Робота над собою: як позбутися від любовної залежності до чоловіка або жінки і вийти з нездорових відносин

Як позбутися від любовної залежності — це питання актуальне для багатьох людей. Проблема в тому, що, навіть знаючи відповідь, не завжди вдається застосувати його в життя. Щоб подолати тягу, необхідно володіти силою волі.

Адже навіть якщо є розуміння того, що ж необхідно робити, але немає рішучості і реальних дій, допомогти не зможе ніхто і ніщо, окрім, хіба що, часу. Але кому хочеться витрачати роки життя на повільний процес?

Як зрозуміти, що це саме залежність

Буває складно точно сказати про окремі випадки: це любов або залежність. Як зрозуміти і не помилитися? Складність виходу з відносин, готовність терпіти всі приниження, прощати без міри, перегляд сторінок в соціальних мережах — це причини насторожитися.

Якщо все життя зведена до пошуку способів повернути людину, а решта справи не представляють інтересу, неможливо нормально спати ночами з упевненістю можна говорити про наявність любовної залежності.

Особливість описуваного положення у тому, що людина для задоволення якоїсь потреби використовує тільки один спосіб. В даному випадку — концентрація уваги виключно на конкретну людину. Це не добре, адже веде до самообмеження. До речі, цей же принцип призводить до переїдання і алкоголізму.

rabota nad sobojj: kak izbavitsya ot lyubovnojj zavisimosti k muzhchine ili k zhenshhine i vyjjti iz nezdorovykh otnoshenijj26 Робота над собою: як позбутися від любовної залежності до чоловіка або жінки і вийти з нездорових відносин

Залежні відносини – згубний варіант для двох

Ознаки

Як розпізнати, що це саме любовна залежність? Ознаки, що допомагають з ідентифікацією, наступні:

 1. Надмірне прагнення у всьому догодити і сподобатися конкретній людині.
 2. Бажання бути разом постійно, що проявляється навіть у підтримці контактів (численні дзвінки за день, об’ємна листування без особливої потреби).
 3. Прагнення контролювати. Проявляється в постійному спостереженні (зовнішньому чи за сторінками в соціальних мережах). Якщо чоловік і жінка у відносинах, то влаштовуються сцени ревнощів, організовується справжній шпигунство, перевіряються телефони.
 4. Поверхневе знайомство сусідить з плануванням дітей і онуків.
 5. Якщо людина доросла, а у нього (майже) нікого не було, це свідчить про певні проблеми.
 6. Надмірна образливість.

Необов’язково, але в сукупності з попередніми додатковими ознаками можуть бути:

 1. Визнання в любові на другому побаченні. Не актуально, якщо знайшлася споріднена душа.
 2. Побудова сім’ї розглядається як сенс життя (обов’язково — на рівні нав’язливої ідеї).

Ось так проявляється любовна залежність. Ознаки у жінок і чоловіків однакові — вони набувають риси фанатизму.

Чи можна відрізнити від любові

rabota nad sobojj: kak izbavitsya ot lyubovnojj zavisimosti k muzhchine ili k zhenshhine i vyjjti iz nezdorovykh otnoshenijj27 Робота над собою: як позбутися від любовної залежності до чоловіка або жінки і вийти з нездорових відносинВажливо знати, чим відрізняється любов від залежності. Багато плутають люди описані раніше особливості з проявом платонічних почуттів. Адже якщо ж хочеться бути поруч з кимось, то це повинна бути сама що ні є справжня любов? Все добре, якщо в міру.

Коли відносини стають об’єктом нав’язливих ідей, з думками про людину засинають і прокидаються, життя без нього (неї) здається порожнім і беззмістовним, тоді як той, інший, вже насичено переживає за нові відносини — це вже не те, що потрібно. Хто себе впізнав, знайте — ігнорувати це положення не можна. При рівних відносинах у межах норми людям приємно проводити час разом і виграють обидва. Ось як відрізнити любов від залежності. Не відкладайте вирішення проблеми в довгий ящик.

Як вийти з нездорових відносин з чоловіком

Розглянемо, як звільнитися від любовної залежності до чоловіка. Найперший крок — розібратися, що ж саме тягне. А вже виходячи з проблеми потрібно діяти:

 1. Вторинна вигода. Це якийсь фактор, який утримує людину. Наприклад, у випадку насильства з боку чоловіка потім слід підвищену кількість уваги. І воно більш високо цінується, ніж безпека.
 2. Співзалежність. Причина, по якій складно розірвати відносини з алкоголіками, наркоманами і ігроманами. Лікування любовної залежності має будуватися на концентрації і турботі про власне життя, а не порятунок тих, хто йде на дно. Слід зрозуміти, що співзалежність часто зустрічається у «хороших дівчаток», засвоїли установки про допомогу близьким і громадський обов’язок.
 3. Низька самооцінка. Це дуже небезпечна любовна залежність. Як вийти з нездорових відносин, що будуються на низькій самооцінці? Спочатку слід зізнатися собі в своїх страхах. Боязнь, що розірвавши стосунки, більше нікого не вийти знайти — це основна проблема. Для підвищення самооцінки можна зайнятися спортом, волонтерством, знайти заняття для відпочинку і досягти в ньому успіху.
 4. Залежність від емоційних коливань. Мабуть, це найскладніша ситуація. Часто сама людина по-справжньому не хоче, щоб пройшла любовна залежність. Як позбутися від цієї проблеми? Допоможе помірна фізична активність, здорове повноцінне харчування і для тих, хто зважиться, похід до психолога. Але основна роль все ж відведена першим двом чинникам.

Ось як позбутися від любовної залежності до чоловіка.

Як впоратися самостійно з любовної залежністю від жінки

Незважаючи на суттєву схожість ситуацій, любовна залежність у чоловіків часто протікає значно складніше. Багато в чому це обумовлено прийнятими установками поведінки, як-то: не будь слабаком, не подавай вигляду і тому подібні.

rabota nad sobojj: kak izbavitsya ot lyubovnojj zavisimosti k muzhchine ili k zhenshhine i vyjjti iz nezdorovykh otnoshenijj28 Робота над собою: як позбутися від любовної залежності до чоловіка або жінки і вийти з нездорових відносинКоли постає питання, як позбутися від любовної залежності до жінці, чоловікові просто складно визнати, що від нього відмовилися, що він недостатньо хороший. Десь всередині свідомості зачеплене самолюбство і є бажання реалізуватися, довести, шляхом отримання уваги, що він багато чого варта! У цьому випадку (так і жінкам корисно буде), крім перерахованих вище підходів, слід використовувати ще й такі:

 1. Усвідомлення проблеми. Як впоратися з любовної залежністю, якщо навіть самому собі не визнати, що вона є? Задайте питання: що я відчуваю? І дайте на нього розгорнуту відповідь. Можна навіть самому собі поплакатися, нехай навіть кілька годин. Наступне питання: що я можу зробити для припинення або зміни ситуації?
 2. Ізоляція самого себе. Якщо людина, яка подобатися, буде постійно муляти очі, завдання на порядок ускладниться. Краще подумати, як можна обмежити контакти. Наприклад, змінити роботу або попросити технічно грамотного знайомого заблокувати доступ до сторінок соціальних мереж.
 3. Підвищення самооцінки. Велику увагу слід приділяти двома напрямками: «Я — особистість» і «Я — чоловік/жінка». Приділіть увагу своїй кар’єрі, соціальному положенню, взаємодії з людьми. Можливо, зможе допомогти психотерапевт, переїзд, підвищення кваліфікації та відкриття нових горизонтів.

Ось як вийти з любовної залежності. Складно? Не з чим сперечатися. Але що в цьому житті можна отримати легко?

Як розлюбити чоловіка

Можна згадати одну тематичну жарт: «Від кохання з першого погляду існує дуже хороший засіб — поглянути вдруге». Щоб розлюбити людину, дуже часто досить добре придивитися до нього.

Згадуючи всі недоліки і розглядаючи їх, нескладно домогтися багато. А якщо ще й згадати незадовільне ставлення, все те, що дратувало або дратувало, — не складе проблеми зненавидіти кого-то всього лише за кілька годин аналізу і роздумів.

Висновок

 1. Позбутися від любовної залежності самостійно нелегко, але дорогу здолає той, хто йде.
 2. У більшості випадків людина не в змозі обійтися без допомоги інших людей або професійного психолога. Так як необхідно, щоб хтось «витягував» його поточного стану.

Як і все в житті, розглянута проблема минуща: через певний час, над нею можна буде посміятися або здивуватися власній дурості.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради