MOC — консольний плеєр для Linux

moc   konsolnyjj pleer dlya linux37 MOC — консольний плеєр для Linux

Серед плеєрів для Linux важко знайти той, що зрівнявся б по зручності використання з MOC. Це простий консольний плеєр, виконаний в стилі двохпанельних файлового менеджера (схоже, це безсмертна ідея). З лівого боку знаходиться менеджер файлів, з правого — поточний плейлист. Ви просто додаєте файли в плейлист за допомогою клавіші a або додаєте весь каталог за допомогою Shift + a (M3U-плейлисти також підтримуються). Shift + c очищає плейлист. Гранично просте, зрозуміле і ефективне управління.

moc   konsolnyjj pleer dlya linux38 MOC — консольний плеєр для LinuxMOC — консольний плеєр для Linux

Простота використання — далеко не єдина перевага MOC. Цей плеєр має клієнт-серверну архітектуру, а це значить, що після включення програвання ви зможете натиснути на q, щоб закрити інтерфейс. Музика буде грати в тлі, і ви навіть зможете її контролювати з командного рядка:

1234567 $ mocp -s # Зупинити відтворення $ mocp -p # Запустити відтворення $ mocp -f # Наступний трек $ mocp -r # Попередній трек

Ці команди можна повісити на хоткей робочого столу або використовувати спільно з dmenu. Ще один варіант: іконка в треї.

Як і mc, MOC за замовчуванням синій, так що доведеться правити конфіг (заодно додамо підтримку російської для MP3-файлів, що містять застарілі ID3-теги). Копіюємо дефолтовий конфіг:

1 $ cp /usr/share/doc/moc/config.example ~/.moc/config

Додаємо в нього дві опції:

12 Theme = darkdot_themeID3v1TagsEncoding = WINDOWS-1251

 

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради