Помідорний гібрид Чарівний каскад: властивості, опис, відгуки городників про томаті

Томат під назвою Чарівний каскад — гібридний сорт черрі. Це досить овочеве рослина з соковитими червоними вишневидными помідорами. Пропонуємо вам деталізований опис врожайною томатної культури.

pomidornyjj gibrid volshebnyjj kaskad: svojjstva, opisanie, otzyvy ogorodnikov o tomate64 Помідорний гібрид Чарівний каскад: властивості, опис, відгуки городників про томаті

Опис сорту. Важливі характеристики

Цей черрі-сорт сертифікований і включений в селекційний Держреєстру. Рослина являє собою високорослу батіг (зріст до 2 м) з невеликою кількістю листя. А ось звисаючих кистей помідорів на стеблах багато. На кожній — 30-40 плодів. На фото видно: саме зовнішній вигляд рослини дав ім’я гібриду.

Увага! Чистого сорти з такою ж назвою серед томатів не існує.

Лист культури звичайний, невеликого розміру. Перші плоди достигають на пагонах приблизно через 90 днів після сходів насіння. Тому гібрид відносять до скоростиглих. Плоди дрібні, типово вишнеподібні. В анотації зазначено стійкість до вертицильозу, тютюнової мозаїки та деяких видів гнилей. Із-за раннього дозрівання томат уникає ураження фітофторозом. З цієї статті ви можете дізнатися також про інші сорти помідорів, стійких до фітофтори.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Ранньо-стиглий Индетер-минантный Універсальний Універсальний 20-30 До 12 Червоний Гладка округла форма, 2 гнізда

Досвід вирощування: переваги і недоліки томатів

Як і будь-помідор черрі, цей гібрид має товарним виглядом. Тонка шкірка досить міцна, щоб витримати перевезення врожаю. Дані про плодючості різняться. В анотації з сертифіката зазначено 5-6 кг/кв. м. Садівники-практики говорять про 12 або навіть 15-17 кг з тієї ж площі.

Інші достоїнства томату:

 • раннє дозрівання;
 • універсальність кулінарного застосування (у тому числі декорування страв);
 • хороша лежкість;
 • однаковий розмір плодів;
 • дружне дозрівання;
 • стійкість до деяких видів томатних недуг.

pomidornyjj gibrid volshebnyjj kaskad: svojjstva, opisanie, otzyvy ogorodnikov o tomate65 Помідорний гібрид Чарівний каскад: властивості, опис, відгуки городників про томаті

Довгі батоги самостійно не в силах утримати велика кількість важких плодів. Садівникові потрібно заздалегідь продумати міцне і надійне кріплення для куща. Підійдуть шпалери. Без цього стебла можуть надламываться в процесі росту, а урожай опускатися на землю. Томатів черрі потрібно грамотне формування і своєчасно обривання пасынкующих відростків. Це основні незручності в догляді за культурою.

Особливості агротехніки томату

Гібрид вирощують розсадним способом у відкритому грунті. Посадку насіння на розсаду у випадку з цим томатом проводять за 60-65 добу до запланованого переміщення в грядку. Практика показує: в регіонах з помірним або холодним кліматом краще все ж ростити гібрид в теплиці. Рекомендації спеціалістів для різної агротехніки:

 • Висаджуйте не більше 3-х саджанців на 1 кв. м.
 • Найкращі показники кущ демонструє при формуванні в 3 стебла.
 • У певний момент сезону зростання батогів зупиняється. В цьому проявляються детермінантні ознаки сорту.
 • Поливають томати з інтервалом через 2-3 дні.
 • Рада. Для продажу або транспортування краще зривати урожай не окремими томатами, а цілими гронами. Кладіть овочі в ящики разом з гілочками.

  Підбірка відгуків садівників-любителів

  Ніна Кочкарьова (Центральний регіон) залишилася задоволена щільністю і смаком свого врожаю Чарівного каскаду. Однак кисті у неї виявилися менш густі — по 10 плодів на кожній. Світлана з Єкатеринбурга теж залишила позитивні відгуки про гібрид. Свої черрі вона вирощувала в теплиці.

  pomidornyjj gibrid volshebnyjj kaskad: svojjstva, opisanie, otzyvy ogorodnikov o tomate66 Помідорний гібрид Чарівний каскад: властивості, опис, відгуки городників про томаті

  Валентина з Абакана (Хакасія) відзначила недостатню скоростиглість сорту. Її томати у теплиці встигли тільки до серпня і сильно розрослися. Дачниця вказала на міцність кріплення плодів до гілочок. Збирати та зберігати врожай легко. Садівники також підтверджують підвищений імунітет культури.

  Гібридний сорт томатів Чарівний каскад підходить для землевласників Сибіру, Уралу, Далекого Сходу, інших прохолодних регіонів. На півдні його можна вирощувати в саду без укриття. Плюс цього томати — черрі-розмірі, високою врожайністю, невибагливістю до відходу на ділянці. Але для повноцінного плодоношення необхідно працювати над формою куща протягом усього вегетаційного сезону.

  Сорт Чарівний каскад: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради