Як правильно посадити вишню восени саджанцями – покрокова інструкція

Вишня – улюблениця багатьох дачників, по популярності вона поступається хіба що тільки яблуні. Ну хто не любить соковиті і смачні ягоди або ароматне варення? А квітучий сад чи кого залишить байдужим. Вона може рости як дерево, і як чагарникова рослина. В даний час селекціонери вивели дуже багато сортів, завдяки яким південна рослина з успіхом стали вирощувати і в північних регіонах країни. Однак виростити і отримати хороший урожай вдається не всім. Тут є свої тонкощі як в посадці, так і у догляді. Як правильно посадити вишню, щоб вона давала щедрий урожай, про це сьогоднішня стаття.

kak pravilno posadit vishnyu osenyu sazhencami – poshagovaya instrukciya63 Як правильно посадити вишню восени саджанцями – покрокова інструкція

Батьківщиною вишні вважається чорноморське узбережжя. Звідти вона була завезена в Рим, а далі поширилася по всій Європі. На Русі вона стала вирощуватися, починаючи з ХV століття, і застосовувалася не тільки як ласощі, але і як ліки. Причому з лікувальною метою використовувалися всі частини рослини: ягоди, листя і навіть кора.

Кисло-солодкі плоди багаті вітамінами, мінералами, органічними кислотами, цукрами, ферменти, пектинові і дубильні речовини. Особливо багато в ягодах заліза, тому лікарі рекомендують вживати ягоди при анемії, а сік допомагає знизити тиск, зміцнює кровоносні судини. А в цілому плоди не тільки сприяють підвищенню імунітету. Смачні ягоди просто смачні у свіжому вигляді, а також готують з них компоти, варення, сік і домашнє вино.

Існує кілька видів вишні: звичайна (вона ж кисла), пташина (більш відома, як черешня), сакура (мілкопільчатої) — дерева; повстяна і степова — чагарники.

Посадка вишні — коли краще садити вишню восени або навесні

Саджанці можна висаджувати як восени, так і навесні. У кожного способу є свої переваги і недоліки. Чому краще вибрати осінній час для посадки?

 • Осіння посадка дає ту перевагу, що рано навесні коріння починають швидко розвиватися і рослина швидко йде в зростання.
 • При осінній посадці зводяться до мінімуму несприятливі фактори для вкорінення кореневої системи. Тому деревця, посаджені восени, випереджають у розвитку приблизно на 20 днів ті, які були посаджені навесні.
 • Простота посадки і економія часу садівника. Потрібно просто дотримуватися правильної інструкції посадки та укриття деревця на зиму. Особливого догляду не потрібно, оскільки регулярні осінні дощі будуть в достатній кількості живити вологою кореневу систему і сприяти її нарощування, поки температура не опуститься до -4С.
 • Саджанці краще купувати в розплідниках, інакше можна купити звичайну поросль, які дають неврожайні дерева. При покупці звертайте увагу на стан кореневої системи. Зазвичай у продажу бувають деревця з відкритою і закритою кореневою системою. Якщо є вибір, краще купувати із закритою, так як в цьому випадку корінці менше травмовано і таке деревце приросте краще. Але в той же час при відкритій можна оцінити стан коренів.

  Для посадки краще купувати однорічні деревця з добре розвиненою кореневою системою і зрілої деревиною. Можна з осені купити вишню, прикопати, а навесні посадити на постійне місце.

  При виборі саджанця дивіться, щоб штамб був близько 60 см, в діаметрі не менше 2-2,5 см, з довжиною основних скелетних гілок близько 60 см (це розмір дворічного саджанця деревоподібної вишні).

  В якому місяці можна садити вишню восени – терміни посадки

  Конкретні строки посадки залежать від регіонального клімату та особливостей сорту. Але важливо знати, що деревце повинно встигнути акліматизуватися до настання перших заморозків. При купівлі саджанців і посадці їх на постійне місце слід дотримуватися критерію: посадка повинна проведена за 15-20 днів до настання перших заморозків. Інакше при постійному замерзанні і відтаванні грунту коріння деревця ушкодяться і не зможе добре вкоренитися.

  До середини жовтня в Підмосков’ї, в середній смузі Росії температура повітря ще стабільно тримається в межах +10-15?С, тому в цих регіонах висаджувати саджанці потрібно не пізніше кінця вересня – початку жовтня. У більш суворому кліматі Уралу, Сибіру, далекого Сходу посадку слід провести трохи раніше. Чим довше період спокою, тим швидше заживуть ранки, отриманих під час пересадки.

  Навесні є небезпека попадання незміцнілих деревець під вплив поворотних заморозків, що негативно може позначитися на його зростання. Також навесні період спокою для вкорінення буде набагато менше, ніж восени.

  Покрокова інструкція, як правильно посадити вишню восени

  Ділянку для посадки саджанців вибирають сонячне, з північної сторони їх висаджувати не варто, інакше вони витягнуться і дадуть мізерний урожай. Вишневе дерево також не любить низинних місць, грунтові води повинні бути від поверхні не менше 1,5 м. Ідеальним місцем буде добре освітлений сонячний ділянку – височина або пологий схил, звернений на південь або південний захід. Дерево має бути закрита від холодних північних вітрів.

  Чому в одних дерево буває всипане ягодами, а інші ледве збирають жменю? Навіть якщо взимку дерево трохи підмерзає, то вона швидко відновлюється. І до ґрунті вона не особливо вимоглива, але все-таки хороший урожай дає на родючих і легких грунтах.

  kak pravilno posadit vishnyu osenyu sazhencami – poshagovaya instrukciya64 Як правильно посадити вишню восени саджанцями – покрокова інструкція

  Грунт на ділянці повинна бути родючим і легкої, нейтральної кислотності. Заздалегідь раскислите грунт, якщо є така проблема. Для цього розкидайте доломітове борошно або вапно з розрахунку 400 г на 1 кв. м. При перекопуванні грунту додайте органічні добрива (перепрілий гній або компост).

  Знайте: вапнування ґрунту і внесення органічних добрив вносять в різний час. Тому вапнування проводять до того, як вносять гній або компост.

  Часто деревах потрібні побратими-запилювачі, тому краще садити мінімум за 2 деревця. Причому відстань між ними повинна бути не менше 3 м. Таким чином вони ще не будуть затінювати один одного.

  Посадка вишні саджанцями восени з відкритою кореневою системою

  Лунку краще приготувати заздалегідь, з тим щоб грунт до моменту посадки осел. Розмір лунки залежить від родючості грунту. Якщо неродючий грунт діаметр ямки зробіть 80 см і глибиною 50-60 см. Це необхідно для того, щоб залишилося простір для наповнення родючою землею. Якщо ж ґрунт родючий, особливо якщо це чорнозем, ямка може бути діаметром 60 см і глибиною 40-50 див.

  kak pravilno posadit vishnyu osenyu sazhencami – poshagovaya instrukciya65 Як правильно посадити вишню восени саджанцями – покрокова інструкція

  Викопуючи ями верхній родючий шар киньте в один бік, а нижній (неродючий з піском) – в іншу, він не потрібен. Потім верхній родючий шар перемішуємо з перегноєм у співвідношенні 1:1, додаємо 0,5 деревної золи, все перемішуємо і висипаємо в лунку.

  kak pravilno posadit vishnyu osenyu sazhencami – poshagovaya instrukciya66 Як правильно посадити вишню восени саджанцями – покрокова інструкція

  На дні лунки робимо горбок і на нього ставимо саджанець. Розправляємо коріння, щоб вони звисали з горбка і не загиналися. Прикриваємо коріння родючої сумішшю і поливаємо водою, приблизно 0,5 відра на лунку.

  kak pravilno posadit vishnyu osenyu sazhencami – poshagovaya instrukciya67 Як правильно посадити вишню восени саджанцями – покрокова інструкція

  Після цього до кінця засипаємо родючою землею так, щоб коренева шийка балу на рівні землі. Заглиблювати не потрібно, інакше вишня дасть поріст. Після цього грунт утрамбовуємо, а потім мульчуємо перегноєм або компостом. Після цього полийте саджанець ще раз водою.

  kak pravilno posadit vishnyu osenyu sazhencami – poshagovaya instrukciya68 Як правильно посадити вишню восени саджанцями – покрокова інструкція

  Щоб деревце не розгойдувало вітром, при посадці в лунку поставте кілочок, але так, щоб саджанець виявився з північної сторони.

  На зиму молоде деревце підсипте землею шаром 25-30 см, навесні землю потрібно буде прибрати.

  Як правильно посадити саджанець вишні з закритою кореневою системою

  Для посадки саджанців з закритою кореневою системою, вимоги до грунті ті ж, що і посадки з відкритою кореневою системою. Деревця краще висаджувати в теплу вологу погоду, коли температура ще тримається в межах +10-13?С.

  Лунку риють на висоту кома. Щеплення заглиблювати не треба, вона повинна бути вище рівня грунту. Обережно знімайте плівку з земляної грудки,

  kak pravilno posadit vishnyu osenyu sazhencami – poshagovaya instrukciya69 Як правильно посадити вишню восени саджанцями – покрокова інструкція

  а потім сам земляний кому потрібно акуратно розпушити ножем вертикальними рухами, щоб не пошкодити коріння. Заодно відбудеться легка пікіровка, корінці отримають свободу і потім краще приживуться. Інакше вони довго будуть в цьому комі.

  kak pravilno posadit vishnyu osenyu sazhencami – poshagovaya instrukciya70 Як правильно посадити вишню восени саджанцями – покрокова інструкція

  Саджанець в лунці розміщують так, щоб більш розвинені гілки знаходилися з північної сторони. Засипають його землею. Грунт в лунці наминають лопатою, щоб він ліг щільно.

  kak pravilno posadit vishnyu osenyu sazhencami – poshagovaya instrukciya71 Як правильно посадити вишню восени саджанцями – покрокова інструкція

  Кілочок вставляти не потрібно. Зазвичай в упаковці деревце буває уже зміцнілим і йому опора вже не потрібна.

  Потім лунку наливають воду з розрахунку 0,5 відра на одну лунку.

  kak pravilno posadit vishnyu osenyu sazhencami – poshagovaya instrukciya72 Як правильно посадити вишню восени саджанцями – покрокова інструкція

  Після цього ще додають землю, злегка трамбують ногою, а потім мульчують перепрілим гноєм.

  kak pravilno posadit vishnyu osenyu sazhencami – poshagovaya instrukciya73 Як правильно посадити вишню восени саджанцями – покрокова інструкція

  Відео для початківців про те, як посадити вишню повстяну

  Побачивши хоч раз цвіте повстяна вишня і спробувавши її кисло-солодкі ягоди, ви неодмінно захочете посадити її на своїй ділянці. Перед посадкою враховуйте, що вона є самобесплодной, не може вона самозапилюватися, як більшість плодових дерев. Тому при посадці потрібно враховувати, щоб поруч росли сорти, які цвітуть у це ж час. Садити її краще навесні до того моменту, поки на деревцях не розпустилися бруньки. Але і восени можна її посадити, так як чим більше часовий відрізок спокою, тим краще приживеться саджанець.

  Розмножується повстяна вишня з кісточки, відсадками, щепленням, як і у звичайних дерев. Необхідно знати, як правильно її садити, оскільки у неї поверхнева коренева система. Але про все докладно дізнайтеся цього відео.

  Я теж в цьому році посадила 2 саджанця, дуже захотілося на своїй ділянці вирощувати смачні ягоди. І хоча у нас клімат суворий і непередбачуваний, сподіваюся, що вони у мене відросте і будуть давати щедрий урожай. А про те, як правильно доглядати за вишнею, я вам розповім в іншій статті.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради