Інтерпретація результатів тесту на визначення розладів особистості (105 питань)

Розлади особистості – це стійкі психічні відхилення від загальноприйнятої норми, які знижують здатність вирішувати повсякденні завдання, створюють складнощі у близьких стосунках, соціальної та трудової адаптації.

Діагноз виставляється на підставі детального вивчення психічних особливостей пацієнта. Для попередньої оцінки можна використовувати тест на визначення розлади особистості IDRlabs. Посилання на тест ви знайдете в кінці статті.

Опис тесту на визначення психічних розладів (105 питань)

Тест на розлад особистості складається з 105 питань, на які треба відповідати «погоджуюся» або «не погоджуюся». Питання стосуються різних аспектів: впевненості в собі, переважаючого настрою, товариськості, дружніх відносин, схильність до ризикованої поведінки. Деякі із них зачіпають «темні» сторони життя, наприклад, наявність суїцидальних спроб або проблем із законом.

interpretaciya rezultatov testa na opredelenie rasstrojjstv lichnosti  105 voprosov 54 Інтерпретація результатів тесту на визначення розладів особистості (105 питань)

Німецький психіатр Курт Шнайдер «Психопатичні особистості», 1923

Проходження тесту на розлад особистості онлайн займає кілька хвилин. Після завершення формується таблиця. В ній у вигляді діаграми відображається вираженість різних порушень із зазначенням відсоткового співвідношення. Тест не є діагностичним, він лише вказує на наявність особливостей характеру, які можуть свідчити про можливий розлад або бути варіантом норми.

Інтерпретація виявлених акцентуацій (розладів)

Тест на розлад особистості виявляє 16 акцентуацій. Нижче будуть наведені інтерпретації кожної з них.

Правильне трактування результату повинна проводитися не ізольовано по кожному розладу, а в їх взаємозв’язку.

Диссоціативний

Рідкісне розлад, відоме як роздвоєння або розщеплення особистості. У різні часові періоди хворий поводиться як різні люди. Окремі частини особистості можуть відрізнятися за віком, статтю, звичок і навичок. Спогади однієї частини особистості недоступні для інших. Іноді частині контактують між собою, наприклад, ведуть діалоги.

Тривожне (що уникає)

Тривожне або уникають розлад особистості підтверджується тестом в тих випадках, коли людина страждає стійким комплексом неповноцінності і відсутністю відчуття безпеки, живе в постійному передчутті катастрофи. Обстежуваний схильний до уникнення певних дій, пошуку підтримки, похвали і схвалення оточуючих. Болісно реагує на критику. Обмежує коло спілкування тими, хто точно не скаже йому нічого поганого.

interpretaciya rezultatov testa na opredelenie rasstrojjstv lichnosti  105 voprosov 55 Інтерпретація результатів тесту на визначення розладів особистості (105 питань)

Тривожне (що уникає) розлад

Істеричне

Тест показує істеричне розлад особистості при визначенні якостей, які свідчать про надмірності, поверхні і нестабільності емоцій, гри на публіку, потреби в увазі навколишніх. Залежність від чужої думки поєднується з егоцентризмом. Можлива схильність до відходу в хворобу, перебільшення своїх страждань. Провідною захисту є витіснення.

Істероїди щиро не пам’ятають своїх негативних дій по відношенню до оточуючих або суттєво перекручують факти і сенс власних вчинків.

Залежне

При залежному розладі особистості тест виявляє риси, що свідчать про пасивності, неможливості самостійного прийняття рішень, очікуванні допомоги при виборі. Люди з цим розладом відрізняються покорою, легко підкоряються іншим, добровільно ставлять себе в принизливу позицію, часто стають жертвами насильства. Вони припускають, що не можуть існувати самостійно, тому будь-якою ціною тримаються навіть за токсичні руйнівні відносини.

Параноїдне (параноїдна)

На параноїдне розлад особистості тест вказує при виявленні підвищеної підозрілості. Іншими типовими особливостями вважаються вразливість, чутливість до невдач, зарозумілість і зайва самовпевненість. Параноиды не довіряють оточуючим, перекручують факти, трактують наміри оточуючих як ворожі. Болісно ревниві. Часто ініціюють судові процеси.

interpretaciya rezultatov testa na opredelenie rasstrojjstv lichnosti  105 voprosov 56 Інтерпретація результатів тесту на визначення розладів особистості (105 питань)

Симптоматика параноидного розлади

Нарциссическое

Це психічний розлад виявляється тестом при відчутті переваги, впевненості в тому, що інші повинні захоплюватися, заздрити і поклонятися обстежуваної особи. Зазначені якості поєднуються з відсутністю емпатії, звичкою використовувати інших для досягнення своїх цілей, зниженням самокритики і перебільшенням особистих досягнень. Причиною невдач нарцис вважає заздрість оточуючих.

Садистическое

Людина з таким розладом характеризується оточуючими як «жорсткий». Зазначається потреба в домінуванні. Для вирішення завдань і досягнення цілей такі люди можуть проявляти крайню нечутливість по відношенню до інших. Так, наприклад, підлеглий може розплакатися, однак керівник з садистической акцентуацією буде невблаганний і вимагатиме виконати розпорядження в будь-якому випадку.

У своєму крайньому прояві садистическое розлад переходить в садизм. Такі люди відчувають задоволення від чужого жаху і болю. Вірогідні систематичні приниження або фізичне насильство по відношенню до залежним людям, незрозуміла жорстокість, залякування, обмеження свободи.

interpretaciya rezultatov testa na opredelenie rasstrojjstv lichnosti  105 voprosov 57 Інтерпретація результатів тесту на визначення розладів особистості (105 питань)

Такі люди не терплять непокори

Імпульсивне

Поведінка імпульсивної людини передбачає вчинення спонтанних дій. Такі люди люблять раптово «зриватися з місця», змінювати плани. Рутинна робота для них важка і дуже часто нестерпне.

З імпульсивними людьми ніколи не буває нудно, проте часто з ними складно підтримувати тривалі близькі стосунки.

У разі вираженого розладу типова емоційна нестійкість з нестриманістю, зниженням самоконтролю, підвищеною конфліктністю і агресивністю, важкими спалахами гніву і люті. Такі люди постійно провокують скандали і сварки. Нерідко зустрічається схильність до самоушкодження.

Негативний

Негативізм – схильність протистояти чужим вимогам або очікуванням. У нормі яскраво проявляється у підлітків, тому при їх обстеженні тест на психічні розлади особистості може показувати високі результати. У людей з цим порушенням виражено пасивний опір або активна протидія нормам спілкування, правил поведінки соціальної групи. Зовні негативізм нагадує впертість, але має іншу мотивацію – бажання самоствердитися і захиститися від сторонніх впливів, які суперечать особистим внутрішнім смислам.

interpretaciya rezultatov testa na opredelenie rasstrojjstv lichnosti  105 voprosov 58 Інтерпретація результатів тесту на визначення розладів особистості (105 питань)

Негативна установка по відношенню до оточуючих

Депресивний

Це психологічний розлад особистості підтверджується при виявленні тестом вираженого песимізму, зниженого настрою, почуття провини, печалі і смутку. Критичність і негативне сприйняття однаково поширюються на себе та оточуючих. Самооцінка знижена, можливо самоприниження і відчуття безпорадності. Хворі погано розуміють гумор, не сприймають жарти, їх думки постійно носять негативний відтінок.

Мазохистичное

Мазохистическое розлад проявляється постійним попаданням в неприємні ситуації. Приємні події сприймаються негативно, викликають не радість, а сором, відчуття недоречності або шо вони незаслужені. Пацієнти відмовляються від задоволень, уникають стосунків з тими, хто до них добре ставиться і, навпаки, раз за разом виявляються у відносинах, що передбачають приниження і страждання.

Нестійке (прикордонне)

Цей тип розладу особистості підтверджується при крайньої емоційної нестабільності, різких перепадах настрою і уявлень про світ. Людина то все бачить в рожевих тонах, то занурюється в пучину відчаю, то захоплюється другом чи партнером, то звинувачує його у всіх смертних гріхах.

Для «прикордонників» характерне відчуття внутрішньої порожнечі, відсутність цілісного уявлення про себе. Вірогідні проблемні відносини, розвиток залежностей, суїцидальні спроби.

Шизоїдний

Переважає схильність до ізоляції, жорстке обмеження соціальних контактів. Близькість сприймається як тревожащая, небезпечна, надмірна. Чужа емоційність дратує, викликає бажання відсторонитися. Для людей з позитивними результатами тесту на це розлад особистості типовий науковий склад розуму. Шизоїди можуть виглядати дивними, усунутими або відгородженими, але адекватність сприйняття реальності у них збережена, когнітивні спотворення відсутні.

interpretaciya rezultatov testa na opredelenie rasstrojjstv lichnosti  105 voprosov 59 Інтерпретація результатів тесту на визначення розладів особистості (105 питань)

Симптоматика шизоїдного розлади

Шизотипическое

Пацієнти – дивні, дивакуваті люди, нерідко пропагують і всією душею розділяють ексцентричні ідеї. Можуть вірити в чари, вважати себе віщунами, магами або екстрасенсами. Їх розповіді складні для розуміння, їм важко формувати стійкі соціальні відносини. Для підтвердження тестом цього розладу особистості необхідно виявлення своєрідності мислення і вираженої схильності до фантазування.

Диссоциальное (антисоціальна)

Проявляється зневагою до соціальним нормам, байдужістю до оточуючих. При підтвердженні тестом дисоціального або антисоціальної розлади особистості можна припускати, що обстежуваний досить агресивний, запальний, вороже налаштований, схильний до експлуатації близьких і сторонніх. Існує підвищена ймовірність виникнення проблем з законом, розвитку алкогольної та наркотичної залежності.

Гипомания (біполярний розлад)

Гіпоманіакальний стан є однією з фаз біполярного розладу, зазвичай чергується з депресією. У період гипомании хворий збуджений, надмірно активний і енергійний, іноді збуджений і дратівливий. Він мало спить, постійно рухається, легко відволікається, відчуває підвищену потребу в сексі. Критика знижена, можливі необдумані дії.

interpretaciya rezultatov testa na opredelenie rasstrojjstv lichnosti  105 voprosov 60 Інтерпретація результатів тесту на визначення розладів особистості (105 питань)

Симптоматика біполярного розладу

Органічні розлади особистості

Розлади, що виникають на тлі ураження головного мозку внаслідок хвороби, травми або інтоксикації, називають органічними. Характерна емоційна нестійкість, коливання від ейфорії і благодушності до гніву і дратівливості. Здатність до цілеспрямованої діяльності знижена. Можливі злодійство, неохайність, неакуратність, сексуальна нерозбірливість або зменшення сексуальної активності.

Тест на визначення розлади особистості на 105 питань ви можете безкоштовно пройти за офіційною ссылке компанії IDRlabs

Висновок

  1. Спектр особистісних акцентуацій надзвичайно широкий і різноманітний. У більшості людей риси, характерні для різних розладів, що не досягають рівня патології і компенсуються іншими індивідуальними особливостями.
  2. При оцінці результатів тесту на психічні розлади особистості необхідно враховувати не тільки наявність певних рис, але й загальний рівень адаптації, а також ступінь психологічного благополуччя. Виявлення грубих порушень є приводом для звернення до психіатра або психотерапевта.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради