Коли і як прибирати озимий часник?

kogda i kak ubirat ozimyjj chesnok 39 Коли і як прибирати озимий часник?

При вирощуванні часнику дуже важливо вчасно прибрати дозрілі цибулини часнику. Тільки добре дозрілі цибулини збережуть всі корисні властивості і добре зберігатися. Багато хто не знають, коли прибирати часник, на які ознаки варто звертати увагу при збиранні, а також коли висаджувати його під зиму.

Основні ознаки дозрілого часнику

За цими ознаками можна судити про те, що пора часник прибирати на зберігання.

 • Підсихання і пожовтіння листя в нижній частині рослини і пожовтіння верхній частині. Є й інші причини пожовтіння листя. У середній кліматичній смузі – це середина липня – початок серпня. Але все залежить ще і від погоди. Якщо перша половина літа була прохолодною, то термін збирання зміщується на 2 тижні.
 • Коли часник починає можуть стрілкуватись, кілька стрілок залишають для контролю. Саме зараз ці стрілки є індикатором стиглості. Якщо стрілка випросталася, а зовнішня оболонка суцвіття початку розтріскуватися, при цьому самі бульбочки стали виглядати назовні, це і є ознака, що пора приступати до збирання врожаю.
 • У нестрелкующихся сортів ознакою дозрівання і готовності до збирання буде масове вилягання пера.
 • kogda i kak ubirat ozimyjj chesnok 40 Коли і як прибирати озимий часник?

  Як оцінити зрілість?

  Як виглядає дозрілий часник? Головка має щільну оболонку навколо цибулини, а крізь оболонку видно чіткі обриси зубков. Сама шийка над цибулиною підсихає.

  Зрілість часнику можна визначити, навіть не викопуючи цибулину з землі. Для цього отгребите землю від декількох головок і оцініть стан луски.

  Пізній збір

  Що буде, якщо прибрати часник значно пізніше? Якщо затриматися з прибиранням, то луска стає рихлою, тендітної, легко відвалюється. Самі головки починають розвалюватися на зубчики. В цьому випадку втрачаються смакові якості, такі головки будуть зберігатися гірше.

  Як пити прополіс при застуді, кашлі і болю в горлі

  Ранній збір

  Занадто ранній збір теж позначиться на якості врожаю. Головки дуже ніжні, зубчики недозрівші. Такий часник при зберіганні сильно зменшиться в розмірі й усохне. Відповідно, загине більша частина корисних властивостей.

  kogda i kak ubirat ozimyjj chesnok 41 Коли і як прибирати озимий часник?

  Як правильно прибирати часник

  Відразу після викопування головок землі акуратно руками забирають землю з коріння, а сам часник на кілька днів розкладають на грядці. Звичайно, якщо не передбачаються дощі. Краще покласти головки в провітрюване приміщення, під навіс. Коріння і бадилля прибирати не треба. Це потрібно для того, щоб всі поживні речовини з пера перейшли в цибулину. Такий часник потім краще зберігається.

  Після того, як часник добре просохне, від нього акуратно відрізають коріння, намагаючись не пошкодити дінці. Стебло відрізають на висоті 10 см від головки. Якщо бадилля не обрізати, то такий часник можна заплести в косу і зберігати, підвісивши його на стіні. Зберігають висушений часник в сухому і прохолодному місці.

  Посів озимого часнику

  Майбутній урожай залежить від правильного терміну посадки зубчиків під зиму. Є народний спосіб визначення строку посадки.

  Для цього кілька головок часнику після збирання покладіть на грядку і залиште їх там. Надалі періодично перевіряйте корінці. Незалежно від того, вологі або сухі, чисті або з грудкою землі, через 1-1,5 місяця ці корінці повинні щільно притиснутися до землі і почати проростати. Це буде сигналом, що час садити часник під зиму.

  Для оздоровлення посадкового матеріалу потрібно регулярно омолоджувати сорт за рахунок посіву повітряних бульбочок. Пам’ятайте, що ви залишили кілька суцвіть на стрілках? Ось ці насіння і будуть посадковим матеріалом. Щоб насіння-бульбочки не обсипалися і дозрівання їх тривало, їх можна обв’язати шматком бинта.

  Як вивести плями з білого одягу: від поту, іржі та кави

  Коли бульбочки достигнуть, їх можна посадити. В перший рік з них виростуть тільки однозубки, але на наступний рік з однозубков зросте вже нормальна цибулина з кількома зубчиками.


  Дорогі читачі, сьогодні ви дізналися, коли і як прибирати часник. Сподіваюся, що ці поради вам допоможуть. Бажаю вам гарного врожаю на вашому городі!

  Подобається? Поділіться з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради
  Залишити відповідь

  ×
  Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
  Спасибі, я вже з Вами!