Гібрид Лялька Маша: детальний опис, характеристики, відгуки про томаті

Лялька Маша F1 — відповідний томат для неопалювальних стаціонарних теплиць або утеплених плівкових теплиць. Гібрид відрізняється високими врожаями і гідним смаком. Ознайомтеся докладніше з його характеристиками, особливостями, описом способів вирощування відгуками і городників.

gibrid kukla masha: detalnoe opisanie, kharakteristiki, otzyvy o tomate41 Гібрид Лялька Маша: детальний опис, характеристики, відгуки про томаті

Опис сорту: особливості та історія

Гібридний сорт Лялька Маша — продукт вітчизняної селекції. Він знаходиться в переліку Держкомісії селекційних досягнень. Повноцінний розвиток і плодоношення томату можливо в будь-якому придатному для землеробства регіоні РФ. Але тільки в теплиці або опалювальному парнику. В саду під відкритим небом навіть у теплій місцевості вирощувати сорт нерентабельно.

Чистого сорти з таким іменем не існує. Зате в Держреєстрі є гібриди Лялька і Лялька Даша від тієї ж фірми-селекціонера. Всі три томату схожі між собою по ряду характеристик. Їх плоди приблизно однакові за розмірами. Це ранні рожеві помідори.

Помідорний кущ средньооблиствений, штамбовий. Листя великі. Суцвіття простого типу. Незрілий томат має виражену темна пляма біля основи. З часом воно зникає, а помідор отримує рівномірний рожевий колір, як на фото. На одній кисті зазвичай зав’язується 4-6 томатів.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-ранній (90-110 днів) Детермінанти-нантный (60-90 см) Салатний Тепличний 200-260 Від 8 кг Рожевий Плоськоокруглая форма, з невеликою кількістю ребер, містить 4-6 гнізд

Переваги і недоліки культури

Гідна врожайність — перше, на що варто звернути увагу при виборі томату. Плодоношення у нього стабільний. Інші плюси:

 • Щільна м’якоть, міцна шкірка томатів. Дозрілий урожай можна досить довго зберігати і перевозити на далекі відстані.
 • Відмінні якості смаку і виражений аромат. Можливість застосування томата для свіжих салатів, цільноплодової консервації або переробки в соуси або соки.
 • Генетична стійкість до вертицильозного в’янення. Тимчасовий імунітет до фітофторозу.
 • Відсутність потреби до пасинкування. А ось опора важким від плодів пензлям все ж потрібно.
 • Районування для всіх сільськогосподарських регіонів РФ.
 • Увага! Істотний недолік у томата один: неможливість нормального вирощування у відкритому грунті.

  Особливості агротехніки для культивації на присадибній ділянці

  Ці помідори вирощують з розсади. Насіння слід садити за 50-55 днів до перенесення паростків у захищений грунт. На 1 кв. м розміщуйте 4-6 кущиків. Інші особливості агротехніки томату:

  • для опори встановіть кілки поруч з молодими рослинами;
  • поливайте паростки регулярно, бажано ввечері;
  • великі плоди можливі тільки при повноцінній підгодівлі куща мінеральними сумішами;
  • слідкуйте за станом грядки: томат можуть атакувати колорадські жуки та інші шкідники пасльонових культур.

  gibrid kukla masha: detalnoe opisanie, kharakteristiki, otzyvy o tomate42 Гібрид Лялька Маша: детальний опис, характеристики, відгуки про томаті

   

  Відгуки та думки городників про гібрид

  Насіння культури продаються з 2010 р. Але на сьогодні відгуків про неї в мережі вкрай мало. У 2013 городники скаржилися на пересорт посадкового матеріалу цього та інших гібридів від єдиної фірми-виробника — Седек. Серед іншої інформації на тематичних форумах — дані про дружному дозріванні томатів.

  Світлана зазначає рівний розмір стиглих помідорів. На кистях її рослин зросла з 5 шт. Все — соковиті, чудові на смак. Інша форумчанка Олена теж підтверджує ці факти. Врожайність гібрида за її оцінкою дійсно вийшла високою. У Людмили з Самарської обл. сорт дав хороший врожай навіть при несприятливих умовах, коли інші помідорні різновиди постраждали.

  Цей томат є частиною серії гібридів Лялька. Він недостатньо затребуваний серед дачників, але має гідні умови для більш активного використання у вітчизняних теплицях.

  Лялька Маша: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради