Помідорний сорт Японська кисть: детальний опис врожайного томату і особливості його агротехніки

Сорт помідорів Японська кисть називають рідкісним. Щоб виростити його на своїй ділянці, доведеться замовляти насіння у колекціонерів. Прочитайте опис і характеристики томату, щоб вирішити, чи підійде він вашій ділянці.

pomidornyjj sort yaponskaya kist: detalnoe opisanie urozhajjnogo tomata i osobennosti ego agrotekhniki38 Помідорний сорт Японська кисть: детальний опис врожайного томату і особливості його агротехніки

Детальний опис сорту

Вважається, що цей вид черрі вивели японські селекціонери. На російському ринку вони з’явилися буквально пару років тому. Іншої інформації про походження сорту немає. Ви не знайдете Японську кисть в Держреєстрі і каталогах великих виробників насіння. Посадковий матеріал поширюють поодинокі колекціонери. Зокрема, це Юрій Кузьміних (Краснодарський край) і Людмила Філіпова (Казахстан).

Увага! Вартість пакетика з 5-10 насінням — від 40 до 100 рублів.

Цей сортовий томат має м’ясисті стебла і світлого кольору зелень. Облистяність куща середня. У невеликих помідорів щільна шкірка і соковита, кисло-солодка м’якоть. Іноді смак характеризують як пікантний.

Рослина садять у теплицю (холодні регіони) і відкритий тип ґрунту. Ще томати можна вирощувати як горшечную культуру. Черрі спіють приблизно до середини літа. Плоди зібрані в кисті, в одній — до 6 шт. При гарному догляді їх можна зривати аж до кінця осені або до перших заморозків.

Увага! Врожайність томата вважають не кілограмами, а кількістю плодів з одного кущика. Кожне високоросла рослина дає до 100 шт. помідорів чері за сезон.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранній (точна кількість днів невідомо) Индетерми-нантный (до 2-х м) Універсальний Для теплиць, відкритих грядок, балкони Від 30-50 до 60-100 Дані відсутні Яскраво-червоний, плоско, гладкий

Переваги і недоліки культури

Сорт поки ще мало поширений на території РФ, але має всі шанси стати популярним. Цьому сприяє чималу кількість переваг томату:

 • Універсальність методів вирощування.
 • Високі дегустаційні властивості.
 • Заявлена висока врожайність кожного куща.
 • Різноманіття способів застосування томатів, в тому числі консервації. Плоди не втрачають соковитості під час подрібнення для салатів, паст, соків, соусів, красиво виглядають в банках в цілісному вигляді.
 • Стійкість до тютюнової мозаїки і гнилей (вершинною, кореневий).
 • Тривалий плодоношення.
 • Транспортабельність, яку забезпечує міцна шкірочка.
 • Недоліки томатів:

  • насіння складно дістати;
  • рослина чутливий до температурних коливань;
  • кущам потрібно пасинкування, підв’язка.

  pomidornyjj sort yaponskaya kist: detalnoe opisanie urozhajjnogo tomata i osobennosti ego agrotekhniki39 Помідорний сорт Японська кисть: детальний опис врожайного томату і особливості його агротехніки

  Особливості агротехніки черрі-сорти і відгуки про нього

  Томат вирощують розсадою. Насіння для неї сіють в березні-квітні. Попередньо їх знезаражують розчином марганцю. Паростки з двома листочками пікірують. На грядці в саду томат розміщують з розрахунку 3-4 куща на 1 кв. м. Схема — 0,3х0,5 м. На дно лунок насипають компост або перегній.

  Увага! Томати поливають теплою водою, розпушують, мульчують. Перші тижні накривають плівкою від холодів.

  Молодий томат ще не встиг зібрати багато відгуків. Форумчанка з Пермського краю з ніком Февралина зазначає: сорт, отриманий з Казахстану, візуально відрізнявся від примірників, фото яких можна знайти в мережі. Наталя з Брянська вирощувала помідори в теплиці, щоб мінімізувати вплив погодних факторів. Високорослі кущі вимагали чимало уваги, зате радували жінку тривалим плодоносінням. Григорій з Тули садить томати у відкритому грунті і радить обов’язково обробляти рослини від фітофтори та інших напастей. На думку дачника, красиві кисло-солодкі плоди просто створені для консервації.

  Незважаючи на те що томат Японська кисть поки не набув великого поширення, у нього є всі шанси завоювати любов дачників. Гідна врожайність і незвичайний смак у поєднанні з іншими позитивними характеристиками можуть незабаром зробити сорт доволі популярним в народі.

  Сорту черрі: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради