Чому не можна купатися після 2 серпня (Ільїн день) – святкові прикмети

2 серпня святкується день пророка Іллі, до якого в православ’ї зверталися з проханнями про багатий врожай, а також за допомогою поліпшення здоров’я, любовних справах і примирення зі своєю другою половинкою або родичами. В цей же день у слов’ян святкується день верховного божества блискавок і вогню – Перуна.

837ee5bcda6aee13041922ad520f46f1 Чому не можна купатися після 2 серпня (Ільїн день) – святкові прикмети

Розглянемо питання, що цікавить багатьох про те, чому не можна купатися у водоймах після 2 серпня, ознайомимося з прикметами і давніми традиціями свята.

Чому не можна купатися в Ільїн день

За повір’ями купатися в річках і озерах в Ільїн день заборонено через нечистої сили – вона ховається глибоко в воді, і топить сміливців, які наважилися поплавати.

Думка экспертаСветлана КравченкоЭзотерикПредки також вважали, що цього свято закінчуються літні деньки і, занурившись у воду, можна сильно занедужати.

Чому не можна купатися після дня Іллі

Згідно з народними повір’ями, купатися у водоймах після ільїна дня також не рекомендувалося, оскільки температура в серпні з кожним днем знижувалася, і вода не встигала прогріватися. У народі після свята кажуть: «пророк Ілля в воду написав, тому вона мерзне».

Існує і раціональне пояснення, чому після 2 серпня не можна купатися – вода у ставках, озерах та річках починає цвісти і набуває неприємного запаху, тому плавання в таких водоймах не тільки не доставить ніякого задоволення, але і зробить негативний вплив на вашу шкіру.

Прикмети на Ільїн день

День Іллі ознаменовується різними прикметами:

  • дощова погода – до хорошого врожаю;
  • сонячний і посушливий день – до швидких пожеж і знищення посівів;
  • довгий, розкотистий грім – до швидкого негоди;
  • нетривалі гуркіт грому далеко – до ясної погоди.

Існує прикмета, що після 2 серпня у відкритих водойм збираються дикі тварини, яких не варто турбувати, інакше можна отримати важкі каліцтва або навіть розпрощатися з життям.

Традиції та обряди 2 серпня

У церквах 2 серпня проводять богослужіння і читають молитви на честь пророка Іллі. Слов’яни в цей день вшановували ряд традицій:

  • молилися за сильної посухи про родючість;
  • вдень чоловіки бенкетували самостійно, а ввечері починалося загальне святкування, яке тривало кілька днів;
  • основною стравою на столі був бик або баран, видобутий чоловіками, а жінки випікали хліб та іншу випічку з борошна нового врожаю.

Крім того, що наші предки не купалися у водоймах 2 серпня, вони дотримувалися багатьох обрядів:

  • ранкове умивання водою з природного джерела – уберігало від пристріту і зміцнювало здоров’я;
  • відмова від роботи, особливо в поле – в іншому випадку пророк міг покарати людину, спаливши його сіно.

На Іллю люди не пускали у свої оселі ніяких тварин – багато хто вірили, що нечиста сила 2 серпня приймала вигляд звірів, щоб сховатися від праведного гніву пророка.

В історії свята зазначається, що Ілля вів цнотливу життя, не визнавав поклону ідолам і присвячував усі свої діяння Бога. Пророка шанують у християнстві, іудаїзмі та ісламської культури.

Ставтеся з повагою до повір’ями предків і уникайте купання після свята або роботи 2 серпня – це може завдати шкоди вашому здоров’ю і накликати біди на ваш будинок.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради