Чому немовлятам (немовлятам) не можна дивитися в дзеркало — народні прикмети і думка психологів

0b2e02564d0a257c14a5facd286e0c14 Чому немовлятам (немовлятам) не можна дивитися в дзеркало — народні прикмети і думка психологів

Дзеркало вважається предметом, що володіє магічними властивостями. І щодо його використання існують деякі повір’я і міфи. Наприклад, не можна дивитися на віддзеркалення після півночі.

Повір’я говорять, що відображення не можна дивитися дітям дитячого віку. Чому малюкам до року не можна дивитися в дзеркало згідно з народними віруваннями і як це пояснюють психологи, спробуємо розібратися нижче.

Можливі наслідки

У народі вважається, що немовляті, якому рано дають дивитися на відображення, загрожують негативні наслідки. В основному це пов’язано зі здоров’ям:

  • розвиток косоокості;
  • слабкий імунітет організму;
  • пізніше поява зубів;
  • погано розвинена мова, розумовий розвиток також буде відставати.

Крім фізичних проблем новонародженим не можна дивитися в дзеркало, щоб уникнути душевних травм. Дитина стане полохливим чи буде заїкатися. А також вважається, що малюки духовно слабкі і у відображенні бачать темні сили, які здатні проникнути в душу немовляти.

Ще одне повір’я — дитина побачить майбутнє і заплаче перед відображенням. А також в народі вірять, що малюк в дзеркалі прогляне щастя і в дорослому житті стане нещасним.

1e860cf3cbe78c31315f749b1cbaf6d8 Чому немовлятам (немовлятам) не можна дивитися в дзеркало — народні прикмети і думка психологів

Вважається також, що в дзеркалах здатна накопичуватися енергія як погане, так і хороше, і дитина перетягне на себе негативну енергетику.

Цікаво, що тільки в слов’янському народі існує повір’я в чарівні властивості дзеркала. Культури інших народів не пояснюють, чому не можна новонародженому дивитися в дзеркало.

Думка психологів

Поки не отримано доведених фактів, чому немовлятам ні в якому разі не можна дивитися на відображення і як це може погано позначитися на фізичному та духовному розвитку малюків. На запитання молодих батьків, чи можна все-таки новонародженому дивитися на себе в дзеркало, психологи відповідають позитивно.

Вважається, що дзеркальний предмет сприймається малюками так само, як і інші навколо нього. Таким чином, малюк пізнає навколишній світ, знайомиться зі своїм відображенням і навчається сприймати себе.

Як правило, грудному маляті з трьох місяців вже цікаво пізнавати світ навколо себе і контактувати з навколишнім світом. І дзеркало не виняток. Тому батькам варто подумати, як правильно представити його дитині, щоб він сприйняв в ньому своє відображення.

Деякі психотерапевти використовують дзеркала в лікувальній терапії проти психосоматичних захворювань.

641f763e5c073d216b0b3e0c7deffb8a Чому немовлятам (немовлятам) не можна дивитися в дзеркало — народні прикмети і думка психологів

Коли давати дитині дзеркало

Дитинча поступово вчиться розрізняти одушевлені і неживі предмети, і знайомство з дзеркалом варто відкласти до року:

  • до трьох місяців дитина розпізнає контури предметів, що знаходяться в безпосередній близькості, до яких можна легко дотягнутися рукою;
  • до півроку немовля вчиться розрізняти кольори, світло і темряву;
  • з півроку до восьми місяців малюк здатний познайомитися з дзеркальним відображенням, грати з ним, намагаючись знайти того, кому належить зображення, а також намагатися помацати відображення;
  • після восьми — одинадцяти місяців малюк вміє розрізняти дзеркальне відображення і реальні предмети, людей.

Рекомендується обмежувати ігри малюка з дзеркалом. Не використовуйте його як іграшку. Навіть якщо дитина вже розрізняє реальність і відображення, йому може почути що-небудь. Маленькі діти, побачивши швидкоплинне бачення (наприклад, створеного тінями в напівтемряві), злякаються, не будуть спати вночі, і будуть боятися підходити до дзеркала ще довгий час.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради