Зменшення лімітів безмитного ввезення товарів: скільки платити

Розмови про зменшення лімітів безмитного ввезення товарів до Росії ходять давно. І якщо поки ще наші громадяни можуть робити замовлення за кордоном в межах 1000 євро в місяць, то вже в найближчому майбутньому за кожну посилку вартістю понад 200 євро доведеться платити рідній державі митний збір.

Новина, безсумнівно, неприємна для всіх любителів інтернет-шопінгу, стурбованих, що мита «з’їдять» весь зиск закордонних покупок.

Безмитні ліміти: правда і вигадка

umenshenie limitov besposhlinnogo vvoza tovarov: skolko platit15 Зменшення лімітів безмитного ввезення товарів: скільки платити

Численні чутки про різке зниження безмитних лімітів для фізичних осіб були спровоковані тим, що відповідний законопроект спочатку передбачав наступну схему введення обмежень:

  • 2017 рік – 1000 євро;
  • 2018 рік – 500 євро;
  • 2019 рік – 200 євро;
  • 2020 рік – 20 євро.

Однак пізніше в документ були внесені зміни, пов’язані з прийнятими у країнах Євразійського економічного союзу митними правилами. У підсумку 21.12.2017 у світ вийшов закон, згідно якого ліміт безмитного ввезення з нинішньою 1000 євро знижується до 500, починаючи з 1 січня 2019 року. Наступним етапом передбачено зменшення порогу до 200€ в 2020 році. При цьому сумарна вага посилок за місяць обмежений 31 кг.

Скільки платити

Отже, якщо протягом місяця громадянин перевищив встановлені ліміти по вартості і/або вагою посилок з-за кордону, за законом він зобов’язаний внести в державну скарбницю мито. Протягом 2018 – 2019 років вона становить 30% від розміру перевищення, мінімум 4 €/1 кг. З 2020 року передбачено дворазове послаблення збору – 15%, але не менше 2 євро за кілограм.

Дані норми вже вступили в дію, і в цілях митного контролю всі поштові відправлення повинні ідентифікуватися з допомогою ІПН адресата. Ця вимога поширюється як на посилки, так і на замовлення, доставляються кур’єрською і транспортними фірмами.

Що стосується подальших змін лімітів, згідно із законом за урядом РФ залишається таке право, як і можливість збільшити розмір мита. Тим самим держава може регулювати наповнюваність бюджету за рахунок росіян, активно замовляють в зарубіжних інтернет-магазинах. Для громадян додаткові витрати зроблять все менш привабливими купівлі таких дорогих товарів, як комп’ютери, смартфони та інша техніка.

Поки зменшення лімітів ввезення товарів без мита ще не настав, є сенс встигнути закупитися дорогими покупками.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради