Огляд флешки SanDisk Connect

obzor fleshki sandisk connect147 Огляд флешки SanDisk Connect

Ми досліджували внутрішнє пристрій USB-накопичувача з підтримкою Wi-Fi і детально вивчили особливості його роботи. Зовнішність виявилася оманливою, а результати тестів змінили початкове уявлення про пристрої. Наш звіт та протокол розтину SanDisk Connect наводиться нижче без купюр і погоджень з виробником. Тут немає ні грама маркетингу, а девайс був куплений за свій рахунок just for fun.

Почалося все з того, що на одному з хакерських конференцій мені зустрівся чоловік, який перетворив свій рюкзак мобільний файловий сервер. У рюкзаку лежав роутер з альтернативною прошивкою, а в його USB-порт була встромлена звичайна флешка. Маршрутизатор харчувався від великого акумулятора і шейрил файли по Wi-Fi. Будь-хто міг підключитися до відкритої бездротової мережі з інтригуючою назвою, подивитися збережені файли (в основному це були книги з програмування та безпеки) або записати свої. Коли я дізнався, що приблизно те ж саме зараз стало доступно в форматі флешки, мені захотілося її протестувати.

Зміст

 • Сценарії використання SanDisk Connect
 • Зовнішній огляд SanDisk Connect
 • Нутрощі SanDisk Connect
 • Харчування SanDisk Connect
 • Тест швидкості SanDisk Connect
 • Підключення SanDisk Connect по Wi-Fi
 • Інтернет або локалки?
 • Тестуємо підключення по Wi-Fi
 • Китайські клони
 • Висновки
 • Сценарії використання SanDisk Connect

  Навіщо взагалі потрібна флешка з Wi-Fi? Відкинемо застосування, вигадані в рекламних цілях, і подумаємо, що стане в нагоді в дійсності. Якщо йдеться про безпеку, то в першу чергу це можливість працювати з будь-якими даними, не зберігаючи їх локально. На твоєму робочому смартфоні або ноутбуці просто не буде того, що зможуть обернути проти тебе. Навіть якщо твій гаджет потрапить у чужі руки, залишиться компромат на флешці.

  По суті, це власне хмара, яке можна носити з собою. Пам’ятаєш безсмертні рядки: «Я дістаю із широких штанин…»? Так от, цю флешку і діставати не треба! Можна кинути її в рюкзак або сховати десь у кабінеті, користуватися самому або пересилати іншим чистий контент, не віддаючи у руки сам накопичувач.

  Інший варіант застосування — коли не вистачає місця на мобільних пристроях. В деяких смартфонах немає слота для карт пам’яті. При необхідності до них підключають флешки через роз’єм microUSB, але це не дуже зручно, та і підтримки USB OTG може не бути. SanDisk Connect не стане панацеєю з-за малий час автономної роботи (до чотирьох з половиною годин), але дозволить складувати на неї гігабайти файлів, доступ до яких не потрібно часто.

  Якщо немає роутера, то бездротову флешку можна використовувати для об’єднання пристроїв з Wi-Fi. Просто підключи їх до однієї і тієї ж мережі з назвою виду SanDisk Connect UID, і вони зможуть обмінюватися файлами без проводів. Особливо це зручно на всяких виїзних заходах, де виникає необхідність швидко поділитися даними з купою людей.

  Зовнішній огляд SanDisk Connect

  Флешка SanDisk Connect з модулем бездротового зв’язку випускається об’ємом від 16 до 256 Гбайт. Для тестів ми купили 32-гігабайтну модель. Більш ємні варіанти відформатовані не в FAT32, а в проприетарную систему exFAT. Її підтримка є далеко не на всіх пристроях. Зміна ж логічної розмітки вплинуло б на тести. Наймолодша модель могла виявитися урізаною в чомусь ще, тому ми вирішили не ризикувати.

  obzor fleshki sandisk connect148 Огляд флешки SanDisk ConnectSanDisk Connect — флешка з Wi-Fi

  Користувачеві доступно 29,6 Гбайт, 0,04 Гбайт з яких займає записаний виробником контент. Це приклади фотографій, музичних файлів і один відеоролик.

  Нутрощі SanDisk Connect

  Ми провели розтин флешки справжнім скальпелем, а заодно оцінили якість збірки і її ремонтопридатність.

  Це типовий пластиковий корпус з двох половинок, скріплених внутрішніми засувками. Відгинати їх треба з боку роз’єму, попередньо зсунувши пластикову рамку навколо нього. Вставляємо скальпель в щілину ближче до відкрився кутку і акуратно нахиляємо його, розсовуючи частині корпусу. В отвір вставляємо шматочок тонкого пластика (наприклад, відрізаний від старої банківської карти) і просуваємо скальпель трохи далі по периметру. Повторюємо дії до тих пір, поки не здасться остання засувка.

  obzor fleshki sandisk connect149 Огляд флешки SanDisk ConnectПрепаруємо флешку

  Відразу після розтину нічого цікавого не видно. Все закрито фольгою, яка виконує функцію екрану і радіатора. У ній залишено отвір тільки для світлодіодного індикатора, та біля роз’єму вгадується ніжка кнопки живлення.

  Натомість на звороті плати одразу ж кидається в очі вбудований акумулятор. Хто там скаржився, що його ємність невідома, а її виробник не повідомляє? Розкриваємо секрет Полішинеля: 380 мА · год при робочому напрузі 3,7 дають ємність 1,4 Вт · год з хвостиком. Саме це і написано на елементі живлення виробництва Hangzhou Future Power Technology. Розміри акумулятора 52 ? 16 мм. По цим параметрам буде легше підібрати заміну.

  obzor fleshki sandisk connect150 Огляд флешки SanDisk ConnectВбудований акумулятор

  Сам акумулятор тримається на смужці двосторонньої липкої стрічки. Під ним видно тильна сторона плати, а схема контролю заряду проглядається крізь напівпрозору плівку.

  obzor fleshki sandisk connect151 Огляд флешки SanDisk ConnectЗворотна сторона плати

  З лицьової сторони плати фольга приклеєна дуже міцно. Є шанс порвати її, тому на даному етапі потрібно бути особливо акуратним. Відшаровуємо фольгу, і… легким рухом флешка перетворюється в картрідер!

  Виробник не став морочитися з розпаюванням чіпи NAND Flash. Замість нього компанія SanDisk просто використала карту пам’яті microSDHC власного виробництва. До речі, картка досить хороша — десятого класу або UHS Speed Class 1. Міняти її з ходу не хочеться, але це можливо. Досить відігнувши металеву пластину, і картка підніметься на пружних контактів.

  Харчування SanDisk Connect

  Флешка SanDisk Connect запрацює не в кожному порту USB. Виробник рекомендує підключати її тільки до задніх портів, безпосередньо розпаяним на материнській платі. Передні порти системного блоку підключені до плати проводами, які створюють додатковий опір.

  Оскільки в SanDisk Connect від USB-порту одночасно працюють контролер і схема зарядки вбудованого акумулятора, вона дуже вимоглива до харчування. За результатами моїх замірів вона в середньому споживає до 170 мА у режимі запису. Однак короткочасно зарядна схема споживає струм до 380 мА, і ще близько ста міліампер потрібно самому контролеру. Цього вистачає впритул, щоб укластися у вимога до портів USB 2.0 по силі струму — до 500 мА.

  В автономному режимі SanDisk Connect може пропрацювати до чотирьох з половиною годин. Це якщо вона була повністю заряджена і лежала в півметра від пристрою, з якого на ній неквапно гортають фотки. У сценаріях більш агресивного використання час безперервної роботи скорочується приблизно до трьох годин.

  Напевно ти вже подумав, що можна підключити флешку від зовнішнього акумулятора і юзати її цілодобово безперервно. Як би не так! Під час підключення до порту USB флешка заряджається (близько двох годин), а всі бездротові функції в цей час відключаються.

  Тест швидкості SanDisk Connect

  Нехай тебе не вводить в оману кольоровий роз’єм. SanDisk Connect працює по протоколу USB 2.0 зі всіма витікаючими швидкісними обмеженнями. Мало того — вона повільніше багатьох старих флешок.

  obzor fleshki sandisk connect152 Огляд флешки SanDisk ConnectДе швидкість?

  Програма AS SSD Benchmark показує швидкість лінійного читання менше 13 Мбайт/с Запис не доходить і до 8,5 Мбайт/з, незважаючи на швидку картку всередині. Така ж карта пам’яті в зовнішньому картридере TS-RDP8K USB 2.0 демонструвала швидкість читання понад 25 Мбайт/с, а запису — понад 12 Мбайт/с.

  У новому картридере з інтерфейсом USB 3.0 картка розганялася до 60 Мбайт/с і більше під час читання (виробник і зовсім вказує «up to 80 Mb/s»), зберігаючи близьку швидкість запису. Простіше кажучи, швидку картку пам’яті SanDisk Connect гальмують старий інтерфейс і повільний контролер. Підтверджують це і виміри швидкості операцій введення-виведення в програмі HD Tune Pro.

  obzor fleshki sandisk connect153 Огляд флешки SanDisk ConnectТест IOPS

  Тести файлових операцій виглядають краще синтетичних бенчмарків, оскільки в останніх відключено кешування. Total Commander показав, що запис фотографій на флешку виконувалася на швидкості 10-11 Мбайт/с.

  obzor fleshki sandisk connect154 Огляд флешки SanDisk ConnectШвидкість запису черги файлів

  Фільм починає копіюватися не відразу (кешується кілька секунд), а індикатор прогресу показує плаваючу швидкість від 6 до 12 Мбайт/с. Це результат поєднання цілої низки факторів: кешування великого файлу, початкового стану окремих комірок пам’яті, нагрівання в ході роботи та інших. Тому швидкість то росте, то падає. В середньому — трохи більше 7 Мбайт/с.

  obzor fleshki sandisk connect155 Огляд флешки SanDisk ConnectШвидкість запису великого файлу

  Прийнято вважати, що дані частіше зчитуються з флешки, ніж записуються на неї. Максимально зареєстрована швидкість читання по USB склала 12 Мбайт/с. Чесно кажучи, я відвик від таких швидкостей багато років тому.

  obzor fleshki sandisk connect156 Огляд флешки SanDisk ConnectШвидкість читання флешки

  При звичайній роботі флешка показала себе неспішної. Буде цікаво, якщо вона раптом здивує більш високими швидкостями по Wi-Fi. Перевіримо!

  Підключення SanDisk Connect по Wi-Fi

  Бездротове підключення до флешці виконується елементарно. Досить включити її, почекати секунд п’ятнадцять, і просканувати ефір у пошуках SSID виду SanDisk Connect ******, де замість зірочок — унікальний код пристрою з шести символів. Підключившись до цієї мережі, ти встановиш зв’язок з накопичувачем.

  obzor fleshki sandisk connect157 Огляд флешки SanDisk ConnectЗнаходимо флешку в ефірі

  Побачити вміст SanDisk Connect в локальній мережі і керувати налаштуваннями флешки можна з будь-якого пристрою через браузер за адресою www.sandisk.com/myconnect (йому відповідає IP 172.25.63.1). При цьому не повинно бути активних підключень до інтернету та інших мереж, а в налаштуваннях адаптера Wi-Fi необхідно задати автоматичне призначення IP-адреси (зазвичай так і прописано за замовчуванням).

  obzor fleshki sandisk connect158 Огляд флешки SanDisk ConnectВідкриваємо флешку через браузер

  На мобільних гаджетах зручніше використовувати фірмове додаток Connect Drive. Є версії для Android і iOS.

  Додаток показує заряд акумулятора, що залишився під флешці, дозволяє налаштовувати бекап фотографій, відео і контактів, а також вміє стримить відео відразу на кілька пристроїв. Вони ділять пропускну здатність каналу, тому кількість одночасно підключаються гаджетів залежить від бітрейта відео та якості зв’язку.

  obzor fleshki sandisk connect159 Огляд флешки SanDisk ConnectМеню програми Connect Drive

  Для початку спільного перегляду фільму з бездротовий флешки досить вибрати будь-який фільм на неї і запустити його відтворення. При трансляції відео з роздільною здатністю 1280 ? 720 і середнім бітрейтом можна підключити три-чотири девайса. Якщо більше — відео почне лагают у всіх.

  Як звичайно, спочатку бездротова мережа відкрита. Налаштування безпеки задаються на наступних етапах через додаток або веб-інтерфейс.

  obzor fleshki sandisk connect160 Огляд флешки SanDisk ConnectЗадаємо параметри через додаток

  Інтернет або локалки?

  Є два способи виконати бездротове підключення до SanDisk Connect через фірмовий додаток: в режимі «тільки накопичувач» або «накопичувач + інтернет». У першому випадку флешка буде працювати максимально швидко (це особливо важливо для перегляду відео), а в другому — ділити канал з інтернет-провайдером на шкоду швидкості.

  obzor fleshki sandisk connect161 Огляд флешки SanDisk ConnectДва способи підключення

  Оскільки на смартфонах і планшетах є слот для SIM-карти, зручніше (але дорожче) використовувати Wi-Fi в режимі «тільки накопичувач».

  Тестуємо підключення по Wi-Fi

  За бездротове підключення в SanDisk Connect відповідає контролер стандарту IEEE 802.11 b/g/n Marvell 88MW302. Це ARM Cortex-M4F з тактовою частотою 200 МГц і 512 Кбайт ОЗУ.

  Флешка працює в діапазоні 2412-2462 МГц, автоматично вибираючи найменш зашумленный канал. Потужність її передавача становить 8,5–9,3 мВт, що відповідає 9,3–9,7 дБм. Вельми непогано для крихітного пристрої з вбудованою антеною!

  Якщо від смартфона до флешки метр-два, рівень її сигналу бездротової мережі виявляється навіть вищою, ніж у знаходиться в тій же кімнаті роутера.

  Швидкість копіювання файлу на флешку по Wi-Fi з розташованого в півметра від неї смартфона Nexus 5 склала 2,8–3,3 Мб/с. По мірі віддалення швидкість передбачувано падала, але зв’язок не обривалася.

  На відстані восьми метрів за закритою міжкімнатними дверима швидкість впала нижче 1 Мбайт/с, але копіювання файлу тривало.

  Резервне копіювання, стрімінг відео і всі інші операції з флешкою також виконуються на швидкості до 3,3 Мбайт/с в режимі підключення «тільки накопичувач».

  Китайські клони

  SanDisk Connect з’явилася восени 2015 року. За минулий час флешку з Wi-Fi встигли скопіювати китайці. Логіка роботи у них та ж, але при цьому вони поступаються продукту SanDisk у функціональності. Мобільного додатку у них часто немає взагалі, або воно зроблено чисто для галочки і користуватися їм навряд чи можливо. Однак серед клонів можна знайти пристрої з інтерфейсом USB 3.0 і більш ємним акумулятором.

  Висновки

  SanDisk Connect — це не настільки універсальне рішення, як повноцінний роутер з підключеним до нього накопичувачем. Без переписування прошивки ти не зможеш підняти на флешці власні сервери або підтяти її відразу до декількох мереж. Зате вона працює «з коробки», і це саме автономний мініатюрний девайс. Її можна використовувати як персональне або загальне сховище для будь-яких пристроїв з підключенням по Wi-Fi, одночасно дивитися фільм з трьох гаджетів, автоматично бэкапить фотографії і просто привертати увагу інших гиків.

  На жаль, мінусів у SanDisk Connect теж предостатньо. Можливості реального застосування сильно обмежує малий час автономної роботи, низька швидкість операцій запису/читання при будь-якому типі підключення, а також неможливість підключити флешку від зовнішнього джерела із збереженням бездротового підключення під час зарядки. Складається враження, що компанія SanDisk вирішила провести експеримент і подивитися, як споживачі відреагують на новий напрямок.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради