Кріп кущовий: сорти – кращий огляд + вирощування!

Першим представником кропу кущового є що з’явився на початку дев’яностих років сорт Кибрай. Рослина знайшло кущистість завдяки тому, що в листьевых пазухах утворювалися нові листочки.

ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 136 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Кущовий кріп

Через деякий час селекціонерам вдалося поліпшити цю культуру і вивести нові її сорти – Салют і Буян. Головною перевагою останніх став тривалий період розвитку до зацвітання, завдяки чому садівники отримали можливість збирати велику кількість ароматної зелені. Але були й недоліки, серед яких погана форма, ламкість і висока схильність гнилі кореневої системи.

ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 137 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Грядка кущового кропу

На початку двохтисячних почалося виведення сортів нового покоління, позбавлених згаданих вище недоліків. До найбільш популярним представникам цієї групи відноситься Алігатор і Амазон. Незабаром вивели сорт Алмаз, що увібрав в себе ще більшу кількість поліпшень. Головною відмінністю Алмазу є тривалий період збору зелені. Це рослина здатна забезпечувати свіжою зеленню протягом усього літа, відрощуючи нові листя після кожного прибирання, але тільки за умови належного догляду.

ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 138 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Густі кущики кропу

Як правило, кущовий кріп обробляється досить тривалий час, за який листя накопичують велику кількість ефірних масел, що забезпечують терпкий і неповторний аромат культури.

Зміст покрокової інструкції:

 • 1 Особливості культури
 • 2 Кріп кущової – сорти
  • 2.1 Відео – Кущовий кріп
 • 3 Вирощування кропу кущового в домашніх умовах
 • 4 Спосіб перший. Вирощування у відкритому грунті
  • 4.1 Етап перший. Готуємо насіння
  • 4.2 Етап другий. Готуємо грунт
  • 4.3 Етап третій. Сіємо насіння
  • 4.4 Етап четвертий. Подальший догляд
  • 4.5 Відео – Як вирощувати кріп кущової
 • 5 Спосіб другий. Вирощування через розсаду

Особливості культури

За статистикою, для отримання 200 грамів зелені необхідно висіяти близько 20 грамів насіння кропу звичайного і всього один грам сорти Алігатор.

ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 139 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Кріп Алігатор

ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 140 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Алігатор — сорт кропу

Сама процедура вирощування цієї культури здається граничної простий, але в дійсності до справи слід підходити грунтовно. Справа в тому, що в насінні чимало різних масел, значно уповільнюють період проростання. Якщо умови сприятливі, то сходи утворюються десь через вісім-десять днів після посіву, в той час як при низькій температурі це може затягнутися на кілька тижнів.

ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 141 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Замочування насіння перед посадкою

Кущовий кріп є светолюбивой культурою, також він дуже вимогливий до родючості і структури ґрунту. Оптимальна для вирощування температура становить близько 18-20 градусів. Висота дорослих екземплярів досягає 1,5 метра, а вирощені в тепличних умовах – 2,5-3 метрів. З пазух ростуть облистнені пагони (останні, як зазначалось вище, і забезпечують форму куща), міжвузлів у нижній частині зближені. Довжина окремого аркуша становить до 45 сантиметрів, із-за чого, до речі, кущовий кріп нерідко плутають з фенхелем.

ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 142 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Густо растущиц кріп кущової

Кріп кущової – сорти

Існує чимало кущових сортів, що відрізняються один від одного своєю формою, так і висотою кущів. Ознайомимося з кожним з них більш детально.

Таблиця. Короткі характеристики кущового кропу

Найменування сорту Загальні відомості
ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 143 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Аврора

Являє собою ранню культуру (між сходами і збором зелені проходить від 25 до 35 днів). Щодо «юний» сорт з розлогими невисокими кущами. Що характерно, збір зелені можна проводити багаторазово.
ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 144 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Амазон

Цей середньостиглий сорт характеризується тим, що має універсальне призначення. Час між сходами і збором становить від 40 до 45 днів. Листя великі, сизо-зелені. Урожайність може досягати 6,5 кілограма (для спецій) і 4,1 кілограма (зелені) на квадратний метр.
ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 145 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Феєрверк

Ще один середньостиглий сорт, утворює по три-чотири стебла з кожного вузла хрещення. Між сходами та прибиранням проходить від 35 до 45 днів. Листя темно-зелені, середнього розміру. Аромат трохи солодкуватий.
ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 146 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Султан

Высокоароматная культура, у якій між сходами та прибиранням проходить від 40 до 45 днів. Якщо посіяти насіння у відкритий грунт навесні, період збору зелені можна буде продовжити до двох місяців. Стрілкування досить слабке, що дозволяє отримувати зелень у великих кількостях.
ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 147 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Буян

Середньостиглий сорт кропу, який завдяки тривалому періоду зростання нарощує значну листяну масу. Ідеально підійде для конвеєрного виробництва, т. к. не вимагає подальших пересівань. Садити слід більш просторо, тому відстань між насінням необхідно залишати більше. Зелень забирається поступово, велика обривається (це забезпечить проріджування).
 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Букет

Высокоароматный ранньостиглий сорт, який користується в останні роки все більшою популярністю. Час між повними сходами і збором становить від 35 до 40 днів. Облистяність хороша, самі листя великі і ніжні. Висота досягає 65-80 сантиметрів, прямостоячий розетка. Ще варто відзначити досить повільну закладку формування суцвіть і стебел.
ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 149 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Салют

Пізньостигла культура. Не підійде для консервації в якості приправи, т. к. зважаючи пізнього цвітіння насіння не встигають повністю сформуватися. Висока врожайність. Висота розетки сягає 40 сантиметрів.

Також варто зауважити, що в більшості випадків городники висаджують сорт Алігатор.

Відео – Кущовий кріп

Вирощування кропу кущового в домашніх умовах

Сорти описуваної в статті культури можна вирощувати двома способами:

 • за допомогою посіву насіння у відкритий ґрунт;
 • за допомогою вирощування розсади з подальшою пересадкою в грунт.

Ознайомимося з особливостями кожного із способів більш детально.

Спосіб перший. Вирощування у відкритому грунті

Строки сівби кропу

Процес вирощування традиційно починається з ретельної підготовки.

Етап перший. Готуємо насіння

Як правило, квітконіс кущового кропу формується в кінці сезону, тому в більшій частині країни насіння не встигають дозріти. І щоб кожен рік не купувати посадковий матеріал, слід виростити допомогою розсади хоча б кілька рослин – так насіння дозріють до настання холодів.

ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 151 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Насіння кропу

Перед посівом розстеліть зерна на шматку тканини і просушуйте, поки не з’явиться сипучість.

ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 152 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Висушені насіння кропу

Етап другий. Готуємо грунт

Кущовий кріп любить родючу землю, яка відмінно вбирає вологу, хоча для нього цілком підійде велика частина нейтральних ґрунтів. А зважаючи на те, що коріння культури потужні і здатні йти на глибину до півметра, для нормального розвитку потрібна відповідна товщина родючого шару.

Насамперед, внесіть в грунт мінеральну/органічну підгодівлю; норми внесення, яких ви повинні дотримуватися, виглядають наступним чином (для одного метра квадратного):

 • від 15 до 20 г сечовини;ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 153 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

  Азотне добриво Карбамід (сечовина)

 • від 20 до 30 грамів суперфосфату;ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 154 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

  Суперфосфат

 • від двох до трьох кілограмів перегною.ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 155 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

  Перегній – це те ж, що і перепрілий (зрілий) гній

Етап третій. Сіємо насіння

Висівайте насіння в пухку і зволожений грунт. Оптимальне для цього час – кінець квітня або початку травня. Посів повинен проводитися поперек грядок.

ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 156 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

На фото посів кропу

Для більшої зручності візьміть невелику дощечку і виконайте з її допомогою борозенки (відстань між ними повинна становити 15-20 сантиметрів). Якщо посадка буде більш густий, то бічні пагони не утворюються, а розвиток рослин буде таким же, як у звичайних садових сортів. Після цього полийте грунт і помістіть в борозни насіння з кроком 1,5-2 сантиметри. Зверху борозни прикопайте двухсантиметровым шаром торфу або перегною, злегка ущільніть грунт. Повторно поливати не потрібно.

Залишається тільки накрити місце посадки шматком плівки до утворення сходів. Важко відповісти, коли саме зійде кущовий кріп, тому що багато чого залежить від типу грунту і температурних умов. Як би те ні було, коли з’являться сіянці, проредите їх.

ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 157 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Кріп після проріджування

Проріджувати, до речі, необхідно кілька разів. Коли висота сіянців досягне 6 сантиметрів, відстань між ними слід збільшити до 5-7 сантиметрів; надалі ж, у міру зростання, дистанція між кущами повинна бути збільшена спочатку до 10-12, а потім і до 15-20 сантиметрів.

Етап четвертий. Подальший догляд

Догляд за кущовим кропом складається з поливу та видалення бур’янів. Видаляйте бур’яни до тих пір, поки на кожному сіянцю не з’явиться за три-чотири аркуші. Далі кріп почне рости інтенсивніше, і бур’янисті рослини вже не зможуть його заглушити.

ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 158 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Кріп вимагає прополки

Поливайте рослини щотижня, при цьому витрата води має становити 5 літрів на квадратний метр. Що стосується внесення добрив, то воно не потрібно, якщо ви перед посівом вже ґрунт удобрили. Хоча можете кілька разів під час поливу зробити кореневу підгодівлю (додавайте на кожні 10 літрів води по ? літра коров’яку і 1 ч. ложці сечовини).

Правильний полив кропу

Відео – Як вирощувати кріп кущової

Спосіб другий. Вирощування через розсаду

Відразу обмовимося, що процедура мало чим відрізняється від розсадного вирощування інших культур, тому буде розглянута лише коротенько.

Для такого вирощування найбільше підходить сорт Алмаз. Висівайте насіння приблизно за місяць до пересадки у відкритий грунт – іншими словами, де-то в перших числах квітня.

Крок 1. Засипте в дерев’яні ящики або інші ємності рассадную суміш, зробіть у ній борозни сантиметрової глибини з кроком 1,5-2 сантиметри.

Крок 2. На відстані 0,5-1 см помістіть в борозни насіння кропу.

ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 160 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Приклад посіву насіння в горщик

Крок 3. Присипте борозни невеликою кількістю ґрунту, полийте, накрийте склом або ПЕТ плівкою і помістіть ємності в тепле місце. Температура повинна становити від 18 до 22 градусів.

Крок 4. Після утворення сходів зніміть скло/плівку, а ящики помістіть в прохолодне місце (від 10 до 12 градусів) на кілька днів. Після закінчення цього часу підтримуйте температуру, зазначену в попередньому кроці.

ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 161 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Горщик обгорнутий плівкою

Крок 5. Коли з’являться перші справжні листи, перемістіть рослини в касети з розмірами комірок 5х5 сантиметрів.

ukrop kustovojj: sorta  luchshijj obzor  vyrashhivanie 162 Кріп кущовий: сорти  кращий огляд + вирощування!

Вирощування розсади кущового кропу

Крок 6. Надалі періодично поливайте рослини. Коли на сіянцях буде по шість-сім справжніх листів, можете пересадити розсаду на грядку. З особливостями подальшого догляду ми вже ознайомилися раніше.

Сусідство кропу з іншими рослинами

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради