Чому не можна цілувати в очі коханої людини, що означає поцілунок?

Тактильний контакт між люблячими людьми має величезне значення. Поцілунки і обійми замінюють сотні слів, чудово передаючи почуття. Але, оберігаючи свій союз, закохані нерідко керуються ірраціональними прикметами.

Приміром, існує повір’я, що не можна цілувати кохану людину в очі. Пропонуємо розібратися, чому прикмета з’явилася і де криються її коріння.

1bd91eb03315d92d818b0e97908372c2 Чому не можна цілувати в очі коханої людини, що означає поцілунок?

Чому не можна цілувати близьких в очі?

Прийнято вважати, що поцілунок в очі пов’язаний з відходом з життя. Дійсно, традиція торкатися губами віночка на лобі покійного з’явилася тільки при християнстві. Наші язичницькі пращури, прощаючись з померлим, стосувалися губами його закритих повік, позначаючи тим самим, що душа цієї людини покинула світ живих.

Враховуючи, що очі-це орган зору, можна припустити, що подібний жест символізував своєрідне прощання з візуальним образом близького.

Забобонні люди пояснюють заборону поцілунку в очі двома версіями. За першою з них, жест, що нагадує прощання з небіжчиком, може привернути увагу смерті до живої людини. Звичайно, забрати його до себе раніше відведеного часу не вийде. Але в цьому випадку особи будуть переслідувати біди, хвороби і нещастя. За другою версією, поцілунок в очі загрожує швидкої розлукою закоханих.

Треба сказати, що багато езотерики дотримуються власної думки про значення поцілунку в очі. За їх твердженням, такий жест служить вираженням вищої міри близькості, єднання душ.

Анатомічно очі пов’язані з аджною – шостий чакрою, відповідальної за творчість, емоції та інтуїцію. Ця галузь особливо чутлива, легко вбирає як позитив, так і негатив. Тому нашкодити через дотик до неї можна, якщо жест вкладати негативну енергетику.

Прикмета, що забороняє поцілунок в очі, стосується тільки закоханих, але ніяк не стосується відносин батьків і дітей. Прийнято вважати, ніби мама або тато ні за яких обставин не здатні бажати зла власного чаду.

Інші забобони, пов’язані з поцілунками

Повіки не єдина частина голови, цілувати яку забобонні люди не рекомендують. Ось деякі забобони, пов’язані з поцілунками:

 • Поцілувати людину в лоб до швидкої смерті – дійсно, таким жестом прощаються з покійним. Ще такий поцілунок називають батьківським, тобто в ньому є щось заступницьке, навряд чи подібне почуття доречно стосовно дорослого.
 • Не можна часто цілувати дитину в потилицю, він стане неслухняним – постійна демонстрація материнської опіки дійсно розвиває в улюбленому чаду егоїзм. Тому до рекомендації мамам варто прислухатися.
 • Поцілунком в ніс можна позбавити людину удачі і здоров’я – така прикмета поширена в деяких східних країнах. Враховуючи, що в часи, коли марновірство зароджувалося, орган нюху вважався сакральним, дотик до нього могло розцінюватися як бажання позбавити людини вищого заступництва.
 • Поцілунок в губи, мабуть, єдиний, на який не поширюються забобони. Якщо говорити про його значення для відносин між жінкою та чоловіком, то він символізує пристрасть, чуттєвість.

  Всі інші жести носять скоріше дружній, безневинний характер. Можливо, наші предки вбачали в торканнях губами очей чи носа натяк на охолодження до партнера, яке обіцяє швидке розставання.

  Сучасні психологи дотримуються кардинально протилежної думки, вважаючи, що подібні дотику служать вираженням найбільшої довіри, турботи про кохану. За їх твердженням легкі торкання особи губами використовують як раз для демонстрації серйозності і глибини почуттів.

  Вірити чи ні прикметами, особиста справа кожного. Однак там, де справжні почуття, завжди розпалюються неабиякі пристрасті, які здатні призвести до розлуки. Щоб не шкодувати про події, гадаючи чому ж ми розлучилися, не соромтеся щиро висловлювати свою любов, в тому числі за допомогою самих різних поцілунків.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради