До чого з’являються клопи в квартирі: народні прикмети

Клопи — дуже давні комахи. Ці паразити ще сотні мільйонів років тому пили кров доісторичних ящерів. Середовище їх проживання вкрай широка: це і ліси і заплави річок, і навіть гірські печери. Не дивно, що з виникненням перших людських осель клопи проникли і в них. Наші предки, що жили в дохристиянську епоху, вірили в сили природи і бачили прояви містики у всьому — навіть в тих, що живуть в будинках кровосисних комах. Звідси пішли народні прикмети про клопів, які досі передаються з покоління в покоління.

68956f8d06db1f2a4999d2907090fafc До чого зявляються клопи в квартирі: народні прикмети

Забобони про клопа

На переконання більшості езотериків, поява клопів у будинку — поганий знак. Він передвіщає сварки в родині, нерозуміння, лайка. Будинок, в який приходять кровоссальні паразити, «плаче». Особливо сильних конфліктів між родичами варто чекати, якщо клопи заводяться в квартирі взимку, коли їм начебто нізвідки прийти в житло людини.

Одне з негативних повір’їв говорить про те, що поява кровососів в будинку означає, що незабаром один з членів сім’ї покине його. Людина або просто надовго піде з дому, посварившись з родичами, або, що найстрашніше, помре.

Ще одне марновірство про клопа, побічно пов’язане з попереднім, стосується того випадку, коли людина виявляє кровососа на собі, причому неважливо, де це відбувається — в будинку або на вулиці. Прикмета свідчить про те, що побачити клопа на собі — до хвороби. А ось убити його, навпаки, означає позбутися від проблем зі здоров’ям.

Існує кілька позитивних прикмет, які обіцяють швидкий результат паразитів з дому та покращення життя його мешканців.

Наприклад, вважається, що кровопивці покинуть житло, якщо його господар протягом кількох ночей бачить дуже хороші сни, наповнені позитивом, або в будинку скоро планують зіграти весілля або чекають народження малюка.

Народні повір’я в Росії про появу клопів

Одна з особливостей візьме про появу комах в будинку пов’язана з історією нашої країни. У дореволюційній Росії переважна частина населення жила дуже бідно. Умови в хатах селян були далекі від сучасних, тому наявність в оселях різних комах не вважалося чимось незвичайним. Відповідно, для більшої частини наших предків присутність в будинку клопів не було поганим знаком. Навпаки, в деяких частинах Росії бідняки вважали, що воно обіцяє благополуччя і поява грошей.

В протилежність їм, багата частина наших предків розглядала кровопивців в своїх розкішних особняках, як знак нещасть і бід. Один час навіть існувало повір’я, що клопи в будинку — до швидкої великої війни. Тільки таке страшне забобон може пояснити те, що одним з народних способів позбавлення від клопів раніше вважалося покласти кровососа в труну небіжчика і сказати при цьому: «Куди труну, туди і клоп».

До теперішнього часу всі ці повір’я трансформувалися в єдину прикмету про те, що клопи — це символи сварок і непорозумінь між близькими людьми. І якщо вони заводяться в житло, то його мешканців неодмінно чекають важкі часи. Світ надовго залишить такий будинок і, можливо, одному з подружжя навіть слід задуматися про те, що у його другої половини з’явилася любовний зв’язок на стороні.

daed48557ce0dc99be47a3d1386ea7d2 До чого зявляються клопи в квартирі: народні прикмети

Окремо слід згадати про народних повір’ях, що пояснюють причини появи комах в людському житлі. Деякі наші сучасники вірять, що їх несподіване навала — знак того, що на мешканців будинку навели порчу. Однак більша частина шанувальників народних прикмет переконана в іншому: клопи з’являються в квартирі, тому що її господарі самі винні в цьому.

Одне з найпоширеніших повір’їв: кровоссальні паразити кусають грішників. Ще в царській Росії, коли в оселі жінки, що ведуть безладне статеве життя, заводилися клопи, сусіди казали: «Це їй покарання за блудливость!». Те ж саме і зараз. Якщо подружжя не підтримують порядок в домі, не поважають один одного, то, можливо, їм доведеться вести довгу і виснажливу боротьбу з комахами-кровососами — як покарання за їх неправильне ставлення один до одного і до власного будинку.

В інших країнах

Прикмети про клопа існують не тільки в нашій країні. Ці паразити живуть по всьому світу. Не дивно, що в багатьох частинах світу поширені місцеві повір’я про цих комах. Хоча в головному вони не дуже різняться між собою — у всіх країнах вважається, що поява паразитів в оселі не обіцяє нічого хорошого.

Прикмети в Німеччині

Німці завжди відрізнялися охайністю в побуті і охайністю. Для них поява комах в квартирі — справжнє лихо. У Німеччині прийнято вважати, що з приходом клопів в будинок слід чекати сварок між подружжям. Чоловік і дружина зненавидять один одного, щастя покине їх житло.

Прикмети в Італії

На Апеннінському півострові поява комах пов’язують з порушенням сну. Якщо в квартирі заводяться клопи, то господарям не варто чекати добрих сновидінь. Тепер їх будуть мучити кошмари — до тих пір, поки вони не позбавляться від непроханих гостей.

429a2197e72438886af0ee3bbb650827 До чого зявляються клопи в квартирі: народні прикмети

Прикмети у Франції

Французи пов’язують нашестя комах-кровососів з розоренням і бідністю. Якщо клопи приходять у будинок, то вся сім’я незабаром почне голодувати. Якщо ж господарі мають бізнес, то неминуче розоряться.

З якої причини заводяться в квартирі

Саме просто пояснення, яке приходить в голову, коли людина чує про що з’явилися десь клопа, — це антисанітарія. Нібито там, де є бруд, обов’язково заведуться і комахи. Як це ні дивно, але сучасні дослідження спростовують таке пояснення. Багаторазово доведено, що навіть на одному сходовому майданчику багатоквартирного будинку кровососи можуть буквально атакувати одну квартиру, а інші — ніби ігнорують. При цьому і та квартира, в якій оселилися комахи, і сусідні, де їх немає, можуть бути однаково чистими.

Подібні факти змушують містично налаштованих людей ще більше переконуватися в тому, що поява клопів у будинку — явна ознака того, що на його господарів наведено порчу або самі вони є грішниками, притягають нечистих паразитів неправильними думками і вчинками.

Наприклад, багато хто знає про існування такої прикмети: якщо в ліжку чоловік і дружина сваряться або лають і обзивають власних дітей, то незабаром в будинку обов’язково заведуться клопи.

Побачили в ліжку

Повір’я стверджують, що поганих наслідків, пов’язаних з появою комах в оселі, слід чекати, якщо господарі знайшли їх у своєму ліжку. Постіль подружжя — це «серце» будинку. І якщо клопи з’явилися в ньому, то жінку і чоловіка чекають найгірші часи. Вони не тільки втратять всякий сон, але і будуть постійно сваритися між собою та з іншими домочадцями. Кошмари будуть переслідувати їх і вночі, уві снах, і вдень, в реальному житті.

Єдиний спосіб звільнитися від звалилася на дім біди — це терміново позбутися від паразитів і провести спеціальний магічний ритуал по очищенню житла. Зробити це можна на будь-яку убуваючу місяць. Для цього запалюють свічку і обходять весь будинок зі словами: «Будинок очищаю, клопів виганяю!». Ритуал проводять 3 дні поспіль. Можна провести і церковний обряд на Святу Пасху, подметя весь сміття в будинку і викинувши його за поріг віником зі словами: «Вимітаю з хати всіх тарганів і клопів!».

d56787acbf6f6f861cdedddedeb1856f До чого зявляються клопи в квартирі: народні прикмети

Чи можна довіряти забобонам, пов’язаних з клопами

Прикмети і повір’я, як і всі інші явища у світі, живуть своїм життям і з часом змінюються — виникають одні, зникають інші. Наприклад, одне з стародавніх забобонів свідчить, що не можна спалювати старий віник в печі, так як це може залучити клопів. Але зараз печі в будинку залишаються тільки у дуже невеликого відсотка сучасних людей, відповідно, ця прикмета практично не працює.

Інші прикмети легко пояснюються наукою. Зокрема, повір’я про те, що паразити-кровопивці в будинку — до нічних кошмарів, можна навіть і не приймати до уваги. І так зрозуміло, що якщо в ліжку завелися постільні клопи, то вони будуть кусати людини і пити його кров. Нещасна жертва кровососів періодично відчуває біль і прокидається від укусів, не може нормально спати і постійно мучиться кошмарами.

Наука пояснює і те, чому одних мешканців квартири клопи буквально переводять постійними укусами, а на інших не звертають уваги. Доведено, що кровосисних комах приваблюють феромони, що виділяються людиною, яка переживає стрес і перебувають у збудженому негативному стані. А ось спокійних людей паразити не чіпають.

Цілком очевидно, що людина з нечистою совістю постійно перебуває у стресовому стані і виділяє феромони, які залучають клопів.

Довіряти чи ні прикметами про клопа — справа кожної людини. Якщо господарі будинку, в якому завелися паразити-кровопивці, вірять у магію і прикмети, то можна провести обряд очищення житла. Погіршити ситуацію з комахами такі дії точно не зможуть. Але ще краще для початку просто прибрати в будинку, провести його санітарну обробку спеціальними хімікатами і постаратися поліпшити стосунки між усіма членами сім’ї. Адже в чисто прибраному будинку, в якому панують мир і любов між рідними, клопи не живуть.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради