До чого птах б’ється у вікно і відлітає (залишається) – прикмети

Здавна поява птахів пов’язували з звісточкою від померлих родичів. І в більшості своїй такі прикмети пророкували біду. Але не всі тлумачення несуть негатив, і якщо говорити про те, до чого у вікно б’ється птиця, то забобонні люди рекомендують звернути увагу на її розміри, колір і подальшу поведінку.

50d03eae14bb1b6de9566f722c24e437 До чого птах бється у вікно і відлітає (залишається) – прикмети

До чого б’ється птиця про вікно?

У народі кажуть, якщо птах б’ється у вікно, вона попереджає про можливу біду – посланник зі світу мертвих бажає забрати когось із мешканців будинку. І пов’язано це з тим, що раніше небіжчиків виносили саме через вікно. У такій ситуації рекомендується нагодувати гостю і вимовити такі слова: «Прилітай за їжею, не прилітай за душею».

Якщо птах вдарилася об скло тільки один раз і відразу ж полетіла, то це хороший знак. Вона повідомляє про те, що близькі люди (живі або мертві) згадують про вас.

Можливо, ви давно не заходили в гості до родичів або забули відвідати місце поховання пішли в останній поминальний день. Але коли перната залишає після удару на склі пір’я або тріщину – це добра не принесе.

Якщо птах, вдарившись об вікно, залишилася і продовжує стукати, то незабаром незаміжня дівчина, яка мешкає в цьому будинку, знайде своє щастя і створить сім’ю. При цьому для неодружених хлопців ця прикмета є порожньою.

611acc815f113f28fca86704036551f3 До чого птах бється у вікно і відлітає (залишається) – прикмети

Птах розбилась об скло

Дуже поганий є прикмета, коли птахи б’ються у вікно і падають намертво. Це явний сигнал про смерть когось із мешканців будинку або їх близького родича. Крім того, така поведінка пернатих іноді свідчить про наближення природного катаклізму.

Існує ще одне повір’я, згідно з яким розбилася об скло птах віщує зустріч з друзями. І чим більше вона буде, тим більш веселим буде застілля.

Якщо сильно турбує перше тлумачення, то пам’ятайте, що його можна спробувати відвести – запросіть до себе кілька близьких друзів і організуйте свято самостійно. Таким чином, вдасться виконати другу прикмету.

Тлумачення прикмети залежно від виду птиці

Якщо пташка, яка б’ється у вікно, маленька, наприклад, горобець, то це є попередженням про тяжку хворобу, можливо, знову ж таки, про смерть.

В шибку стукає темне пернате – прислухайтеся до своїх внутрішніх відчуттів. І якщо ви раптом відчули тривогу, обов’язково зателефонуйте своїм близьким і поцікавтеся станом їх здоров’я. Як правило, допомоги буде потребувати людина, чиє ім’я ви згадали в першу чергу.
Але навіть тут можуть бути варіанти, так як кожна конкретна птах обіцяє певні події.

dfa81a317e50e071a5e0f39bd0fe83cb До чого птах бється у вікно і відлітає (залишається) – прикмети

Сорока

Ця птиця зазвичай приносить новини.

 • Якщо хтось нещодавно захворів, то сорока стукіт у вікно сповіщає про одужання. Можливий візит близьких друзів, з якими ви не бачилися вже дуже давно.
 • Коли птах б’ється і при цьому стрекоче – готуйтеся до зустрічі з неприємним людиною, яка любить попліткувати. Але не сумуйте, так як вдасться досить швидко закінчити це спілкування.
 • Якщо сорока веде себе нав’язливо і стукає безперервно – новини будуть сумними.

Голуб

 • За прикметою, якщо голуб б’ється у вікно, то це означає, що душа померлого родича або ж хорошого знайомого прийшла з попередженням.
 • Така поведінка птаха може також говорити про те, що скоро на порозі з’являться близькі люди.
 • Якщо ж голуб постукав у скло в післяобідній час – очікують неприємності, які виллються у велике горе.

У цій ситуації проганяти пернатого не слід. Щоб задобрити світ мертвих, погодуйте вісника. А також почастуєте хлібом голубів у найближчій церкві.

Плиска

Прикмета про трясогузке, яка б’ється у вікно, є досить суперечливою. Є три тлумачення:

 • Якщо скло постукала біла плиска – це символом образ і сварок з близькими людьми.
 • Ця ж птах приносить неприємності вагітним жінкам.
 • Перната, пофарбована у яскраві кольори, вважається вісником радості і веселощів.

Ворона

Коли у вікно б’ється ворона – це погана ознака. Птах хоче повідомити про наближення поганих подій, про біди, які ось-ось відбудуться.

Синиця

 • Стародавні повір’я стверджують, що синиця приносить в дім радість, удачу і щастя. І якщо вона раптом постукала у ваше вікно – чекайте хороших новин.
 • Для самотньої людини така подія означає позитивні зміни – незабаром він зустріти свою другу половинку.
 • Якщо синиця б’ється у вікно, то в цій родині незабаром може відбутися довгоочікуване поповнення.
 • Інша прикмета обіцяє збільшення доходів і, як наслідок, матеріальний достаток або хороший урожай.
 • Деякі повір’я стверджують, що синиця, як і інші пернаті, є уособленням померлої людини, душа якого повернулася в цей світ, щоб забрати з собою когось з ваших близьких людей.

47505beb8d1ec5aa13733d315c94c1d1 До чого птах бється у вікно і відлітає (залишається) – прикмети

Способи нейтралізації негативу

Для того щоб відвести негатив, слов’яни починали очищати будинок. Вони проводили ретельне прибирання від пилу і бруду, після чого обходили кімнати зі свічкою і читали молитву. Плюс до всього, рекомендувалося сходити до церкви і помолитися, дивлячись на святу ікону.

Є інший спосіб нейтралізувати погану прикмету. Необхідно винести весь дріб’язок з дому і залишити її на перехресті. Бажано, щоб це зробив самий молодший член родини, але при цьому йому повинно бути більше семи років.

Залишаючи гроші, він вимовляє таку змову: «Біда, відкуп візьми, по п’ятах за нами не ходи, нікого не чіпай, іди своєю дорогою». Додому повертатися, дивлячись строго перед собою і не вимовляючи жодного слова.

Щоб відвести пророцтво, принесене вороний, можна також закликати на допомогу домовика. Протягом трьох днів в кутку, де, як вважається, він мешкає, залишають смачне частування і кажуть: «Домовик, господине, мій дім, сім’ю захисти, відведи біду. Ось тобі частування, а нам дай втіха».

Насправді досить важко визначити, до чого у вікно б’ється птиця. Тут важливе значення має поточний стан справ: якщо хтось в цей час хворіє, то після появи пернатого вісника, слід особливо ретельно зайнятися здоров’ям.

При цьому намагайтеся поменше думати про поганих знаки, і не варто про них нікому не розповідати. І вже точно не варто журитися, коли йдеться про неприємні провісників.

Постарайтеся адекватно оцінити те, що відбувається, і якщо в житті все йде гладко, а близькі люди здорові, тоді просто забудьте про те, що трапилося. Адже пташка може просто зголодніти, особливо якщо вона міська мешканка.

pinit fg en rect red 28 До чого птах бється у вікно і відлітає (залишається) – прикмети

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради