Чому подружжю не можна спати під різними ковдрами – прикмети

Подружнє життя проходить свої злети і рутину, вимагає терпіння і розуміння. Згадуючи шлюбні традиції, багато хто замислюється, а чи важливо ночувати в загальній ліжку навіть у зрілому шлюбі. Що кажуть прикмети, якщо спати під різними ковдрами або окремо, чи це впливає на стосунки в сім’ї.

b446c7b11216819c0b70044756356048 Чому подружжю не можна спати під різними ковдрами  прикмети

Чому подружжю не можна так спати

У стародавні часи люди жили замкнуто – в одному поселенні, у вузькому аристократичному колі – й укладали шлюби не стільки з любові, скільки за розрахунком і для зручності. Бувало і так, що пара об’єднувалася для виховання загального дитини. Сьогодні такі союзи зустрічаються рідше.

З-за такого стану часто один з подружжя – за класикою «жанру» це жінка, але не завжди прагнув прив’язати до себе партнера і зміцнити почуття. Спочатку приворотами, потім шлюбними хитрощами. Природно, такі нечесні способи створювали лише ілюзію міцної сім’ї і робили всі сторони, зокрема і дітей, нещасними.

Символіка сну під загальною ковдрою в одному ложі полягає в єдності. Шлюб по своїй ідеї – це священний союз, який об’єднує сили двох сторін, преумножающий життєвий потенціал і дає світу дітей.

Чи потрібно дотримуватися традицію

Люблячі один одного люди так і горнуться до партнера, готові ділити з ним і хліб, і постіль, і всі інші дрібниці побуту. Тут мова йде не про матеріальної і моральної взаємодопомоги, а про внутрішню спорідненість, відсутність відрази й відторгнення.

Людей спільне ложе об’єднує, вони сплять в єдиному енергетичному коконі, не відчуваючи дискомфорту. Вважається, що у такої пари і діти щасливішими, і атмосфера в сім’ї гармонійніше.

Але не у всіх складаються такі ідеальні стосунки – і це головне. Абсолютна любов зустрічається рідко, іноді людям доводиться знаходити спільну мову з ближнім без повного взаєморозуміння, поважати, миритися і жити в злагоді.

Іноді такі союзи добре загартовують людей, навчають мудрості та допомагають рости, рахуючись з поглядами партнера. Таку сім’ю можна по-своєму довести до ідеалу, не вдаючись ні до яких чарам і маніпуляцій.

Якщо між подружжям немає взаємного тяжіння – не треба насильно змушувати партнера спати разом. Але це не означає, що ситуацію зовсім не можна змінити:

 • Якщо потяг було, але пройшло – його можна відновити. Спробуйте знову ненав’язливо проявляти увагу до партнера: жінкам –квіти, подарунки, подружжю – турботу, смачні обіди, більше поблажливості до помилок – можливість відчути себе цінними. Поступово повернення під загальне ковдру може відновити почуття. В такому випадку зимовий холод і необхідність лежати разом може стати ненав’язливим приводом до нової близькості.
 • Коли потягу немає спочатку, а приказка «стерпиться – злюбиться» ще не подіяла, можна спробувати почати цікавитися один одним, зрозуміти потреби партнера, якщо тільки він не хоче залишити їх для себе, а крім того – спати під однією ковдрою. Тоді притирання і звичка дозволять природі взяти своє. Ключовим моментом буде взаємна повага.

Але якщо один з подружжя виражає потребу в особистому просторі – не варто тиснути на нього і зобов’язувати спати разом. Іноді можливість відстояти свій шматочок свободи лише зміцнює шлюб.

99ae872f1ca564a91bb4fb775e346da4 Чому подружжю не можна спати під різними ковдрами  прикмети

Які є прикмети і звичаї

Народні прикмети говорять, що якщо чоловік або дружина не бажають спати разом – небудь є коханець на стороні, або один задумав зжити зі світу іншого. Звичайно, це забобони, видумані на ґрунті поверхневого людського досвіду. Причин спати роздільно може бути багато, і не всі з них мають негативний відтінок.

З езотеричної точки зору, шлюбне ложе – це майданчик для підзарядки енергією для всієї родини. Але якщо немає єдності і «вібрації» подружжя ніяк не збігаються – кращим рішенням буде відмовитися від мук, і це зовсім не означає, що шлюб себе вичерпав.

Серед народних прикмет є повір’я, що спати один до одного спиною – до розладу, а якщо під різними ковдрами в одному ліжку – до розділу майна. Все це необґрунтовані забобони. Людина вибирає для сну – базового фізіологічного процесу – зручні позиції і безпосередньо з атмосферою в шлюбі це не пов’язано.

Якщо спати під різними ковдрами, прикмета обіцяє віддалення і секрет. У цьому є лише частка правди і натяк на переоцінку відносин в сім’ї. Звернути увагу на повір’я потрібно не в будь-якому випадку, а тільки якщо зміни відбулися різко, періодично повторюються або загострюються.

Також зустрічаються такі «постільні» прикмети:

 • залетіла пташка і сіла на ложі – до щасливим вістям, вагітності;
 • дружина окропила кров’ю загальну постіль – можливо, вона нечесна з чоловіком (ця прикмета не обґрунтована, оскільки такий конфуз природний);
 • чоловік окропив постіль насінням – значить нечесний (насправді це може говорити не тільки про «думках на стороні», але і про незадоволення, таємних бажаннях по відношенню до дружини);
 • ковдра порвалося – проблеми в шлюбі (варто задуматися).

Насправді ніяких переконливих повір’їв, що не можна спати під різними покривалами, немає.

Практична сторона

З простої побутової точки зору, спати під однією ковдрою тепліше. Чоловік з дружиною після укладення шлюбу можуть вступати в близький контакт, насолоджуватися плоттю один одного, обніматися.

Раніше всі зустрічі закоханих проходили під наглядом нянечки або гувернантки з боку дівчини або навіть у присутності батьків. Такий суворий нагляд не давав молодим поспілкуватися розслаблено.

А в селах часом люди тулилися великими сім’ями в одному будинку, і подружжя могли усамітнитися тільки під загальною ковдрою, не маючи власної кімнати.

Інший момент – релігійний. Вважалося, що під покровом ангели і духи не бачать таїнства любові. З усіх цих причин загальне ковдру – і практично, і символічно – дозволяє люблячим людям об’єднатися.

Але загальна постіль – це палиця про два кінці. Наприклад, влітку спати разом душно, іноді один з подружжя хропе, іноді хворий. У таких випадках спати разом не слід. У гігієнічних цілях і для зручності можна ночувати під різними покривалами, залишаючись в одному ліжку, або іноді йти на диван.

Резюмуючи відповідь на питання, чи потрібно подружжю спати під однією ковдрою, можна сказати, що з практичного боку це необов’язково і орієнтуватися варто за обставинами.

5163e5dbef1e10a26199af9e6bbc9a0b Чому подружжю не можна спати під різними ковдрами  прикмети

Переконання психологів

Додатково до всього вищесказаного про психологію стосунків у шлюбі потрібно врахувати, що у людей є потреба в справжньому відпочинку. Немає нічого поганого в тому, щоб хотіти побути одному, навіть на віддалі від чоловіка. Всі люди різні, у кожного свій тип нервової системи, і деяким повний спокій і самоту потрібні набагато частіше.

Не варто дорікати і підозрювати чоловіка в невірності або нещирості, якщо йому необхідно відновити сили в тиші й самоті. Особливо коли людина працює в стресогенною середовищі.

Нав’язувати символічну близькість, підкріплюючи це прикметами і традиціями, немає необхідності, інакше як мінімум один з подружжя буде страждати. Якщо сторони хочуть налагодити спільну мову – це потрібно робити поступово і обов’язково поважати потреби один одного.

Бувають ситуації, коли один з партнерів свідомо чи несвідомо віддаляється, оскільки йому дискомфортно поведінка другого.

Якщо чоловік або дружина стали вести себе інакше, варто задуматися, а чи все в порядку між подружжям, не робить другий партнер щось не так: не тисне, не виявляє егоїзм, не надто шумно і емоційно себе веде.

З’ясовувати це в скандалах і нав’язливих допитах сенсу мало – це тільки посилить прихований конфлікт. Краще спробувати акуратно щось змінити в своїй поведінці – це може природним чином допомогти.

Підсумовуючи думки психологів, можна сказати, що важливо поважати особистий простір і потреби один одного, не примушувати чоловіка спати разом. А якщо є конфлікт, який впливає на поведінку партнерів, його слід обережно і поступово дозволити – тоді близькість буде відновлена.

Як же краще – під однією ковдрою або під різними

Прикмети по частині сім’ї, на відміну від загальних традицій і ритуалів, забобонні, тому твердо слідувати їм не варто. Символіка шлюбу сильна і духовна, але на практиці такий зв’язок може вибудовуватися не відразу або не визначається зовсім.

Інколи розлучення – найкращий вихід для пошуку «своєї» людини, іноді про розрив відносин мови не йде, а потреба у відпочинку – це виключно фізіологічний аспект, не впливає на спілкування подружжя.

Потрібно засвоїти, що шлюбні традиції працюють для ідеальної сім’ї, до чого слід прагнути. Але не варто очікувати раптового появи близькості тільки від дотримання прикмети про спільний сон. Для сучасних людей відстоювання особистої свободи – іноді навіть кращий спосіб зміцнення відносин.

Разом з тим, традиції з’єднання священними узами необхідно поважати і не приймати свою свободу поза рамками відповідальності за близьких людей – чоловіка або дружини та дітей.


Якщо спати разом некомфортно, спробуйте розібратися в причинах:

 • спочатку об’єктивних – спека, хропіння, втома від людей;
 • потім на предмет внутрішніх конфліктів – а не караєте ви дружина віддаленням, не може він щось поміняти, щоб ви могли спати разом;
 • зрештою, не звичка це.

Пробуйте періодично підігрівати відносини, переглядати свій підхід, йдіть назустріч один до одного. Не ковдра робить сім’ю міцною, але справжня гармонія любить близькість, до якої і потрібно прагнути.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради