Квітка папороті: значення оберегу, амулета – слов’янський символ Перунів цвіт для чоловіків і жінок

Квітка папороті – найдавніший слов’янський оберіг. Це свастический символ з вісьмома кінцями, володіє потужною енергією, наділений магічною властивістю. Предки вважали образ квітки відображенням життєдайної сили Сонця, без якої неможлива земне життя.

0d099cf7774bb5bf35487189a7656005 Квітка папороті: значення оберегу, амулета – словянський символ Перунів цвіт для чоловіків і жінок

Особливості символу квітки папороті

За віруваннями слов’ян, символ надійно захищає від злої сили. Але володарем захисного знака може бути тільки чистою душі людина.

Багато століть живе легенда про те, що той, хто відшукає в Купальську ніч зацветший папороть, здобуде незліченне багатство. Але це будуть не матеріальні блага, як багато чекають, а глибокі духовні знання.

Оберіг квітка папороті – це універсальний захисник. Він захищає носія від різних негативних впливів: пристріту, прокльонів, пристріту, хвороб. Предки вірили, що при постійному носінні у вигляді амулета символ очищає душу, наповнює її силою і волею.

e02534267ef98db85bf8c02395c99f11 Квітка папороті: значення оберегу, амулета – словянський символ Перунів цвіт для чоловіків і жінок

Він допомагає своєму власникові:

 • духовно прояснитися;
 • виконати найзаповітніші бажання, не спрямовані на шкоду іншим людям;
 • знайти упевненість і внутрішню силу;
 • впоратися з нудьгою;
 • налагодити стосунки з оточуючими людьми;
 • досягти поставлених цілей;
 • відгородитися від впливу негативної енергії.

Щоб оберіг допомагав, до нього необхідно ставитися з повагою.

Кому підходить слов’янський знак?

Символ універсальний, допомагає і чоловікам, і жінкам. Рекомендується носити оберіг всім членам сім’ї для духовного розвитку, зміцнення фізичних сил, підтримання міцних і щасливих сімейних відносин.

Корисним символом квітка папороті є для викладачів, науковців, студентів: він символізує сонце, а сонячне світло – символічне відображення світла знань.

Загубився в житті людині талісман допомагає відшукати своє місце, знайти мету. Він володіє сильною надихає і мотивує енергією, тому підходить творчим особистостям, військовим, а також займаються білою магією людям.

Не варто носити оберіг:

 • авантюристам, досягає цілей за будь-яку ціну;
 • ризиковим людям;
 • замислюють злу справу (все обернеться проти зловмисника);
 • займаються чорним чаклунством.

Сьогодні прикраса з папортниковым кольором носять люди різної статі та віку. Але в давнину воно призначалося для чоловіків. Свастический символ пов’язаний з образом Перуна – покровителя воїнів та захисників. А у стародавніх слов’янських чоловіків, змушених часто вставати на захист землі і сім’ї, в пошані були внутрішня сила, впевненість і сміливість.

Колір Перуна

20 червня відзначають Перунів день, свято всіх захисників Землі Матінки. А легендарний цвіт папороті називають Перунів цвіт – саме його подарував Костромі і Купали в день їх весілля відважний син Лади і Сварога. В магічному квітці укладена частина сили Перуна.

Згідно слов’янських вірувань папороть цвіте тільки один раз в році в день літнього сонцестояння. Знайти квітку дуже важко, а захист потрібен всім, тому був створений відповідний солярний символ.

Оберіг для дому

Домашній оберіг робили у вигляді веничка з висушених папоротниковых листя. Він захищав оселю і домочадців від нечистої сили.

Листя висушували на сонці, потім за допомогою вовняної нитки пов’язували віники. Їх розвішували високо по кутах житла. Якщо хтось з домочадців мучився кошмарами, то папоротевий лист клали під подушку.

2b977b4041cd7a19a8f6fb6718a7b6f0 Квітка папороті: значення оберегу, амулета – словянський символ Перунів цвіт для чоловіків і жінок

Сучасні люди для захисту будинку висаджують папороть на присадибній ділянці або вставляють висушене листя рослини в інтер’єрний декор.

Амулет

Квітка папороті може бути виконаний з будь-якого металу, дерева, каменю. Бажано носити амулет так, щоб він торкався безпосередньо до шкіри: так він активніше витягає з носія негативну енергію. На ніч рекомендується класти прикраса під подушку, а діставши вранці, говорити з ним, розповідати про свої плани та мрії, просити допомоги в реалізації задуманого.

У старовину придбати амулет могли собі дозволити тільки заможні люди. Бідняки висушували папороть, поміщали його в мішечок, який носили на грудях.

Вишивка: орнамент

За слов’янським повір’ям, візерунок цвіт папороті на одязі має не меншу силу, ніж амулет.

До роботи майстрині приступають на убуваючому Місяці. Душевний настрій повинен бути позитивним. В іншому випадку нитки будуть плутатися, в роботі з’являться помилки, і в отриманій вишивці не буде захисної сили. Вишивати потрібно, не роблячи вузликів. Тканину і нитки повинні бути тільки натуральними.

e968593d3d99a1dcbb17d3127b82fbbf Квітка папороті: значення оберегу, амулета – словянський символ Перунів цвіт для чоловіків і жінок

Найбільш сильний квітка, вишитий кровною родичкою. Вишивальниця в процесі роботи повинна спілкуватися (хоча б у думках) з людиною, для якого призначається одяг. Енергія обережного візерунка зливається з енергетикою майбутнього власника.

Варіанти вишивки: схеми

Захисна дія квітки можна підвищити, доповнивши його енергетично сильними деталями. Популярні схеми вишивки, в яких папороть поєднується:

 • квадрат Сварога – рятує від алкоголізму;
 • Вихор (символ Стрибога) – лікує легеневі хвороби;
 • Родимыч – попереджає респіраторні захворювання;
 • яким-небудь твариною – захищає дитину;
 • хмелем береже сім’ю;
 • васильком – підтримує зір;
 • ялиною – продовжує життя.

Колір ниток і їх значення

Вишиваючи квітку, потрібно враховувати, що нитка певного кольору має своє значення:

 • червоний (і всі відтінки) – запобігає зради і сімейні конфлікти;
 • зелений – залучає фінансове благополуччя;
 • синій (бузковий і інші відтінки) – послаблює агресію носія;
 • чорний – позбавляє від безпліддя.

Татуювання

Прикраса тіла обережным символом – популярний сучасний спосіб отримання вищої захисту. Причому використовуваним малюнком може бути як свастический знак квітки, так і натуралістично зображений папоротевий лист. Татуювання підходить для жінок і чоловіків.

ee497201a709da9cf05f49087b317495 Квітка папороті: значення оберегу, амулета – словянський символ Перунів цвіт для чоловіків і жінок

Значення оберега на тілі:

 • залучення удачі;
 • очищення душі;
 • гартування духу, наділення цілеспрямованістю;
 • огорожа від негативного впливу.

Татуировать можна будь-яку частину тіла, але бажано, щоб це була ділянка, захищений одягом від сторонніх поглядів.

Як правильно зарядити оберіг?

Щоб захисна сила талісманів не слабшала, їх потрібно періодично заряджати і очищати від накопиченого негативу. Зарядка квітки папороті за слов’янською традицією здійснюється за допомогою чотирьох стихій. Обряд проводиться в затишному місці (краще не в приміщенні, а на природі) в день Перуна – четвер. Перед обрядом потрібно помитися, одягнутися в чистий одяг.

Вогонь і вода

Виріб потрібно потримати над свічковим полум’ям, багаттям або під прямими сонячними променями. Негативна енергія у цьому амулеті забирається вогнем або сонячним світлом. Проводить обряд людина не повинен допускати негативних думок.

Вода швидко забирає погану енергію. Прикраса будинку можна поставити під воду з крана, на природі – опустити в річку або струмок.

Повітря і земля

Щоб амулет отримав заряд позитивної енергії, досить винести його з дому у вітряну погоду. Бажано перебувати за межами запиленого та загазованого міста.

Для наповнення талісмана енергією землі його треба закопати на ніч у затишному і тихому місці.

Квітка папороті – оберіг з найпотужнішим енергетичним посилом. Він універсальний, підходить для будь-якої людини, що не має в душі злого умислу.

Амулет допомагає запутавшимся і розгубленим у життя людям, що вказує вірний напрямок, наділяє внутрішньою силою і впевненістю, надійно захищає від небезпек і негативного магічного впливу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради