Чому стрибає пральна машина при віджимі: поломка пружин, шлюб

Часто при експлуатації побутової техніки користувачі скаржаться, що пральна машинка сильно вібрує при віджиманні, а вираз «скаче машинка-автомат при пранні» викликає у домогосподарок жах. Деякі цей симптом залишають без уваги і залишають все як є, але це не просто неприємні звуки, дратівливі домочадців і сусідів, а можливі передвісники серйозної механічної поломки.

3867a2689f8db2b5d97be91bac028e5c Чому стрибає пральна машина при віджимі: поломка пружин, шлюб

Причини трясіння пралки: що робити при виявленні?

Сильна вібрація під час віджиму і «стрибка» машинки — це післядія певної технічної несправності, яку, щоб уникнути подальших поломок і можливого подальшого виходу з ладу агрегатів, необхідно терміново усунути. Якщо автомат трясеться і рухається, то він здатний в такому стані відірвати від водопровідного стояка нагнітають пластикові трубки, що призведе до заливання водою приміщення і підтоплення сусідів.

Перед тим як провести огляд та ремонт електроприладу, його необхідно обов’язково відключити від електричної мережі.

При роботі на високих обертах є природне вібрація корпусу, хоча сучасні моделі в нормальному режимі функціонування при віджиманні характеризуються низьким рівнем шуму. Якщо пральна машина стрибає під час віджиму, її трясе і вона зміщується зі свого місця, то причиною цього можуть бути конструктивні особливості агрегату:

6470ce5a480e98bbb747b093530bfd85 Чому стрибає пральна машина при віджимі: поломка пружин, шлюбКорпус з малою шириною має велику ймовірність зсуву під час роботи.

  • Вузький корпус агрегату, який кращий в малогабаритних квартирах, має малу площину контакту з підлогою — найбільш схильний до вібрацій.
  • Вузький завантажувальний барабан машинки — причина нерівномірного розподілу прати білизни, з-за чого з’являються сторонні неприємні шуми при роботі.
  • Металевий бак для автомата замість полімерних аналогів, дає шум.

З цими особливостями машинки зробити що-небудь не вийде, бо вібрації не припиняться. Необхідно відрізнити нормальний режим роботи агрегату з такими технічними особливостями від функціонування зламаного автомата. Тільки після цього потрібно прийняти рішення — ремонтувати техніку чи це нормальна робота.

Пошкоджений електродвигун або шлюб заводу-виробника

Проблеми з двигуном можуть стати причиною того, що пралка почала трястися і шуміти. наприклад, рухово може опуститися з-за послаблення кріплень. Для надійного фіксування потрібно підтягти кріпильні болти. Якщо після цих дій тряска не усувається, є ризик більш серйозного пошкодження двигуна або наявність заводського браку (коли мова йде про новому агрегаті). Розібратися з виниклою проблемою можливо тільки при зверненні в сервісний центр до фахівців з обслуговування машинки певної марки і моделі.

Неправильна установка

Якщо пральна машина стрибає при віджиманні і вона стала переміщатися при роботі зі свого місця, то виною цього може бути нерівна поверхня, на якій розміщена побутова техніка. Для вирівнювання місця розміщення необхідно виконати такі дії:

9bd27d7d2e389d283d8813e64e8bba16 Чому стрибає пральна машина при віджимі: поломка пружин, шлюбПри установці побутової техніки необхідно провести регулювання рівня.

  • За допомогою регулювальних болтів-ніжок і рівня правильно виставити машинку щодо поверхні підлоги.
  • Якщо це необхідно, вирівняти поверхню, використовуючи ДВП або ДСП, а можна підкласти спеціальний гумовий килимок, і для більшої надійності на ніжки встановити призначені для цього фіксують наклейки-підкладки.
  • Рекомендується не розміщувати пралку на дерев’яних підлогах, так як з часом під вагою вони прогинаються і порушується рівень розміщення машинки.

Всередині техніки щось застрягло

Іноді під барабан в просторі між баком агрегату потрапляють різноманітні предмети, які залишаються в кишенях стираної одягу. Це викликає сторонній шум і вібрацію барабана. Щоб від них позбутися, необхідно пригнути манжету люка і спробувати дістати їх рукою. Якщо це зробити не вийде, то варто зняти нагрівальний елемент і через отвір їх дістати. Після цього перевірити обертання барабана рукою — воно повинно бути вільним.

Не зняті транспортувальні болти

f9d0dfff1f66acb0ff14f04823daff6d Чому стрибає пральна машина при віджимі: поломка пружин, шлюбПеред першим запуском дуже важливо провести демонтаж фіксаторів барабана.

До початку експлуатації нового прального автомата користувачі забувають зняти з задньої панелі техніки болти, що використовуються при переміщенні пралки, які закріплюють бак для захисту від пошкоджень при транспортуванні. З-за цього при роботі відбувається передчасний знос деталей машини, з’являються різкі шуми і вібрація. Ці болти споживач в змозі зняти самостійно, їх необхідно зберегти — вони можуть стати в нагоді при подальшому транспортуванні техніки.

Поломка пружин і амортизаторів

Ці частини пральної машини виступають для придушення виникають при роботі вібрацій, роблять рівномірним обертання барабана при віджимі на високих оборотах. Перевірити їх справність можливо при знятті передній або задній частині корпусу машинки. Пружини перевіряються натисканням на бак — якщо він швидко встав на місце, то все в порядку, в іншому випадку їх потрібно міняти попарно. Амортизатори перевіряються візуально, при необхідності їх замінюють відразу обидва на нові.

Дисбаланс всередині барабана

Щоб машина не стрибала при роботі, білизну необхідно рівномірно розподіляти по всьому барабану. Якщо цього не зробити, то одяг збивається в грудки, виникає дисбаланс в роботі агрегату. Для недопущення цього явища, пралку слід припинити, злити воду і заново перерозподілити білизну, а потім включити прання. Рекомендується великі речі прати окремо від дрібних.

Короткі висновки

Описуються причини несправностей пралок відносяться до нескладним, які виявити і виправити самостійно просто, але якщо неможливо самому відремонтувати машину, потрібно терміново викликати спеціаліста з уповноваженого сервісного центру, який за допомогою діагностичного обладнання зможе виявити несправність і виконати різної складності ремонт.

pinit fg en rect red 28 Чому стрибає пральна машина при віджимі: поломка пружин, шлюб

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради