Песах (Пасха) у 2020 році

pesakh evrejjskaya paskha v 2020 godu3 Песах (Пасха) у 2020 році

На яке число в наступному році доводиться Песах? Це потрібно порахувати і подивитися на календарі, т. к. свято вважається повністю іудейським. Як і Великдень у християн, він буває в різні дні. Песах багато в чому схожий на відоме нам православне свято. Навіть назви частково схожі. Притому вірування абсолютно різні.

Точна дата Песаха на наступний рік

Для визначення дня святкування Пасхи давайте звернемося до місячним календарем. У 2020 день весняного рівнодення припадає на 20 березня. 8 квітня відбудеться 1-е весняний повний місяць. Готуватися до Песаху потрібно починати в четвер, на наступну добу. Через три дні почнеться Велике свято. Для християн Пасха “пішла” недалеко”: люди будуть відзначати її 19 квітня.

pesakh evrejjskaya paskha v 2020 godu4 Песах (Пасха) у 2020 році

Іудеї володіють власним календарем. Згідно йому, Песах проходить на чотирнадцятий день місяця нисани. За Григоріанським календарем це 2-я половина березня і 1-я половина квітня. Ізраїльтяни відзначають Песах цілий тиждень. Юдеї, які проживають в інших державах, святкують на добу більше.

Історія Песаха

Біблія розповідає допитливому читачеві, що Яків, одного разу вирішив відправитися в Єгипет разом із власною родиною. Йшли роки, єгиптянам набридли іудеї. Згодом їх стали гнобити, а потім і зовсім відправили всіх в рабство. Господа не сподобалося таке ставлення до всього єврейського народу. Він вирішив звільнити їх з гнітючої життя.

В результаті жителі Єгипту отримали цілих 10 страт. Всього натерпілися єгиптяни, але тільки остання страта виявилася самої жахливої. Господь ходив по країні і убивав всіх єврейських первістків в кожному будинку. Бог заздалегідь попередив євреїв — щоб з кимось із них випадково не відбулося такого ж, вони мали зарізати по ягняті і обмазати цією кров’ю вхідні двері. Бог бачив своєрідні мітки і до таких будинків не підходив.

“Песах” буквально перекладається як “Пройшов мимо”. Виходячи з цього, головний посил свята — порятунок єврейських дітей. Жиди в усьому світі, де б вони не знаходилися, хвалять Бога за це. Свято також існує в трьох інтерпретаціях:

 • Хаг а-Херут. Люди моляться за те, що євреї одного разу звільнилися від рабських пут. Кожен юдей зазначає таку свободу.
 • Хаг а-Авів. У євреїв 1-й місяць весни — це Нісан. З цієї причини також відзначається і настання весни.
 • Хаг а-Мацот. Так називаються класичні єврейські коржі — маца. В період рабства євреї їли виключно це страва, бо іншого не було.

pesakh evrejjskaya paskha v 2020 godu5 Песах (Пасха) у 2020 році

Традиційні особливості святкування

Іудеї святкують Песах досить ортодоксально. Кожна людина намагається дотримати всі заповіді і традиції.

Заборона на хамец

До Песаху потрібно спочатку підготуватися. На цьому етапі кожна родина приступає до генерального прибирання. Основна мета — позбутися в хаті від усіх дріжджових продуктів (наприклад, алкоголю, хліба та макаронів). Все це називається “хамец”. Такою їжею євреї не запаслися, коли поспіхом втікали з Єгипту. Ці продукти не можна не лише їсти, а й навіть просто тримати в квартирі. Не повинно залишитися жодної крихти хліба.

Страви

Коли проходить Песах, на столі обов’язково з’являється особлива їжа. Перш за все, є згадана вище маца. З’являється на застілля і гірка зелень. Вона нагадує гостям про те, якою сильною була гіркота іудеїв в рабстві. Її прийнято міняти в злегка солону воду, що символізує сльози, пролиті.

Десерт — харосет. Це суміш:

 • спецій;
 • вина;
 • мигдалю;
 • фруктів.

Харосет зовні схожий на глину. З неї підневільним євреям доводилося робити цеглу, які ставали основою для будинків знатних місцевих жителів.

Присутній і м’ясна їжа:

 • баранина;
 • риба;
 • курячий суп.

Коли проходить трапеза, гості та господарі будинку моляться. Дозволяється пити лише кошерне вино. Його роблять за особливою технологією. Дітям наливають виключно виноградний сік.

Крім того, на столі з’являється ще кілька страв (притому їх не прийнято є):

 • всілякі овочі, дозрілі навесні (символізують свободу);
 • зварене круто яйце (символізує служіння Господу);
 • баранина на кісточці (символізує жертвоприношення).

Святкування Песаха мета смачно і щільно попоїсти не варто. Свято відзначається у першу чергу на духовному рівні.

pesakh evrejjskaya paskha v 2020 godu6 Песах (Пасха) у 2020 році

Як проходить весь свято

Неробочі дні — це початок і закінчення Песаха. Решта — святкові будні. Спочатку євреї активно працюють, а потім у вечірній час проводять радісні служіння Богу. Прийнято запрошувати в гості одиноких родичів. Багато євреїв також люблять в ці дні подорожувати.

Поки проходить свято, категорично забороняється:

 • розводити вогонь;
 • стиратися;
 • використовувати електричні прилади;
 • голити бороду і стригти волосся;
 • що-небудь писати;
 • копати землю.

Однак у наш час такі суворі традиції виконують лише люди похилого віку і ортодокси. Молодих людей це не стосується, і вони в основному виконують лише найважливіші канони.

Песах як свято був спочатку присвячений всім євреям. Коли юдеї його відзначають, нічого не загадують для себе і ні в якому разі не бажають чого-небудь іншим людям. Якщо і вимовляються хвалебні промови, то в них євреї активно дякують і вихваляють Господа. Адже саме він дав можливість єврейського народу позбутися від єгипетського рабства. Також люди кажуть урочисті слова слави своїх далеких предків.

Відео по темі:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради