Дамські пальчики F1 – середньоранній огірок для відкритого та захищеного грунту

Дамські пальчики F1 – новий гібрид огірків. Поки він ще мало відомий серед садівників. Але варто ознайомитися з описом цього сорту ближче, адже він володіє непоганими характеристиками.

damskie palchiki f1 – urozhajjnyjj ogurec dlya otkrytogo i zashhishhennogo grunta60 Дамські пальчики F1 – середньоранній огірок для відкритого та захищеного грунту

Опис культури

Гібридний сорт Дамські пальчики F1 є самозапильних і дуже рано. Перший урожай огірків можна зібрати вже через 40-43 дні після сходів. Виробник насіння – компанія Аеліта. Призначений для вирощування в особистих підсобних господарствах і на дачних ділянках. Підходить як для відкритого ґрунту, так і для парників або стаціонарних тепличних споруд. При створенні відповідних умов може вирощуватися і на балконах або лоджіях.

Рослина середньоросла, зав’язь – пучкова. Зеленці невеликого розміру, мелкобугорчатие, покриті ніжним пушком. На фото можна розгледіти зовнішній вигляд огіркового куща і плодів.

За типом росту Средньоплетистий
За типом розгалуження Средневетвистый
За типом запилення Партенокарпічний
Схема посадки 60х30 см
Вага, довжина і форма плоду 75-95 г, 7-9 см, овально-циліндричний, насичено-зелений
Термін дозрівання Ранньостиглий (40-43 дні)
Використання Універсальний
Місце висадки ОГ/теплиця
Хвороби Стійкий до вірусу огіркової мозаїки, справжньої борошнистої роси, оливкової плямистості, толерантний до помилкової борошнистої роси
Тип цвітіння Жіночий
Врожайність У теплиці – до 30-31 кг/м2; в ОГ – до 16 кг/м2

Переваги і недоліки

Розглядаючи переваги цих огірків, варто виділити такі позитивні сторони:

  • високу врожайність;
  • ранні строки дозрівання;
  • тривалий період плодоношення;
  • стійкість до основних хвороб;
  • універсальність використання плодів;
  • чудовий смак зеленцов, відсутність у них гіркоти.

Рада. Відмінно підходять ці огірки не тільки для консервації і засолювання, але і для свіжого споживання в сирому вигляді та для нарізки в салати разом з іншими овочами.

Серед недоліків цього гібрида огірків можна відзначити невеликий розмір зеленцов і деяку нерівномірність їх дозрівання.

damskie palchiki f1 – urozhajjnyjj ogurec dlya otkrytogo i zashhishhennogo grunta61 Дамські пальчики F1 – середньоранній огірок для відкритого та захищеного грунту

Особливості агротехніки

Огірки можна висівати відразу в прогріту грунт або вирощувати через розсаду з подальшою посадкою в теплиці або на городі. Грунт повинен бути родючим і повітропроникним. На 1 кв. м розміщують не більше 3-4 рослин, направляючи стебла по шпалері і при необхідності підв’язуючи їх.

Увага! При домашньому вирощуванні огірків на балконах або лоджіях вибирають сонячне місце, висаджуючи рослини в просторі ящики, заповнені родючої почвосмесью і обладнані вертикальними опорами для батогів.

Для формування огіркового куща прищипують нижні 4-5 зав’язей, а також 1 або 2 бічних втечі. Наступні ж бічні стебла потрібно пасинкувати над 2 листом.

Посів насіння на розсаду Висадка розсади в парник/теплицю Посадка розсади в ОГ Пасинкування Збір врожаю (в теплиці / в ОГ)
Початок-середина травня Кінець травня Початок червня Після 2 аркуша Початок липня/середина липня
*терміни вказані для середньої смуги Росії

Відгуки

Характеристика того чи іншого сорту не буде повною без відгуків садівників. Вони можуть бути суперечливими, як і у випадку з огірками Дамські пальчики F1, але ж умови, очікування і досвід теж у всіх різні. Для прикладу можна представити дві абсолютно різні оцінки цього гібрида:

  • Садівникові, зареєстрованому під ніком Rodebielesumer ці огірки від Аеліти сподобалися тим, що не хворіли протягом усього сезону і добре плодоносили більше двох місяців. Відзначено й те, що зеленці не колючі, тому збирання врожаю можна було доручати дитині.
  • Користувачем ж Талі Ландерс була дана огіркам зовсім інша оцінка. Цей сорт зовсім не сподобався тим, що рослини хворіли, а зеленці були дуже дрібними. Але і вирощувалися огірки не на городньої грядці або в обладнаній теплиці, а вдома на підвіконні.

Незважаючи на деяку суперечливість відгуків, спробувати виростити ці огірки все ж варто. Заявлені характеристики у них досить непогані, а кінцевий результат залежить і від погоди, і від створених для рослин умов, і від догляду за ними.

Партенокарпічні огірки: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради