Обираємо ліжко для немовляти: основні критерії

Для малюка в перші роки життя найголовніше — це ліжечко та коляска. І саме від комфорту ліжечка залежатиме його повноцінний та здоровий сон. І, до речі, також спокій самих батьків упродовж ночі. Багато хороших варіантів можна знайти за посиланням https://shafa.ua/uk/forkids/detskaya-komnata/krovatki. А ми розповімо, на які моделі варто звернути увагу і як їх правильно обирати.

3 1 1024x637 Обираємо ліжко для немовляти: основні критерії

Основні види дитячих ліжечок

Насправді їх набагато більше, але ми виділили найголовніші.

  • Класичні

Це ті ліжечка, які були у нас у дитинстві та в дитинстві навіть наших батьків. Традиційна конструкція з ґратчастими стінками, які не дають малюкові випасти. Зазвичай вона на ніжках, а в сучасних моделях унизу є ящики та місце для зберігання речей. Такі ліжечка цілком підійдуть від народження і до 3-4 років.

  • Ліжечка-манежі

Манежі нагадують класичні варіанти, але вони легші. Якщо традиційне ліжко виконане найчастіше з дерева, то манеж — із пластику, сітки, легких матеріалів. Але їх зручніше переносити та пересувати з місця на місце. Багато варіантів оснащені коліщатками, а деякі ще й складаються. В них малюк може і спати, і грати протягом дня.

  • Ліжечка-трансформери

Трансформери підійдуть не тільки для немовляти, а й можуть прослужити аж до підліткового віку. Їх можна розширювати та розсувати за допомогою спеціальних вставок. Деякі трансформери оснащені комодом чи пеленальним столиком.

  • Колиски

Колиски — зовсім невеликі спальні місця для новонародженого. Вони поглиблені, округлі, зручні та маленькі, і в них малюкові з початку життя буде більш комфортно, ніж у великому ліжку. Але колиски підійдуть максимум до року, потім потрібно буде купувати велике ліжко. Багато моделей мають механізм заколисування або приємної заспокійливої ​​вібрації.

2 2 Обираємо ліжко для немовляти: основні критерії

Який матеріал вибрати?

Тут все залежить саме від моделей ліжечок, які ми описали вище.

  1. Для класичного варіанту ідеальним буде натуральне дерево. Важливо звернути увагу на якість його обробки та покриття. На дерев’яних деталях не повинно бути жодних зазубрин, подряпин, задирок, сколів. Воно має бути ідеально гладким, найкраще відполірованим. У фабричному виробництві деревина покривається спеціальними розчинами чи лакофарбовими покриттями. Тому обов’язково потрібно просити сертифікат якості, чи вони безпечні для дитини. Адже у багатьох немовлят може бути на них алергія.
  2. Манежі робляться з пластику та легших матеріалів. Вони витримують невелику вагу і підійдуть для дитини. До того ж, вони зручні у пересуванні, їх можна переносити та перевозити, якщо модель на коліщатках. Але пластик дуже недовговічний. Коли дитина почне проявляти активність, вона сама запросто може зламати деякі деталі манежу.
  3. Метал зазвичай застосовується як каркас та основа конструкцій. Вони можуть бути присутніми в манежах і колисках. Колиски при цьому будуть на металевих ніжках, можливо, й сама «чаша», де лежить малюк, буде з металу. Але всі металеві деталі в цьому випадку, які можуть зіткнутися з малюком, повинні бути обов’язково оббиті чимось м’яким.

1 4 Обираємо ліжко для немовляти: основні критерії

Не забувайте також, що ліжечко обов’язково має бути стійким і досить важким, щоб дитина не перевернула його своєю вагою. Звертайте увагу на міцність дна, щоб воно не провалилося та не прогнулося. Та й самі дрібні деталі — не повинно бути гострих кутів чи місць, де дитина може защемити собі палець чи ручку.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради