Чому не можна цокатися з чоловіком дружині, а потрібно з чужим чоловіком останнім

У багатьох країнах застілля проходить під дзвін келихів, але прикмета вчить, що чоловікові і дружині не можна цокатися. Це правило діє і в своєму будинку, і в чужому. Недотримання заборони загрожує серйозними проблемами.

111d61eddcd45cc1524e996d95b4bd71 Чому не можна цокатися з чоловіком дружині, а потрібно з чужим чоловіком останнім

Чому не можна цокатися з чоловіком

Одна з найпопулярніших традицій, якої дотримуються в усьому світі, – стикатися келихами після заздравной мови. Вона підкреслює урочистість застілля. Робити це слід так, щоб почувся дзвін або стук. Чим він голосніше, тим краще. Якщо проллється вино – не страшно, тому що це обіцяє прибуток.

За прикметами, нечисть боїться дзвону келихів. Якщо вона оселилася в будинку, цим звуком можна її відлякати. Після виголошення тосту треба обов’язково вдаритися келихом про келих, тоді всі побажання збудуться. Якщо цього не зробити, то біси повернутий слова навпаки – замість здоров’я спіткає хвороба, прийде кінець сімейному щастю, в двері постукає злидні.

На Русі вважали, що дзвін келихів завадить злому духові влетіти в рот в процесі пиття або прийому їжі, тому вкоренилася традиція стукати склянками під час бенкету.

Ритуал поширюється тільки на свята, на похоронах, поминках робити це заборонено.

Виконувати такий застільний обряд дозволено всім людям, але жінки повинні бути особливо уважними: цокаючись з власним чоловіком, вони можуть накликати на себе біду.

Що буде, якщо порушити заборону

Прикмета про те, чому не можна цокатися чоловікові і дружині має два варіанти тлумачень:

  • в будинку не буде достатку;
  • між подружжям почнуться чвари.

В народних прикметах існують і інші пояснення того, чому чоловікові і дружині не можна цокатися келихами, але вони менш популярні. Вважається, що після цього чоловік змінить з іншою жінкою.

Друге тлумачення більш прямолінійний. При стукоті келихів чується «чок», тому виникло повір’я, що хтось з подружжя в результаті таких дій може рушити розумом («божеволіти»). Психічне захворювання більше загрожує дружині.

3179249d660556db681326418a691771 Чому не можна цокатися з чоловіком дружині, а потрібно з чужим чоловіком останнім
Не тільки подружжя, але і нареченому з нареченою не рекомендується торкатися келихами. Цокання закоханих призведе до розлуки.

У різних країнах люди вірять у прикмету тіла, що забороняє чоловікові цокатися з дружиною. В Англії навіть є приказка, що стосується заборони на цокання з чоловіком. У перекладі вона звучить так: «Чоловікові з дружиною, щоб не розлучитися, не можна келихами стосуватися».

Прикмета з точки зору здорового глузду та психології

Традиція зрушувати бокали після тосту виникла давно. Раніше обряд мав суто практичне значення. Аристократам доводилося боротися за титул, гроші, спадщину. Часто вони вирішували ці проблеми шляхом фізичного усунення конкурента або кривдника. Для цього використовувався отрута, який підливали в алкоголь.

Чашу наповнювали до самого верху, тому при ударі один про одного, рідина расплескивалась і могла потрапити в іншу чарку. Якщо якийсь із них відмовлявся отруєний напій, то міг загинути будь-який учасник застілля. Чоловік, який не хотів цокнутися з іншими, одразу потрапляв під підозру.

Це пояснює, чому виникла прикмета, що забороняє чоловікові цокатися з дружиною, – щоб випадково не поділитися отрутою з близькою людиною. Були й інші причини. Шлюби між багатими людьми нерідко укладалися не по любові, а за розрахунком. Такий союз не приносив щастя. Подружжя під час трапези сиділи за різними кінцями довгого столу. Кожному з них слуга наливав вино з окремої пляшки, а тост підкріплювався тільки підняттям келихів. Так було безпечніше для життя.

9c353d6a82e4e431cc301e05a19bf8e6 Чому не можна цокатися з чоловіком дружині, а потрібно з чужим чоловіком останнім
Обряд закріпився у свідомості людей. Хоча сьогодні для багатьох це звичка, яка має формальне значення. На думку психологів, вона служить ознакою розташування, дружнього ставлення між учасниками застілля.

Небажання торкатися келихами після застільні промови вказує на те, що людина відчуває неприязнь або перебуває з кимось посваритися.

Передбачення, що це здатне спровокувати втрату розуму, також не позбавлене сенсу. Пияцтво руйнує гармонію сімейних відносин, призводить до постійних скандалів. Психіка жінки може не витримати тривалого нервового стресу. Висока вірогідність, що із-за таких потрясінь почнеться психічне захворювання.

Цікаво, що в Європі прийнято цокатися з кожним окремо, а не робити «велике стовпотворіння» з келихів. При цьому дивляться в очі. Якщо хтось намагається цокнутися з усіма відразу, то іноземець обсмикне руку, щоб не пролити напій.

Голосно стикатися келихами прийнято тільки в сімейному колі, в компанії друзів або близьких знайомих. На офіційному прийомі, банкеті не можна допускати подібних вільностей.

Чому потрібно цокатися з чужим чоловіком останнім

Існує безліч правил щодо того, що робити перед тим, як спустошити фужер. Представниці прекрасної статі не повинні першими протягувати чарку, щоб цокнутися з гостями. Галантний чоловік тримає келих трохи нижче, ніж дама.

Окрема прикмета підказує, з ким почаркуватися жінці в останню чергу. Це повинен бути чужий чоловік, ще краще – неодружений хлопець. Дотримання такої умови обіцяє багато хорошого.

Що станеться, якщо жінка останньої чокнется з чужим чоловіком:

  • Якщо юна дівчина вдарить своїм келихом про келих холостяка, то незабаром вдало вийде заміж.
  • Замужній дамі теж пощастить – у неї з’явиться коханець. Але перш ніж йти за такою прикметою, вона повинна подумати, адже їй не вдасться приховати любовний зв’язок, справа закінчиться розлученням.
  • Цокатися наостанок з сторонньою людиною корисно будь-якій жінці. Це обіцяє їй збільшення достатку найближчим часом.

4b829f46a2b0f58e57836c3c06c765d1 Чому не можна цокатися з чоловіком дружині, а потрібно з чужим чоловіком останнім
Щоб прикмета збулася, треба цокатися з чоловіком, до якого жінка байдужа. Якщо вона відчуває до нього симпатію, то навряд чи здійсниться пророцтво про фінансове благополуччя.

Якщо у подружжя є звичка цокатися, це загрожує їм бідністю. Виправити ситуацію можна за допомогою іншої прикмети. Щоб не опинитися в злиднях, після чоканья з чоловіком доторкніться своєю чаркою до чужого келиху.

Інші прикмети, пов’язані з чоканьем

Крім прикмети про те, що чоловіку не можна цокатися з дружиною, є й інші повір’я, пов’язані з цим ритуалом:

  • Останній «рюмочный» контакт не повинен бути з людиною однієї статі. Якщо жінка чокнется з іншого гостею, то стане жертвою псування, пристріту. Пророцтво збулося, коли ця дама відчуває до неї заздрість.
  • Цокатися з одруженим – розбагатієш.
  • Не можна ставити повний келих на стіл після чоканья. Випийте його вміст, інакше чекайте печалі і сліз.
  • Якщо чокнулся двічі за один тост, то пити вже не можна. Варто доторкнутися до чужого склянці ще раз.

c61f0e75d8e66a85438ea9a05e344d56 Чому не можна цокатися з чоловіком дружині, а потрібно з чужим чоловіком останнім
Якщо вірите застільним прикметами, пам’ятайте про головну умову. Тільки мелодійний дзвін здатний залучити багатство. Якщо наливати дорогі напої в пластикові стакани або залізні кухлі, які не видають грубого стуку, то ніколи не станеш заможною людиною.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради