Мандала тату. Що це, розмальовки антистрес, зі значенням любові і щастя, для виконання бажання, золотий вік, майя, браслет, плетіння. Ескізи, фото, малюнки

Мистецтво татуювання – невід’ємна частина сучасної культури. Але мандала – це не просто цікава татуювання. Цей складний багатокомпонентний символ наповнений сакральним змістом, а його зображення є потужним оберегом для свого власника.

Мандала – застигла молитва

Мандала – санскритське слово, в перекладі означає «священний коло (сфера)», «те, що містить сутність», «те, що оточує центр». Стародавній сакральний символ, чий вік перевищує 2000 років, широко використовується в релігійних практиках Тибету та Індії і містить в собі безліч смислів.

Це цілісний образ Всесвіту, її двомірна модель, уособлення вселенської гармонії і ланцюга перероджень. Вона символізує зв’язок людини з Космосом, з вищими силами, а також досконалий духовний баланс.11f58a59fc221de539c38d06308f3bcc Мандала тату. Що це, розмальовки антистрес, зі значенням любові і щастя, для виконання бажання, золотий вік, майя, браслет, плетіння. Ескізи, фото, малюнки

Мандала-тату — це не просто красивий візерунок. Це потужний оберіг, відвідний негативну енергію, що захищає внутрішній світ людини, що приваблює в його життя, здоров’я, благополуччя і любов. Така татуювання говорить про душевну рівновагу і гармонійною, цілісною натурою своєї власниці.

Далай-лама назвав мандалу потужним резонатором, формує інформаційне поле впливає на духовну і психофізіологічну життя людини. Її вплив на людину так велике, що мандалу називають «застиглою молитвою».

Мандала використовується не тільки як зображення. Її геометричне побудова використовується в архітектурі храмів і вівтарів, в плануванні міст, в оздобленні приміщень та одягу.

Геометрія мандали

Мандала-тату – це візерунок, зачаровує своїм геометричним досконалістю. Її вважають відображенням структури Всесвіту, символів цілісності світу. Геометрія візерунка в більшості випадків складна – це велика кількість овалів, квадратів, трикутників, гармонійно скомпонованное в коло.

Класична мандала – це зовнішнє коло, в який вписано орієнтований по сторонах світла квадрат. Квадрат утворює внутрішню частину мандали, у ньому розташовано основне сакральне зображення: письмена, божество, священний символ. Зовнішній коло мандали може бути оповитий витонченим візерунком.9789f6bbb07115aa193638deccf5d44a Мандала тату. Що це, розмальовки антистрес, зі значенням любові і щастя, для виконання бажання, золотий вік, майя, браслет, плетіння. Ескізи, фото, малюнки

У різних віруваннях допускаються різні зображення мандали. Вона може мати форму лотоса, трикутника, многокутника, зображати лабіринт. Всередину можуть бути вписані складні візерунки, зображення квітів або тварин. Часто зображуються буддійські божества і істоти з міфології.

Але всі типи мандали підкоряються закону геометричної чіткості та точності ліній, а також симетрії. Сучасні татуювання-мандали відрізняються великою різноманітністю, і часто їх значення може бути відомо тільки власниці і майстру-татуювальника.

Колірна палітра

Мандала-тату – це чіткий орнамент, що вигідно підкреслює одноколірний чорний або сірий малюнок. Але існують і кольорові варіанти. В цьому випадку застосовують поділ по сторонах світу, забарвлюючи північні сегменти зеленими відтінками, південні – жовтими, захід – червоними, схід – білими. Центр забарвлюється блакитним, смарагдовим, теракотовим квітами.3bba40a971999a7fe9bcfbe659b089eb Мандала тату. Що це, розмальовки антистрес, зі значенням любові і щастя, для виконання бажання, золотий вік, майя, браслет, плетіння. Ескізи, фото, малюнки

Можливі й інші варіанти розмальовки, в яких власниця може відобразити своє бачення світу. Але при цьому бажано враховувати значення кольорів.0f3f1e7779b826168a4170c6bc758ff6 Мандала тату. Що це, розмальовки антистрес, зі значенням любові і щастя, для виконання бажання, золотий вік, майя, браслет, плетіння. Ескізи, фото, малюнки

Найчастіше використовують:

 • червоний – символ пристрасті й енергії;
 • жовтий – оптимізм, сонячне світло;
 • зелений – безпека, родючість, чистота;
 • синій – сила, доброта.8128c38c3dea1550522e34d63350f894 Мандала тату. Що це, розмальовки антистрес, зі значенням любові і щастя, для виконання бажання, золотий вік, майя, браслет, плетіння. Ескізи, фото, малюнки

Ефектно виглядає одноколірне зображення мандали на кольоровому тлі, для якого найчастіше вибирають смарагдовий, теракотовий, яскраво-червоний кольори.

Сакральне значення символів мандали

В мандалі немає випадкових елементів, кожен несе певне смислове навантаження. Поєднання різних зображень надає тату свою енергетику.

Найбільш популярні наступні види таких мандал:

 • Цілюща. У центрі – шестикутна зірка, обрамлена по колу тюльпанами. Притягує здоров’я та життєву енергію.63e2e154c140d8858618d69fd57d037d Мандала тату. Що це, розмальовки антистрес, зі значенням любові і щастя, для виконання бажання, золотий вік, майя, браслет, плетіння. Ескізи, фото, малюнки
 • Мандала любові. Квітковий орнамент з пелюсток і бутонів, можливо зображення павича. Приверне любов, подарує спокій і гармонію.
 • Щастя. Поєднання хитромудрих завитків з пелюстками квітів як символ квітучого життя. Пробуджує смак до життя.
 • Трансформації. Це спіралі або вертушки. Перетворюють енергію – заспокоюють надмірно активного і підбадьорюють занепала духом.
 • Удачі. Можливі два варіанти – квітка священного лотоса або сувора геометрія як символ захисного кристала. Надихає, притягує удачу, оберігаючи від негараздів.
 • Багатства. Символ достатку – виноград в оточенні рослинного орнаменту. Налаштовує на робочий лад, привертає енергію грошей.
 • Парні. Дві однакові тату, набиті партнерами, гармонізують відносини між ними.

Символізм мандали глибокий і різнобічний. Додаванням різних символів і малюнків татуювання наповнюється додатковим змістом.

Значення деяких малюнків:

 • слон – індійський бог Ганешу, символ добра;
 • око в центрі узору – очей Будди, обіцяє захист і заступництво;
 • лотос – символ чистоти, розуму, удачі;
 • сонце, зірки – прагнення до єднання із Всесвітом;
 • дерево – символ основи світобудови;
 • квіти – жіночність, плодючість;
 • птах – легкість, душевна гармонія;
 • п’ятикутна зірка – внутрішня свобода, самодостатність;
 • спіраль за годинниковою стрілкою – циклічність життя;
 • квадрат – стабільність, чесність;
 • восьмикутник – захист з усіх сторін;
 • круг (диск) – мудрість, просвітлення душі.

Додаванням різних зображень кожен може сформувати свій власний оберіг – у відповідності з характером, життєвими установками і цілями.

Особливості жіночого талісману

Тату-мандала в класичному варіанті – це різкі, навіть грубі геометричні малюнки, які спочатку призначалися для чоловічого світу. Але поступово з’явилися більш складні візерункові варіанти.

Сучасне мистецтво мандали допускає пом’якшення різкої геометрії квітковим орнаментом, закругленими деталями, мудрими завитками. Більш жіночною зробить мандалу використання кольорової татуювання.8c578e75460c3eec3069f0e601ce7ae3 Мандала тату. Що це, розмальовки антистрес, зі значенням любові і щастя, для виконання бажання, золотий вік, майя, браслет, плетіння. Ескізи, фото, малюнки

Найбільш підходящою для жінок і дівчат вважається мандала любові і гармонії. Листя і квіти, колібрі, священний лотос, очей Будди – ці символи створюють особливу ауру, захищає і підкреслює жіночність, допомагає власниці тату знайти внутрішню гармонію.

Техніки нанесення татуювання мандали

З усього розмаїття технік татуювань для нанесення мандали найчастіше використовують стилі «графіка» або «дотворк», так як вони здатні відтворити геометричну точність малюнка.

Графіком ще називають гравюрным стилем. Її відмітні особливості:

 • створення малюнка тонкими чіткими штрихами;
 • використання насиченого чорного кольору;
 • зображення тіней лінійної штрихуванням.

Це складна і копітка техніка. Навіть досвідченому майстру потрібно багато часу для виконання такої татуювання. Але чіткість і краса татуювання виправдовують витрачений час.

Дотворк в перекладі означає «точкова робота». Цей унікальний стиль татуювання також називають пуантилізм.

Його відмітні особливості:

 • створення зображення окремими точками;
 • великий розмір татуювань;
 • створення насиченості кольору за рахунок щільності точок.

Це відносно нова техніка, що вимагає високого професіоналізму. Особливість техніки висуває особливі вимоги до точності нанесення точок та дотримання симетрії. Використовуються чорний і червоний кольори.

Іноді для нанесення татуювання мандали використовують поєднання цих стилів, що дає особливо привабливе зображення. Особливу чарівність одноколірної мандалу додасть додавання кольорового «пливе» фону за допомогою стилю «акварель». Цей стиль татуювання імітує малювання акварельними фарбами за допомогою пензля.

Де наносять тату

Мандала-тату – це особливий вид татуювання, має сакральний сенс. Її дія залежить від місця нанесення. Крім того, при виборі місця потрібно враховувати естетичні міркування, а також розміри татуювання. Мандала вимагає ретельне промальовування всіх компонентів, тому для складних композицій потрібно вибирати широкі ділянки.

Отже, куди наносять татуювання мандали:

 • На зап’ясті або кисті можна розмістити тільки маленьку тату, але обов’язково продуманого змісту. Вважається, що через ліве зап’ястя людина отримує інформацію з навколишнього світу, через праве – віддає. Правильно сформована мандала може вплинути на інформаційний потік.457a8b6bac4ae301d8fab93ee3ce94e1 Мандала тату. Що це, розмальовки антистрес, зі значенням любові і щастя, для виконання бажання, золотий вік, майя, браслет, плетіння. Ескізи, фото, малюнки
 • Тату-рукав, що охоплює передпліччя, дає можливість розміщувати складні багатокомпонентні обереги. Виглядає така татуювання дуже ефектно. Можна розмістити на руці і маленьку витончену тату. За буддійським віруванням, мандала на руці приймає сигнали з Космосу, а також оберігає носительку тату від необдуманих вчинків.
 • Тату мандали на ногах також виконує роль оберега. Татуювання на гомілки наноситься рідко через хворобливості ділянки, але маленька мандала на щиколотці додасть загадковості її власниці. Цікаво виглядає мандала на витонченій дівочої стопі.3c8ee54f49963c81639ad9e17444dd39 Мандала тату. Що це, розмальовки антистрес, зі значенням любові і щастя, для виконання бажання, золотий вік, майя, браслет, плетіння. Ескізи, фото, малюнки
 • Стегно дозволяє нанести складну мандалу з великою кількістю елементів, його форма оптимальна для круглого малюнка. Але і маленька геометрична мандала буде тут доречна.
 • Татуювання на животі не користуються популярністю через уразливості шкіри. Невелику мандалу можна розташувати внизу живота, але слід ретельно продумати її сакральний символізм – фахівці попереджають про необхідність враховувати енергетичні центри (чакри), які розташовані у цій зоні.
 • Тату на попереку розташовується в області чакри свадхистана. Невелика мандала-оберіг цілком доречна і естетична.
 • Шия вважається зоною переходу між духовною та фізичною складовою. Тому рішення розташувати тут невелику мандалу-оберіг вважається оптимальним.
 • Наносити тату на груди не радять ні медики, ні майстра-татуювальники. Але невелика мандала під грудьми, в області чакри маніпури, зустрічається часто.
 • Спина – особливе місце. Езотеричні вчення називають її самою уразливою частиною людини, через яку проникає негативна енергія. Тому тату мандали, розташоване на спині, є чудовим оберегом від псування і навколишнього негативу. До того ж спина дуже зручна для розміщення великих татуювань.

  984f4c73c558bdad868911b02827658f Мандала тату. Що це, розмальовки антистрес, зі значенням любові і щастя, для виконання бажання, золотий вік, майя, браслет, плетіння. Ескізи, фото, малюнкиПарне мандала тату можна наносити на передпліччя і заспястья

 • Для татуювань мандали часто використовують ефект парного нанесення. Симетричний малюнок по вертикалі ділять навпіл і наносять половинки на руки, гомілки, ступні. Мініатюрну мандалу можна розділити навіть на два пальці.

Де шукати ескізи для татуювання мандали

Прийнявши рішення набити тату мандали, не варто вибирати ескіз поспіхом. Навіть при стриманому ставленні до езотеричних вчень і буддійським віруванням все ж варто ознайомитися зі значенням хоча б основних символів, що використовуються у оберіг.

У спеціалізованій літературі і на тематичних сайтах нескладно знайти зображення різних мандал з поясненнями їх значення. Існує багато варіантів, чиє дію відрізняється універсальністю і підходить всім – залучення благополуччя, удачі, гармонії. Можна вибрати свій талісман серед них.

Можна звернутися за допомогою до художника-фахівця. Він допоможе скласти зображення мандали для конкретної людини, згідно його побажань та індивідуальних особливостей. Такий унікальний оберіг буде особливо дієвим.

Якщо не надавати велике значення сакральної навантаженні татуювання, то можна поєднувати в ескізі та інші стилі: додати орнамент, мотиви фентезі. Тут основним критерієм стає естетична цінність тату.

Корисні поради

Існує кілька рекомендацій, які допоможуть власниці татуювання не пошкодувати про своє рішення:

 • ретельно вибрати ескіз;
 • підібрати тату-салон з надійною репутацією;
 • знайти кваліфікованого майстра, особливо у випадку складного малюнка – краса мандали багато в чому залежить від точності зображення;
 • вибрати техніку татуювання, використовуючи поради професіонала;
 • правильно доглядати за шкірою після нанесення татуювання.

Сьогодні мандала – це популярний варіант тату, власники якого не завжди надають значення його сакрального змісту. Але для людей, які цікавляться східними релігійними вченнями, цей вид мистецтва залишається способом відчути зв’язок з Космосом, досягти внутрішньої гармонії, захистити себе від зовнішнього негативу.

Вдало підібрана і професійно виконана татуювання мандали буде багато років прикрашати і захищати свою володарку.

Оформлення статті: Міла Фрідан

Відео про тату мандала

Знчание тату «мандала»:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради