Чим мити ламінат без розлучень в домашніх умовах

Ламінат лише частково складається з деревини, тому доглядати за такою підлогою набагато простіше, ніж за іншими покриттями. Однак і він забруднюється, зношується, і якщо не дотримуватися правил догляду, якось неминуче настає час ремонту. Щоб правильно мити ламінат, потрібно підбирати відповідні засоби для різних видів забруднень. Тоді покриття буде виглядати бездоганно і прослужить значно довше.

Особливості догляду за ламінатом

1f1b5bece269d618f527c164041aa24f Чим мити ламінат без розлучень в домашніх умовахЛамінат покритий захисною плівкою, за якою потрібен особливий догляд

Ламінатна дошка має шарувату структуру. Верхній шар – полімерна плівка, яка відіграє декоративну роль, одночасно забезпечуючи захист основних шарів від зовнішніх впливів. Саме ця плівка піддається забрудненню і потребує догляду.

В цілому такий вигляд покриття володіє хорошими антистатичними властивостями, довго зберігає візуальну чистоту. Якщо регулярно і правильно очищати його, декоративна плівка залишиться герметичною і не допустить псування внутрішньої структури. А це означає тривалу експлуатацію.

Згубно позначитися на якості ламінованої підлоги можуть два фактори:

  • Твердий сміття. Пісок і дрібні камінчики найчастіше потрапляють в будинок з вуличною взуттям. Наступаючи на такі частинки, домочадці створюють їх тертя об підлогу.
  • Вода. Любителям надмірно вологого прибирання потрібно розуміти, що для ламінату такий метод недопустимий.

Видаляти сміття необхідно підходящими засобами та інструментами, щоб не пошкодити захисну плівку. Враховуючи, що вологе прибирання неприпустима, діяти доведеться обережно.

Інструменти і засоби для очищення ламінату

Щоб продовжити термін служби підлоги, уважно вибирайте, як очищати і чим мити ламінат. Цей матеріал не зазнає жорсткого механічного впливу і агресивних засобів.

Інвентар

6b103f26b1e1e4774e333e4c57386b6f Чим мити ламінат без розлучень в домашніх умовахЛамінат потрібно мити щіткою з насадкою з мікроволокна

Догляд за покриттям не вимагає спеціального обладнання. Достатньо мати стандартний набір побутової:

  • пилосос з м’якою щетинистой насадкою;
  • мітла з м’яким ворсом;
  • швабра з насадкою з мікроволокна або ганчіркою з мікрофібри;
  • відро;
  • ганчірка.

Ні в якому разі не можна використовувати для чищення жорсткі щітки або пружинні скребки.

Мити ламінат миючим пилососом допустимо тільки, якщо у вас високоміцне покриття (клас 32-34) з восковою пропиткою. Пилосос повинен бути призначений для миття даного матеріалу. Такі прилади відрізняються щадним розпиленням води і миттєвим її всмоктуванням з допомогою особливої насадки.

Парогенератори потрібно застосовувати з обережністю. Якщо у замкове з’єднання дощок, волога потрапить в стики. Воскова просочення теж страждає від високої температури.

Застосування будь-якого миючого і парового обладнання неминуче пов’язане з ризиком для якості ламінату.

Хімічні засоби

156174894481621e42be4c211caff3c5 Чим мити ламінат без розлучень в домашніх умовахЛамінат можна мити будь-якими засобами для підлоги або призначеними спеціально для ламінату

Помити ламінат, щоб блищав, в домашніх умовах, можливо, і з застосуванням універсальних засобів для будь-якої статі. Зазвичай вони дешевше, вироби хороших марок досить ефективні, наприклад, Mr. Propper, Pronto, Glorix, Sarma.

Є й лінії спеціальних засобів для миття ламінату. Це рідини і гелі з нейтральним рівнем PH: Mellerud, Emsal, Tuser Lamina та інші.

Плями, як правило, легко видаляються з декоративної плівки. Волога, а слідом суха ганчірка здатна очистити більшість з них. Для видалення складних забруднень з поверхні використовуються спеціальні засоби для виведення плям або ж велика концентрація звичайного гелю.

Категорично неприпустимими при митті ламінованої підлоги є абразивні порошки, лужні засоби, зразок мила, відбілюючі рідини, хлорка і будь-які кислоти.

Народні засоби

Не обов’язково використовувати хімію при кожній прибирання. Одного-двох разів у тиждень цілком вистачає. Помити ламінат, щоб не було розлучень, допоможе оцет, доданого у воду в пропорції 100мл/2 л.

Крім того, існують народні методи позбавлення від плям на поверхні:

  • Спирт або ацетон. Видаляє взуттєвий крем, лак для нігтів, фломастер, олівець, чорнило.
  • Засіб для миття скла. Усуває харчові забруднення, вино, кров.
  • Сода. Прибирає сліди від тапочок. Їх треба посипати, потім протерти серветкою. Також для цієї мети рекомендують канцелярську гумку.

Спеціальні гелі надають покриттю особливий блиск і пахощі, не кажучи вже про дезінфекції. Перед випуском професійних засобів проводяться тривалі дослідження на предмет їх впливу на матеріал. Про народні методи цього не скажеш. З особливо складними забрудненнями справляються тільки спеціальні рідини.

Застосування підручних речовин для прибирання в основному аргументують шкідливим впливом хімії на людину. Але можна мити ламінат гелями з органічним складом. Правда, вони дорожче домашніх засобів.

Миття ламінатної пілоги в домашніх умовах

4b176b258df1277054c69b0f62e12275 Чим мити ламінат без розлучень в домашніх умовахПеред миттям ламінат потрібно пропилососити, щоб прибрати дрібне сміття і пил

Повне очищення від різних видів забруднень виконується в кілька етапів. Особливо важливо дотримуватися правила догляду за прибирання після ремонту.

Очищення від сміття і поверхневих плям

Спочатку необхідно вручну за допомогою м’якої мітли зібрати весь великий сміття. Після цього підлогу можна пропилососити, позбавивши від будівельного пилу. У результаті на поверхні буде видно всю грязь, яку потрібно видаляти. Якщо працівники були акуратні і встеляли підлогу плівкою перед початком ремонту, проблемних ділянок залишиться мінімум.

Видалення будівельних плям

Найбільш складне завдання – відмити монтажну піну від ламінату. Вона має властивість швидко висихати, щільно зчеплені з поверхнею. Ще не застиглу масу потрібно акуратно скачувати валиком від країв до середини, щоб не розширювати брудну зону. Грудку на валику видаляти краще шпателем. Залишилися на поверхні сліди змивати ганчіркою, змоченою пеноочистителем або простим ацетоном. Після кошти потрібно відразу протерти це місце мокрою ганчіркою, щоб не встигла въесться в плівку.

Якщо піна вже застигла, потрібно обережно зрізати шматок ближче до поверхні будівельним ножем. Далі застосувати розчинник піни і слідом – термінове змивання. В кінці рекомендують відполірувати цю ділянку за допомогою дрантя.

Ще одна поширена післяремонтне проблема – краплі і патьоки фарби. Краще мити ламінат відразу, ніж чекати, поки вони висохнуть. Якщо ви зіткнулися з висохлої водоемульсійною фарбою, її легко змити вологою ганчіркою, кілька разів міняючи воду. Надмірно присохлі сліди краще залишити на пару хвилин під змоченим ватним диском, перед тим, як мити ламінатна підлога.

У випадку з акриловій чи масляною фарбою доведеться використовувати відповідний органічний розчинник. Наливати рідину на пляму ні в якому разі не можна. Змочений засобом ватний диск залиште на 2-3 хвилини поверх фарби. Обробивши пляму препаратом, відразу ж протріть вологою ганчіркою.

Шпалерний клей сохне досить довго. Але якщо це все ж сталося до збирання, головне – не використовувати абразивні засоби. Залишки клею потрібно збризнути теплою водою і, як тільки речовина розм’якшиться, протерти вологою ганчіркою. При необхідності процедуру повторити.

Очистивши всі наслідки ремонту, ще раз видаліть залишився дрібне сміття м’якою мітлою.

Миття підлоги

6fef0ac5315a5bb531fb700bf559823c Чим мити ламінат без розлучень в домашніх умовахЛамінат псується від підвищеної вологості, тому мокрі плями треба прибирати відразу

Оптимальна температура води для миття ламінату 35-40 °C. У підготовлену воду потрібно влити рідину чи гель для ламінату строго у вказаній на етикетці пропорції.

Використовувати ганчір’я не можна. Звичайні тканини навіть після ретельного віджиму містять занадто багато вологи. Для цієї мети підійде швабра зі стаціонарною насадкою з мікроволокон і ручкою для віджиму або швабра зі знімним чохлом з мікрофібри. Якщо віджим був ретельно, то після протирання такими тканинами поверхня висихає за кілька хвилин. Ще один плюс швабри з мікрофіброві чохлом – в процесі протирання поворотна насадка збирає за собою всі залишки сміття.

Рухаючись від далекого кута у напрямку до виходу, починайте очищати невеликі зони. Після кожної ділянки потрібно промивати і віджимати ганчірку. Якщо вода забруднилася, її потрібно змінити і знову додати спеціальну рідину. Після ремонтних робіт цю процедуру доведеться повторити два-три рази перед тим, як мити підлоги з ламінату начисто. У звичайній же ситуації може вистачити і одноразової мийки з хорошим гелем.

Є і свій секрет, як мити ламінат без розлучень. Після ретельного видалення бруду з додаванням хімії потрібно злегка протерти покриття, вимивши ганчірку вже в чистій теплій воді. Потім як би відполірувати поверхню м’якою сухою матерією. Тканиною можна обмотати швабру або ж працювати вручну. Головне – рухи повинні бути круговими, як при будь поліровці.

У якісних засоби для прибирання обов’язково є компоненти, які забезпечують відсутність розлучень. У деяких марках також є ефект поліролі і антистатичний.

Щоб продовжити життя ламінованого покриття, потрібно вибирати якісну марку високого класу. І як би не славився цей матеріал міцністю, він вимагає дбайливого ставлення та правильного догляду.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради