Де знаходиться вулкан Кракатау на карті світу: координати

Ви, безперечно, чули про Кракатау, або тому що ви захоплюєтеся географією, або тому що ви просто дуже допитлива людина, вам захотілося дізнатися про нього детальніше. Сьогодні ми поговоримо з вами про вулкан Кракатау, розповімо про те, де ж він знаходиться і чому так відомий.

gde nakhoditsya vulkan krakatau na karte mira: koordinaty8 Де знаходиться вулкан Кракатау на карті світу: координати

Локація і ще трохи цікавої інформації

Кракатау (з наголосом на другу літеру «а») – діючий вулкан, він знаходиться в Індонезії, а якщо бути точніше, то на Малайському архіпелазі в Зондській протоці: на острові Анак-Кракатау. Висота цього вулкана становить цілих 813 метрів! Це майже як будинок висотою в 271 поверх! А діаметр кратера – 120 метрів.

Де знаходиться вулкан Кракатау на карті

Як ми вже сказали, цей вулкан знаходиться на острові, а не материку, країна Індонезія! Ось точні координати: -6.101537, 105.422932

gde nakhoditsya vulkan krakatau na karte mira: koordinaty9 Де знаходиться вулкан Кракатау на карті світу: координати

Останнє виверження вулкана відбулося в 2014 році, зовсім недавно, правда?

gde nakhoditsya vulkan krakatau na karte mira: koordinaty10 Де знаходиться вулкан Кракатау на карті світу: координати

gde nakhoditsya vulkan krakatau na karte mira: koordinaty11 Де знаходиться вулкан Кракатау на карті світу: координати

Історичні факти або чим він знаменитий?

Справа в тому, що раніше Кракатау був набагато вищим, ніж зараз. Мало того, це був цілий острів (саме тому у них однакові назви, слово «анак» означає «дитя»), але 27 серпня 1883 року відбулося сильне виверження, після чого, і вулкан, і острів на якому той знаходився, практично зникли. Як сталася ця катастрофа?

Якщо коротко, то із-за підйому магми, а також гірських порід в розряджену атмосферу, стався найпотужніші вибух! І це виверження всього лише в 10 тисяч разів перевищила чинності від вибуху атомної бомби, яка повністю знищила Хіросіму!

Дана подія спонукало за собою незворотні наслідки. У підсумку, від острова залишилося тільки три невеликі частини, такі, як Раката, Сергун і Раката-Кечил. Власне після цього виверження утворився новий (молодий вулкан) на місці старого, який і став називатися Анак-Каракатау (як ми вже говорили раніше, це словосполучення означає «Дитя Каракатау»).

gde nakhoditsya vulkan krakatau na karte mira: koordinaty12 Де знаходиться вулкан Кракатау на карті світу: координати

А що ж діється з вулканом сьогодні?

По правді кажучи, за все своє життя вищезгаданий Кракатау переніс цілих 5 вивержень, але вони, звичайно ж, були не такі потужні, як у 1883 році, інакше б вулкан вже не існував. Тим не менш, невеликі вибухи відбуваються регулярно, ще з 1994 року.

На сьогоднішній день, активний вулкан Кракатау. Останнє виверження було зафіксовано 15 лютого 2014 року з-за трапилися тоді 212 вулканічних землетрусів за досить короткий проміжок часу. Але, незважаючи на це, його статус визначається на другому рівні тривоги (з чотирьох наявних).

Щоправда територія навколо самого вулкана в даний момент закрита для туристів і рибалок (приблизно на 1,5 км від кратера), тим краще, безпека перш за все!

Проте є і плюси: науковці з усіх куточків земної кулі можуть проводити дослідження на тему вулканічної активності.

gde nakhoditsya vulkan krakatau na karte mira: koordinaty13 Де знаходиться вулкан Кракатау на карті світу: координати Квіти на поверхні колишнього вулкана

А можна відвідати це місце?

Як ми вже говорили раніше, до самого кратера або навіть вулкана вас навряд чи допустять, занадто великі ризики, адже не варто забувати, що Каракатау може почати своє виверження в будь-який момент.

Незважаючи на обмеження екскурсій для туристів (які, між іншим, теж можна пошукати, так як це місце відоме, і, звичайно ж, в його околицях можна побувати без особливої праці), так от, крім цього, ви можете поговорити з місцевими жителями, за символічну плату, вони швидше за все, погодяться супроводити вас на острів і навіть зможуть розповісти що-небудь цікаве.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради