Можна консервувати при місячних, чому не можна закочувати банки

Наші предки не жалували природну жіночу фізіологію і вважали, що жінка під час менструації «нечиста». Звідси і пішли сумніви, чи можна консервувати при місячних. Крім того, заборонялося висаджувати рослини, ходити в церкву і виконувати багато інших справ. Це щомісячне подія в житті кожної жінки обросло безліччю забобонів і прикмет.

Походження прикмети про заборону консервувати

Якщо спробувати з’ясувати, чому не можна закривати банки при місячних, можна знайти ненаукові пояснення. Існує думка, що в ці дні жінка через шкіру і пори виділяє особливий білок, який на фрукти і овочі діє як токсин. При консервації він потрапляє в банки. Овочі починають бродити, кришки здуваються, і їжа стає непридатною до вживання.

Народні перекази свідчать, що під час менструації жінка випромінює негативну ауру, яка може потрапити у заготовку і зіпсувати її. Також через цю їжу люди, які будуть її вживати, заразяться поганою енергетикою. Тому жінкам в критичні дні не дозволяли займатися соліннями, щоб не наражати себе на небезпеку і не залишитися без врожаю.

32cc98247345fd74d0a188ce115120aa Можна консервувати при місячних, чому не можна закочувати банкиЩе одна теорія заборони полягає в тому, що під час місячних людина погано себе почуває і не може займатися таким трудомістким процесом. Таким чином, прикмета убезпечує від важкої праці і зайвого навантаження на організм.

Що буде, якщо закочувати при місячних

Навіть зараз багато жінок намагаються уникнути консервації під час місячних. Вони вірять, що їжа зіпсується або, в кращому випадку, буде несмачною.

Народні прикмети, в залежності від виду продукту, хочуть попередити, чому не можна консервувати:

  • Якщо при місячних солити огірки, вони стануть гіркими і несмачними.
  • Засолите капусту – вона потемніє, стане м’якою і почне смердіти.
  • Консервовані компоти забродять, кришки роздуються. Банки доведеться відкривати і виливати вміст в унітаз.
  • Закриєте в банки варення – воно обов’язково буде кислим.
  • Законсервуєте помідори під час місячних – вони полопаються і перетворяться на кашу.
  • Закатані банки з маринованими кабачками роздуються. Їх доведеться викинути.

eb1d7401f3310540421308077454f79f Можна консервувати при місячних, чому не можна закочувати банкиРаніше не було холодильників. Тому м’ясо і сало солили в баддях, а пізніше в банках. Жінці з місячними цього робити не дозволяли.

Деякі старожили стверджують, що, незважаючи на велику кількість солі у м’ясі і салі починався процес гниття, якщо його солила жінка з менструацією. Але швидше за все, це просто спроба звалити на когось відповідальність за неприємності.

Що робити, якщо все одно потрібно закочувати

Якщо у вас місячні, але закачування не чекає, необхідно ретельно стерилізувати банки, добре мити і полоскати овочі. На руки краще надіти рукавички одноразові, щоб уникнути попадання мікробів в стерильний посуд. Дуже важливо дотримуватися пропорції спецій, зазначені в рецепті. Якщо слідувати всім правилам хорошою консервації, банки чудово простоять відведений термін, а прикмети і забобони нехай залишаються в далекому минулому.

Як варіант, жінка під час менструації може тільки керувати процесом, а готувати маринад і закочувати банки краще іншим членам сім’ї.

Чи варто вірити прикметі, на думку православної церкви

У давні часи люди вірили, що жінка в критичні дні не повинна заходити в церкву. В іншому випадку з нею можуть трапитися неприємності, немислимі для розуміння сучасної людини:

  • У дівчини виросте борода, якщо вона зайде в церкву під час місячних.
  • У неї будуть важкі пологи, якщо вона відвідає Храм в критичні дні.
  • Також не можна було проходити обряд хрещення і стає хресною, тому що у хрещеника можуть з’явитися відхилення. У дитини може вселитися біс, і він стане одержимим.

До кінця сімнадцятого століття люди вірили, що жіноча кров розмножує демонів, тому заборонялося заходити в церкву, чіпати ікони, запалювати свічки.

e69df9d7d9ba06ac66f74356bc2406a3 Можна консервувати при місячних, чому не можна закочувати банкиЯкщо «нечиста» жінка запалить свічку, вона буде горіти не на благо, а для нечистої сили.

Навіть торкатися до такої жінці не можна було, тому що вона могла передати свою «нечистоту» прикасающемуся до неї людині.

Прощатися з небіжчиком їй теж заборонялося, так як жінка з менструацією, якщо вірити прикметам, перешкоджала виходу його душі у світ мертвих.

Сама церква не визнає народні повір’я та забобони. За православним законами це вважається гріхом і диявольськими діяннями. Але те, що жінці під час місячних краще утриматися від походу в храм, церковні закони визнають.

Всі прикмети, що стосуються приготування їжі, з точки зору сучасної людини не мають ніякого сенсу. Головне – готувати соління з гарним настроєм і позитивними думками.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради