Чим вивести грибок в бані: народні рецепти, механічна обробка

Постійно виникає необхідність видалити грибок в бані — свідоцтво помилки в обладнанні і будівлі, а не в експлуатації і дезінфекції. Ігнорувати цю проблему не можна, тому що мікроорганізми поширюються і в’їдаються в стіни. Чим довше грибок пробуде на поверхні, тим важче позбутися від нього.

b3da79969fb571fae7a819d0ab9a5e93 Чим вивести грибок в бані: народні рецепти, механічна обробка

Чому з’являється цвіль?

Колонії грибка поширюються лише в місцях з високою вологістю, а погано обладнана система вентиляції в бані — ідеальне середовище. При постійної вогкості ці мікроорганізми з’являються і активно живуть на будь-якому типі поверхонь, але найбільше піддається цьому дерево. Друга головна причина — погане утеплення приміщення лазні або його відсутність. Грибок належить до класів організмів, які першими з’явилися на землі. Вони вражають і людини, а захворювання, викликані ними, називаються — мікози. Цвіль на підлозі, у кутках і на стінах лазні не лише псує естетичний вигляд, але і здатна перейти на людину через попадання спор на шкіру ніг і нігті.

Як позбутися?

Якщо цвіль вже поширилася на велику площу, необхідно вживати серйозні заходи по боротьбі з нею. Існує три головних способи видалення грибка, які в запущених ситуаціях використовуються комплексно:

  • хімічний вплив;
  • механічне виведення;
  • народні засоби.

Використання хімічних речовин

b5b88bd2b526718158c0cf917b9fae35 Чим вивести грибок в бані: народні рецепти, механічна обробкаУ будівельних супермаркетах можна знайти спеціалізовані препарати для дезінфекції.

Цей спосіб передбачає незначну витрату зусиль і швидке дію при правильному підході. Для цієї мети застосовуються побутові антисептики, які продають у будівельних магазинах. Існує продукція масляної і водній основі. Бажано вибирати другі, які менш токсичні і призначені для житлових приміщень. Це не той випадок, де можна заощадити, адже мова йде про безпеку для людей, тому рекомендується купувати продукцію відомих фірм: Ceresit, Dufa, Dali, «Метас», «Неомід», Biotol.

Цей спосіб не підходить для приміщень з дерева, оскільки токсичні речовини вбираються і при нагріванні лазні випаровуються і потрапляють в дихальні шляхи людини, що іноді тягне за собою проблеми зі здоров’ям.

Механічна обробка

Застосування цього методу дозволяє оцінити ступінь ураження поверхні і знищити цвіль у лазні, коли вона тільки з’явилася. Для цієї мети придатні будь-які засоби: щітка по металу, наждачний папір, шпатель, але використання шліфувальної машинки з насадкою допоможе прискорити процес. Всі тирса та відходи бажано прибрати і спалити, щоб не допустити повторного появи грибка або його розвиток в інших місцях. У запущених випадках допомогою механічного впливу видаляються уражені ділянки і замінюються новим матеріалом.

Народні рецепти

35500f1a58a5cc6c21954a3335ff87ae Чим вивести грибок в бані: народні рецепти, механічна обробкаПероксид водню складе конкуренцію купівельними засобів.

Цей шлях очищення безпечний для здоров’я і не менш дієвий, ніж інші. Засіб, який є у кожного в домі — перекис водню, причому чим вище концентрація розчину, тим краще. Оптимальний варіант — 20-25%. Нею ретельно обробляють заражену поверхню після механічного впливу і залишають. Після висихання протирають ганчіркою і при необхідності процедуру повторюють. Вбиває цвіль «Білизна» і «Доместос». Деякі використовують підпалену сірку, але цей метод небезпечний. Інгредієнти наступних рецептів продаються в кожній аптеці без рецепту:

  • Формалін і хлорне вапно змішуються в рівних частках і наносяться на уражену ділянку. Цей засіб допомагає вивести грибок і з деревини.
  • Суміш сульфату міді, алюмінієвих квасців, солі та води. Обробляти цвіль краще пензлем або розпилювачем.

Як попередити появу грибка?

Головний засіб боротьби з цвіллю — це її профілактика, якої ніхто не приділяє належної уваги. При заготівлі матеріалу варто звернути увагу на деревину, наявність на ній поразок і ступінь її вологості. Бажано, щоб зрубали її в холодну пору року. В процесі будівництва передбачають спеціальні зазори і відстані для природної вентиляції і додатково встановлюють штучну систему. Обов’язково обладнують гідро – і пароізоляцію. Всі несучі стіни і фундамент проходять обробку антисептичним розчином. Стіни, укоси і стеля утеплюються зручним способом. Коли лазня вже використовується, профілактичні заходи не закінчуються. Необхідно регулярно влаштовувати перевірку вентиляції, зберігати чистоту в приміщенні. Сирі речі і рушники бажано відразу прибирати. Проблеми з сантехнікою, які здатні викликати підвищення вологості відразу усуваються.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради