Чому не можна свистіти будинку – прикмети?

Кому з нас не доводилося чути фразу про те, що не можна свистіти будинку, інакше грошей не буде. Мало хто замислювався над її значенням, між тим, марновірство має глибокі коріння.

7a065c95c362c5f3e1e413049a2cd34c Чому не можна свистіти будинку – прикмети?

Чому не можна свистіти будинку?

До подібного заняттю вельми негативно ставилися наші предки.

 • Здавна освистание означало незадоволення, обурення, обурення. А слово «усвистать» означає щось швидко улетучившееся. Звідси і з’явилася прикмета, пророчащая зникнення грошей.
 • Наші предки вважали свист мовою нечисті і провісником лих. Звідси і зародилося повір’я, що звук здатний залучити до дому увагу злих сил.
 • За іншою версією свист здатний вигнати з дому його охоронця – домового, який йдучи, міг прихопити з собою удачу та матеріальний достаток.
 • Мешканцям індивідуальних будинків з пічним опаленням знайоме таке явище, як свист вітру в трубі. Незнайомі з природою фізичних явищ, наші предки вбачали в появі стороннього звуку погану прикмету, що знаменує стихійне лихо. Життєвий досвід підказував їм, що свист у будинку не обіцяє нічого хорошого.
 • Свист асоціювався в язичницькій культурі зі звуком вітру. У зв’язку з цим не можна не згадати про мореходах, які вважали, що подібним дією можна перервати штиль. Звук повинен бути тихим, щоб замість попутного вітру не насвистеть сильну бурю.
 • Видавати цей звук в будинку віруючим заборонено. У православних до сьогоднішнього часу існує прикмета, що від свистячого відвертається Богородиця. Саме Богородиця вважається покровителькою домашнього вогнища і матеріального добробуту.
 • Морякам Західної Європи категорично заборонялося свистіти на кораблі. Вважалося, що так можна залучити Морського диявола.

  З театральної історії

  Прикмети, пов’язані зі свистом, не завжди зав’язані на грошах. Наприклад, у акторів не прийнято свистіти в театрі, вважається, що це призведе до провалу вистави. Сьогодні це пояснюється тим, що театр для членів трупи другий дім, і ображати його свистом грішно.

  Народна мудрість придумала безліч прикмет, але практично кожна має своєрідну інструкцію, як обійти погані наслідки. Нейтралізувати негативну дію свисту дуже просто. Для цього достатньо тричі обернутися всім тілом проти годинникової стрілки, символічно відмотуючи час назад.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради