Чи можна прибирати ввечері, мити підлоги: прикмети про прибирання на ніч в квартирі

Скажений ритм сучасного життя майже не залишає людям вільного часу. Займатися з дітьми, відвідувати театри і навіть прибиратися по будинку ми змушені вечорами, після роботи. Однак згідно старовинним прикметами, прибирання ввечері — погана затія.

606edd3f15aa0e27f44420df8f32d268 Чи можна прибирати ввечері, мити підлоги: прикмети про прибирання на ніч в квартирі

Чому не можна прибирати вдома ввечері

Наші предки вважали час від заходу до сходу сонця «небезпечним» для людини. Коли настає ніч, оживають всі темні сили. Чорти, відьми, душі померлих метушаться навколо людського житла, намагаючись пробратися всередину.

Якщо в цей час людина затіває прибирання в квартирі або відкриває вуличну двері, щоб винести з помешкання сміття, то він тим самим привертає в будинок всю нечисть.

Сумні наслідки прибирання на ніч: втрата здоров’я у членів родини, сварки, постійні фінансові труднощі, відсутність щастя і удачі у всіх починаннях.

Чи можна мити підлоги на ніч перед сном

Наші предки були впевнені, що, займаючись вологим прибиранням ввечері, людина може накликати на будинок різні нещастя:

 • Так, якщо господиня буде мити підлоги на ніч, то вона може «вимити» з житла сімейне щастя. Між нею і чоловіком обов’язково будуть виникати конфлікти.
 • За прикметами миття підлоги після настання темряви загрожує господарям житла погіршенням фінансового благополуччя, втратою здоров’я.
 • Якщо вимити підлогу відразу ж після вечірнього від’їзду гостей, то можна назавжди «замит» за ними дорогу до оселі — більше вони сюди не завітають.
 • Альтернативна трактування прикмети свідчить: якщо господарі періодично вимивають підлога за гостями, то їхні діти виростуть неслухняними, що послужить причиною конфліктів з батьками.

03e332a05961273a2fbdb8139a89c9bb Чи можна прибирати ввечері, мити підлоги: прикмети про прибирання на ніч в квартирі

Підмітання ввечері: можна чи не можна

Пристосування для прибирання теж оповиті забобонами і прикметами. Вважається, що чорти люблять кататися на віники та мітли. Тому підмітати підлогу на ніч також небажано — цією дією господиня вимітає з будинку достаток. Взявши віник для вечірньої прибирання, жінка, немов сама, запрошує до себе нечисть.

Іноді виникають ситуації, коли прибрати сміття ввечері буває необхідно, наприклад, якщо хтось із членів сім’ї розсипає що-небудь у будинку. У цьому разі старі люди радять наступне:

 • Сміття потрібно помсти від вхідних дверей до центру кімнати (коридору), підмітати до порога забороняється. Перед прибиранням бажано змочити віник проточною водою — так він буде не тільки краще помсти бруд, але і розжене негативну енергетику темних сил, відлякає їх від житла.
 • Якщо будинок приватний і в ньому є грубка (камін), то змітати бруд необхідно до печі.
 • Не можна замітати сміття в кут кімнати — такими поганими діями можна накликати біду на мешканців будинку.
 • Сметенія в центр приміщення сміття краще за все так і залишити лежати на ніч, а зібрати його у відро для сміття і викинути з житла можна вранці.

a2a4e58be580149918a327eb8734048f Чи можна прибирати ввечері, мити підлоги: прикмети про прибирання на ніч в квартирі

Сучасний погляд або практична сторона

Якщо аналізувати старовинні прикмети про вечірньою збирання, то можна знайти чимало раціональних пояснень того, що з приходом темряви краще не прибиратися:

 • Наприклад, при митті підлог у приміщенні підвищується вологість. Спати при таких умовах некомфортно. З іншого боку, якщо восени або взимку відкрити вікна ввечері, щоб просушити квартиру після вологого прибирання, то спати в ній буде знову ж таки важко, але вже з-за холоду.
 • Сучасні господині для ефективного прибирання житла часто використовують різні хімічні засоби, частина яких, випаровуючись, потрапляє в повітря. Якщо після вечірньої прибирання з хімікатами не провітрювати приміщення, то сон може стати не просто некомфортним, а по-справжньому небезпечним для здоров’я.
 • Якщо підмести в хаті на ніч і вийти на вулицю, щоб викинути сміття, то в темряві можна наткнутися на хуліганів, бродячих собак або просто спіткнутися і отримати травму «на порожньому місці».
 • Якщо говорити про вечірнє прибирання в більш широкому сенсі, то вона може стати причиною конфліктів із сусідами, адже нікому не сподобається, коли пізно ввечері за стіною шумить пилосос, гуде пральна машинка або хтось пересуває меблі.

73e2e2749f66bb0b21dfac4f9ab902d9 Чи можна прибирати ввечері, мити підлоги: прикмети про прибирання на ніч в квартирі

Рекомендації

Забобонні люди вірять в існування домовика, а маленький «господар дому», згідно з народними прикметами, злиться, коли мешканці залишають житло брудним на ніч. З іншого боку, ті ж повір’я забороняють забиратися ввечері.

Щоб не злити будинкового і водночас не порушувати перевірені часом заборони, досвідчені господині рекомендують робити наступним чином:

 • Якщо людина не може виділити цілу половину дня, щоб влаштувати вдома генеральне прибирання, то можна взяти за правило розбивати її на частини. Наприклад, можна наводити візуальний порядок в квартирі всю тиждень, приділяючи цьому заняттю не більше 10-20 хвилин щодня. Основну прибирання, яка потребує в такому випадку всього лише пару годин, планують на вихідний день.
 • Використовувати пральну машинку ввечері не слід, адже брудна вода, виходячи з машинки по трубі в каналізацію, так само, як і викидається на ніч сміття, здатна «вимити» з будинку гроші. Прати краще вранці, готуючись іти на роботу, або в обід, якщо є така можливість (тим більше, що сучасні пральні машинки перуть білизну дуже швидко).
 • Користуватися пилососом ввечері при необхідності можна, але потрібно пам’ятати, що зібраний ним сміття з пилозбірника (так само, як і сміття, подметенный віником) на вулицю слід виносити тільки вранці.

Звичайно, сучасній людині часом буває складно знайти кілька вільних годин, щоб влаштувати вдома велике прибирання. Краще прибиратися в квартирі хоча б по чверті години кожен день і взяти за правило не смітити зайвий раз. Тоді вдома завжди буде порядок, і ніякі заборони на вечірню прибирання не будуть порушені. Адже мудрі люди не даремно кажуть, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради