Чому не можна нести труну родичам померлого, хто повинен це робити

Похорон — одне із самих сумних подій у житті людини. З ними пов’язано багато прикмет, адже вважається, що енергія смерті може сильно вплинути на живих. Необхідно проводити душу в інший світ за правилами, щоб вона заспокоїлася і більше не поверталася. Серед усіх атрибутів похорону найбільша увага приділяється труні. Його можуть нести не всі, і головні обмеження стосуються родичів покійного.

1a2634104db6d87c8f2f6f4558ae6ae2 Чому не можна нести труну родичам померлого, хто повинен це робити

Кому можна, а кому не можна нести труну померлого

Традиційно рідні забороняють брати участь у цьому процесі на похоронах. Робиться це в першу чергу для того, щоб уберегти сім’ю від нових смертей.

Зокрема, заборона поширюється на таких близьких родичів:

  • батьки — вони повинні йти на початку процесії;
  • тітка і дядько — згідно приймете, горе по померлому може затягнутися;
  • батько або мати чоловіка — можливі конфлікти в сім’ї з-за нерозуміння;
  • брат або сестра дружини, чоловіка — це призведе до неприємних розмов у майбутньому.

Однак є родичі, для яких нести труну померлого не буде поганою прикметою. Сюди в першу чергу відносяться інша рідня з боку другої половинки. Вони навіть можуть цим поліпшити своє фінансове становище.

Не загрожує серйозна небезпека і іншим далеким родичам. Згідно з повір’ям, після участі в похоронах вони можуть зустріти давнього друга. Спілкування з ним покаже різницю між ними і їх становищем. Якщо після цього людина буде відчувати, що майже нічого не досяг у житті, це негативно вплине на його вчинки.

Краще, якщо труну несуть люди, які були близькі з померлим за життя. В ідеалі — просто знайомі, сусіди. Вони не будуть відчувати на собі ніякого негативного впливу. Для друзів погана прикмета теж не працює. Зате їх участь деколи означає, що горе люди скоро знайдуть утіху в нових знайомствах.

Якщо труну переносить колега, то його положення в суспільстві може похитнутися. Інші люди відмовляться від спілкування з ним. Постраждає і кар’єра.

Можна родичам нести труну

Згідно приймете, родичам не можна нести труну, так як це може «роздратувати» померлого. Покійний «вирішить», що близькі люди хочуть скоріше позбутися від нього або радіють смерті. Крім того, вважається, що родичі, які несуть труну, дуже близько стикаються з світом мертвих. В результаті вони можуть теж незабаром померти, піти за першим мерцем. У кращому випадку людину, що порушила заборону, чекають біди. Йому доведеться зіткнутися з ситуацією, яка похитне його звичне життя.

Якщо близьким родичам все ж доводиться нести труну, необхідно кожному пов’язати на руки рушник і прочитати змову. Після похорону і обмивання рук знімають пов’язки і витираються. Всі рушники віддають людині, який лив воду, і він вже спалює їх у полі, читаючи молитви. Несуть труну, пов’язавши рушники, і інші люди незалежно від статусу.

Якщо син хоче нести

Похоронні заборони поширюються і на дітей померлого. Ще в давні часи, якщо син тримав труну, то інші люди могли порахувати це ганебним. Те ж відноситься і до дочок. Родичі і сусіди відразу починали говорити, що вони прагнуть як можна швидше попрощатися з батьком. Це відчує душа, що ще не відійшла в інший світ, і накличе біду. Те ж саме відноситься і до інших дій на похоронах, наприклад, копання могили.

Вважається, що сини і дочки можуть послідувати за покійником. Причина криється в тому, що вони тісно пов’язані з ним кровними узами. Проте є думка, яка говорить зворотне.

Якщо діти несуть труну, то вони віддають належне своєму батькові. Це не розсердить мерця, а навпаки, допоможе знайти спокій душі.

Квіти і вінки на похоронах

Кровним родичем зазвичай забороняється не тільки нести труну. Наприклад, квіти і вінки їм теж не можна нести з тих же причин. Всі помилки під час похорону можуть накликати нову смерть, тому що її енергетика особливо сильна. Брами між світами живих і мертвих відкриті, стикатися з ними зайвий раз не варто. Для родні це особливо небезпечно, адже їх зв’язок з покійним дуже сильна.

З цієї ж причини вінки і квіти не можна приносити додому. Все, що належить на могилу, належить померлому. Разом з цими атрибутами людина ризикує принести в будинок негатив. Навіть якщо багато вінків, прибрати частину з них можна тільки через 40 днів. Зів’ялі або зламані квіти відносять на звалище біля кладовища. При складанні композиції не можна використовувати надто багато різних квітів. Вінки і букети не повинні відрізнятися строкатістю.

Думка церкви

Священнослужителі дотримуються зовсім іншої точки зору. Вони вважають, що немає причин боятися похорону і покійного. Всі ці страхи йдуть від забобонів і незнання. Насправді обряд поховання Ісуса Христа наочно показує, як повинна проходити церемонія. Тоді до тіла прийшли багато апостоли з різних земель, вони несли труну, щоб потім з почестями поховати.

a777393ec61a9f11cfd5a359d9c82e4a Чому не можна нести труну родичам померлого, хто повинен це робити

Те ж саме відноситься і до сучасних обрядів. Якщо близькі люди несуть труну, то вони виявляють свою шану померлому, проводжають в останню путь. Душа відчуває цю підтримку від рідної крові, завдяки цьому їй легше потрапити на небеса. Під час похорону людина теж не піддається негативному впливу. Якщо потім все ж його переслідує невдачі, то це відбувається із-за неправильного способу життя або за випадковим збігом обставин.

Зазвичай прикмета застерігає проти того, щоб хтось з рідні здійснював подібні дії. Коли люди несуть труну, вони стикаються з світом мертвих. Це і є причиною подальших бід. Але разом з тим саме родичі — ті, хто повинен бути поруч з покійним при його переході в інший світ. Тому церква закликає не зосереджуватися на негативі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради