Генеральне прибирання: техніка, засоби, етапи роботи

Такий захід, як генеральне прибирання в будинку, є одним з найважливіших у житті кожної господині. Індивідуальний підхід і ставлення до цього заняття визначає якість і результативність. Чистота і затишок піднімають настрій і зберігають здоров’я. Між тим мало хто розуміє, як правильно проводити прибирання в будинку, щоб заощадити нерви, час і гроші.

047344130fbcbc0d10291a6376b3a7cf Генеральне прибирання: техніка, засоби, етапи роботи

Скільки разів році проводиться?

Наскільки часто необхідна генеральне прибирання квартири, залежить від запитів і уподобань кожної людини. Але деякі рекомендації краще знати і пам’ятати. Повна прибирання проводиться один або два рази на півріччя, наприклад, кожну осінь і весну. Окремо варто відзначити, що чим довше її відкладають, тим складніше навести порядок із-за накопичення бруду в найнесподіваніших місцях. Якщо будинок або квартира в поганому стані, зневірятися не варто, з кожної ситуації знаходиться вихід, головне — бажання. У більшості випадків навіть не доведеться звертатися в клінінгові компанії.

Що для цього необхідно: техніка та засоби

Проведення генерального прибирання починається з підготовки необхідних пристосувань. Необов’язково витрачати занадто багато грошей, більшість речей знайдеться в кожній квартирі, а деякі реагенти для очищення легко зробити своїми руками, причому витрата коштів безпосередньо залежить від площі житла. Майже кожна поверхню, будь то меблі або підлогу, вимагає окремого засобу з-за властивостей матеріалів, з яких вони зроблені. Це допоможе якісно і швидко прибрати.

894ebb112d7c17dc2c41a4d34ef9945b Генеральне прибирання: техніка, засоби, етапи роботиБез швабри, совка і щітки не вийде навести чистоту в будинку.

Техніка та засоби для генерального прибирання:

 • волоть;
 • відро для води;
 • щітки для меблів і килимів;
 • паперові серветки для дзеркал і вікон;
 • миючі засоби;
 • совок;
 • ганчірки;
 • антистатичні засоби проти пилу;
 • освіжувачі повітря;
 • сміттєві пакети;
 • рукавички з гуми;
 • пристосування для чищення санвузла та ванної кімнати.

Це неповний список речей, необхідних для проведення прибирання. Але їх буде цілком достатньо, щоб прибрати квартиру або будинок дешево і сердито своїми силами. Якщо використовувати сучасні технології, такі як пароочищувачі і миючий пилосос, процес значно спроститься і прискориться. Пилососом легше очищати меблі і поверхні, а пароочисник здатний чистити дерев’яні вироби, дзеркала, вікна, кахель і прасувати речі, замінюючи собою праска.

Етапи роботи

dc5d97a0a13eb806ffb67edd36ef0f33 Генеральне прибирання: техніка, засоби, етапи роботиЩоб все зробити правильно і швидко необхідно розділити процеси.

Поетапно розподілена робота — половина зробленої справи, в першу чергу це стосується прибирання. Адже без систематичного і розумного підходу можна затягнути цей захід на кілька днів, а то і надовго відкласти результат. Застосувавши правила проведення генерального прибирання можна скоротити час роботи, зберегти сили і домогтися вражаючого результату.

Поради щодо прибирання

 • Розподілити задачі між учасниками. Знання справи допоможе не заважати один одному.
 • Підготувати необхідні засоби та інструменти до початку збирання. Покласти їх в одному місці або в мобільному візку, щоб всі учасники могли ними скористатися.
 • Викинути непотрібне і застаріле. Поставити в кімнаті сміттєвий пакет, в який буде складатися весь непотріб. Потрібні речі важливо скласти так: одяг в шафу, дитячі іграшки в місце зберігання.
 • Наступні етап — прання речей. Почати з одягу, рушників, постільної білизни та скатертин. Без штор і завісок простіше дістатися до вікон.
 • Протерти пил, слідуючи правилу: «від верхнього кута до нижнього». Використовувати ганчірочки з мікрофібри, для кращого ефекту обробити поверхні антистатиком. Протерти карнизи, люстри і верхні секції шаф. Не забути про дрібних предметах декору і книгах.
 • Протерти вікна і дзеркала. Ринок наповнений різними засобами, які допоможуть виконати процедуру без розлучень.
 • Наступний крок — очищення килимів: підлогових і настінних. Пропилососити недостатньо, краще провести обробку пінними засобами для килимів. Коли просохне, скрупульозно пройти пилососом. Якщо є можливість, можна винести на вулицю і вибити.
 • Промивання підлог слід робити майже в кінці — коли будинок позбавлений від пилу. Для кращого ефекту долити у відерце з водою миючий засіб. З ним легше відмивати застарілі плями і бруд. Важливо пам’ятати, що підлоги, виготовлені з деревини, не люблять підвищену вологість.
 • Санвузол та ванна йдуть в кінці з-за постійної потрібності в процесі прибирання. Помити спочатку тумбочки, дзеркало і потім раковину. Туалет краще залити спеціальним засобом і залишити на ніч.
 • Інструкція з проведення генерального прибирання містить цінні поради про те, як прибрати будинок краще.

  Корисні рекомендації

  Щоб генеральна очищення вдома не стала кошмаром і не займала кілька днів, потрібно дотримуватися простих правил. Після кожного прийому їжі важливо відразу ж мити посуд і протирати стіл. Якщо приділяти кілька хвилин в день протирання пилу вологою ганчіркою видимих поверхонь, це допоможе утримувати дім чистим і затишним. Рекомендується щотижня пилососити і мити підлоги, відразу складати одяг у шафу або тумбочки, вичісувати і витирати лапи домашнім тваринам після кожної прогулянки. Слідуючи цим приписам, можна домогтися чистоти в будинку і підтримувати його тривалий час.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради