей і наступні кілька днів – багатий урожай;
  • зозуля перестає кувати, починає опадати листя – до холодної осені та ранньої зими;
  • соловей співає після свята – зима настане незабаром після Покриву;
  • плаваючий на поверхні водойм іл – до швидких дощів;
  • зозуля продовжує співати пісні після дня апостола Петра – літо буде довгим, а осінь теплою.

  Було прийнято з ранку вмитися джерельною водою з трьох джерел – це допомагало на довгі роки зберегти молодість, здоров’я і красу. У свою чергу, купання у відкритих водоймах допомагало змити з себе всі гріхи.

  Думка экспертаКанти ГауриКармолог, парапсихологПодаренное гостями рушник в цю дату вважалося потужним оберегом для всіх мешканців будинку.

  Незаміжні дівчата плели з квітів вінки і обрамляли їм голову коня коханого. Прикмета свідчив: якщо прикраса не падало до приходу господаря, і він встигав його побачити – можна було готуватися до приходу сватів восени.

  Замовляння

  За прикметами і повір’ями 12 липня дівчата збирали по 1 квітці з 12 різних полів, клали їх собі під подушку, і перед сном примовляли: «Дванадцять квіток, як дванадцять молодців – покажіть мені мого судженого уві сні».

  Заміжні дами в ніч на Петра обвивали ноги сплячого чоловіка червоною вовняною ниткою, попередньо освячену на Водохреща у храмі, і носимой все це час вплетеною у волосся. При цьому читали змова: «Як ця нитка в моїй косі носилася, так і ти, мій чоловік, завжди носи мене в своєму серці».

  Тлумачення снів

  Сновидіння в ніч з 11 на 12 липня були віщими, і збувалися на 7 добу. Поганий сон, побачений 12 числа в денний час, натякав на небезпеки і життєві труднощі, які підстерігають сновидця незабаром.

  Талісмани

  Для людей, народжених 12 липня, захисним талісманом стане халцедон, напівкоштовний камінь.

  Проведення обрядів і дотримання прийме в Петров день допоможе приманити у ваш дім щастя, здоров’я, любов та добробут. Крім того, слід відвідати церкву і присвятити час добрим, духовних справах.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради