Прикмети про собак: вкусила, облаяла, до чого помирає в будинку

Народні повір’я наділяють домашніх тварин особливою чутливістю, надздібностями, завдяки яким вони можуть застерегти господаря від небезпеки. Для інтерпретації візьме про собак потрібно враховувати багато факторів. Важливо пам’ятати, що улюбленець лише попереджає про якісь події і зміни, а не накликає біду або навмисно притягує удачу.

8b1e3c428c1bd4705d63a7d0077660b4 Прикмети про собак: вкусила, облаяла, до чого помирає в будинку

Народні прикмети про собак

Тлумачення можуть носити як позитивний, так і негативний характер. Щоб зрозуміти сенс ознаки, потрібно враховувати забарвлення, стан здоров’я, звички, поведінку улюбленця. Деякі уточнення вносять час доби, день тижня, місце знаходження тварини.

Прикмети про собак стосуються різних сфер життя людини та навколишнього світу.

Про дорогу і подорожах

Згідно з народним забобонам собаки здатні передбачити, як складеться подорож, на чому сконцентруватися, чи варто їхати. Особливу увагу рекомендується звернути на домашніх тварин, рідше знайомий понад може стати поведінка сусідської або бездомного псини.

Небезпечною ознакою вважається збити собаку на машині. Це обіцяє у найближчому майбутньому зробити наїзд на людину.

У такому випадку рекомендується надати допомогу постраждалій тварині, спробувати врятувати, отвезя до ветеринара. Після цього слід змінити стиль їзди, бути більш уважним і відповідальним на дорозі.

Прикмети про собак:

 1. Облизує ноги перед виходом з дому – труднощі в дорозі, невдала поїздка.
 2. Улюбленець катається перед порогом – слід чекати гостей здалеку.
 3. Собака принесла в будинок суху кістку або шматок деревинки – краще залишитися вдома, в дорозі людину чекає смерть.
 4. Домашнє тварина стоїть і вагається – належить несподівана поїздка.

Про погоду

Подібні прикмети та повір’я викликають найбільшу довіру, оскільки чутливість собак вище людської, будь-які зміни в навколишньому середовищі вони помічають набагато краще. Різкі зміни погоди, природні катаклізми тварина здатна відчути заздалегідь. З цієї причини незвичайна поведінка собаки в ряді випадків може врятувати людині життя.

Прикмети про погоду:

 1. Вихованець не їсть, скиглить, при цьому здоровий – очікується негода, землетрус, повінь.
 2. Їсть на вулиці сніг – до хуртовини; застрибує в замет – до морозу.
 3. Спить, згорнувшись калачиком, – до похолодання; розтягнувшись у всю довжину – до потепління.
 4. Жує траву – до дощу.
 5. Качається по траві газону – до грози або бурі.
 6. Тулиться до господаря – до негоди.

3fcb1b0af425be753df7ec4ba86bc34c Прикмети про собак: вкусила, облаяла, до чого помирає в будинку

Мисливські та рибальські прикмети

Собака – кращий помічник для будь-якого мисливця. Вважається, якщо тварина, забігши в ліс, зупинилося і принюхується – багато дичини і звірів. Про те ж свідчить і прикмета, коли пес справляє нужду перед виходом з дому. Якщо вихованець тільки весело грається й бігає між деревами або по галявині – доведеться повернутися додому з порожніми руками. Для рибалок все інакше. Собаку не рекомендується навіть брати з собою, не те що садити в човен. Вважається, що навіть згадка тваринного вголос злякає всю рибу. Домашнього улюбленця народні забобони рекомендують залишати вдома.

Інші прикмети про собак

У деяких країнах Європи вірили, що чорні пси – земні втілення неупокоєних душ самогубців, грішників. З цієї причини таких собак воліли обходити стороною. У регіонах Англії прийшов на поріг будинку чужий пес вважався передвісником біди і низки невдач, тоді як в Шотландії – це символ світлої смуги, поява відданого друга.

В Ланкаширі вірили, що увязавшаяся на вулиці чорна собака натякає людині про швидку загибель, радить бути уважними, попрощатися з рідними.

Залежно від кольору

Собаки бувають різних порід і мастей. Народні забобони приписують їм властивості в залежності від розміру особини і забарвлення шерсті. При цьому деякі кольори трактуються по-різному в залежності від того, чий це тварина – своє або чуже. Власний вихованець зазвичай сприймається доброзичливо, захищає господаря, пророкує щастя і успіх, тоді як такий же пес з вулиці може символізувати проблеми, хвороби, біди, різні несприятливі зміни в житті.

Чорна

Найчастіше така тварина вважається підсобником диявола, пов’язаними з нечистою силою істотою. Наші предки вірили, що в чорних собак – душі темних магів і відьом, тому чекати від них добра не доводиться. Рекомендували обходити їх стороною, але не ображати, інакше мстива сутність накликає прокляття на весь рід.

Досі вважається, що чорні пси, як ніхто інший, здатні відчувати наявність похмурою аури у людини. Якщо така собака обійде 3 кола навколо кого-небудь, то йому слід готуватися до серйозної хвороби або нещасного випадку. Але це відноситься тільки до чужих тварин. Власне оберігає господаря від темних сил.

4aea6e04617b7f8fb7aed824e54e4d51 Прикмети про собак: вкусила, облаяла, до чого помирає в будинку

Прикмети про чорних псів:

 1. Облаем – заплутані стосунки з близькими, втрата життєвого орієнтира, можна заблукати в лісі.
 2. Почути гучний гавкіт – доведеться випадково дізнатися задуми таємних недоброзичливців у свою адресу.
 3. Перебіжить дорогу – невдачі в дорозі, грабіж, аварія.
 4. Намагається вкусити, агресивно налаштований – таємний ворог.
 5. Побачити у сні – доведеться довго боротися з сильним, непримиренним противником.

Руда

Це колір сонця, світла, радості, успіху, матеріального благополуччя. Рудих цуценят рекомендують брати додому для поліпшення атмосфери в сім’ї, припливу фінансів. Працюючим людям собачки пророкують премії, пенсіонерам – надбавку до пенсії, студентам – збільшення стипендії.

Найкраще руді особини передбачають нежданих гостей, коли заливаються захопленим гавкотом біля порога. Незаміжнім дівчатам вихованець допоможе вийти заміж, жінки – знайти пристрасного коханця, чоловікові – партнера по бізнесу. Випадкова зустріч навіть з чужим тваринам жовтуватого забарвлення обіцяє фінансову удачу, успіх у справах.

Біла

Подібний забарвлення символізує світло, добро, сприятливі зміни. Побачити білу собаку до удачі на весь день. Навіть бути облаянным таким тваринам обіцяє гарну угоду, отримання великого прибутку. Дружелюбно налаштований тварина – ознака вирішення давніх проблем. Швидше за все, допомога надійде від друзів.

Побачити білого пса у сні – скоро доведеться стати свідком доленосних подій. Чим собака крупніше, тим більше будуть наслідки цих подій.

Сіра

Згідно з народними прикметами і повір’ями тварини цієї масті вважаються хорошими охоронцями будинку від нечистої сили. В сім’ю приносять надійність, удачу, емоційну стабільність і чуттєвий спокій. Більшість забобонів з позитивним характером. Для більш точного тлумачення ознак слід звернути увагу на поведінку домашнього вихованця.

Прикмети, пов’язані з віком і станом

Дана група народних повір’їв використовується для інтерпретації знака понад від чужого пса. Слід розглядати будь-який інтерес тварини до людини.

Поширені прикмети:

 1. Стара, хвора, взлохмаченная собака з гнійними очима віщує біди, хвороби, сварки. Для нейтралізації дії забобони рекомендується вилікувати пса і по можливості прилаштувати в сім’ю.
 2. Добре упитанное, здорове тварина з лискучою шерстю – символ прибутку і міцного здоров’я.
 3. Взяти додому випадково попався на очі бездомного щеня – спосіб завагітніти.

35f3613bb78f1bfc7c72a29e91fd9ae9 Прикмети про собак: вкусила, облаяла, до чого помирає в будинку

Прийшла в будинок, приблудилася або знайшли

Більшість народних прикмет і повір’їв пов’язані з тим, як саме собака потрапила до людини або де і за яких обставин йому зустрілася. При цьому рекомендується враховувати забарвлення шерсті, поведінку, стан здоров’я, вік тварини. Тільки комплексна інтерпретація дозволить правильно розшифрувати бачення.

Бродячий собака прийшла на поріг будинку

У російських прикметах це вважається сприятливим знаком, в крайньому випадку, застереженням. Рекомендується приділити увагу масті тварини, стану здоров’я і настрою. Добродушний білий пес обіцяє здоров’я та удачу у справах, рудий і коричневий – поліпшення стосунків у сім’ї, фінансовий прибуток.

Сіра і чорна забарвлення рекомендують бути обережніше, зосередитися на вирішенні поставлених завдань, тому що можливі підступи недоброзичливців. При цьому їх поява лише рада бути більш зосередженим, а не ознака біди.

Ув’язалася на вулиці або прибився до двору

Тут для інтерпретації слід приділити увагу поведінці тварини. Якщо на вулиці ув’язалася собака за людиною, що несе щось смачне, до тлумачення можна не звертатися. Бездомний пес просто просить їжі. Добродушний, веселий, спокійно йде за людиною – ознака хороших змін у житті, вирішення тривалих конфліктів.

Не сприятливо переслідування скиглять або агресивно налаштованого пса. Найчастіше народні забобони тлумачать це як поява недоброзичливців, обмови, підступи за спиною.

Прив’язалася на кладовищі або під час похорону

Таких собак бажано обходити стороною. По можливості рекомендується нагодувати і швидко піти, не можна брати додому. Вважається, що в них вселяються душі померлих людей, які не отримали спочинку. Разом з псом можна привести в сім’ю смутку, біди, навіть смерть. Ображати також заборонено, оскільки тварина не винне в людських забобонів, просто живе там, де виходить прогодуватися і не загинути.

Якщо сам знайшов

Кращий спосіб завести собаку – підібрати знедоленого цуценя або дорослу особину. Це найбільш віддані людині домашні вихованці, оскільки крім беззастережної любові господарю дістанеться нескінченна вдячність. Прикмети запевняють, що такі істоти здатні врятувати життя комусь із членів сім’ї. З цієї причини небажано проходити повз проявив інтерес, ластящегося, що просить їжу бездомного істоти.

Забобони про собак в будинку

Не варто надто серйозно ставитися до прикметами і повір’ями. Кожен вихованець індивідуальний, має власні звички та характер. Невластиві іншим дії для нього можуть бути нормальними. Перш ніж звертатися до забобонів, рекомендується досконально вивчити повадки домашнього пса. Шукати якийсь таємний сенс допустимо тільки при непояснених різких змінах в поведінці.

374c39e97c0008210f91f282d764b5c7 Прикмети про собак: вкусила, облаяла, до чого помирає в будинку

Напаскудила в квартирі

Про тлумачення прикмети в даному випадку можливо говорити лише, якщо подібна поведінка зовсім не властиво тварині. Маленькі щенята не вміють стримуватися, тому часто залишають калюжі. Дорослих вихованців слід вигулювати мінімум 2 рази в день, щоб подібних казусів не відбувалося. Ще одне раціональне пояснення – яке-небудь захворювання. Якщо ж нічого подібного до улюбленця віднести не можна, слід звернутися до тлумачень, враховуючи супутні фактори.

Якщо собака напаскудила у будинку:

 1. Позначила одяг, взуття, ноги господаря – чекають важливі події. Також, таким чином, тварина відганяє нечисту силу.
 2. Купка на спальному місці домашнього улюбленця – неприємності на роботі або в особистому житті.
 3. Пес напаскудив прямо біля вхідних дверей – прикмети обіцяють більший прибуток.
 4. Фекалії посеред кімнати – доленосні зміни. Можуть бути позитивними або негативними.
 5. Переступити через собачу купку – проблеми зі здоров’ям.
 6. Наступити в екскременти – біла смуга в житті, несподівана радість.

Шкребеться в двері

В даному випадку можна не шукати якихось таємних смислів. Часто домашня тварина нагадує про необхідність погуляти. Можливо, хоче сходити в туалет або просто пограти. Якщо ж при цьому скиглить, відмовляється від їжі і гри, слід послухати чотириногого друга і вийти з ним на вулицю. Собака може відчувати необхідність бути присутнім в іншому місці, намагається таким способом покликати господаря на допомогу або врятувати.

Дивиться в дзеркало

Тварини не сприймають двомірне зображення, не ідентифікують себе у відображенні. Ніякого страшного знака в розгляданні дзеркальної поверхні немає. Швидше за все, собаці стало цікаво зміна картинки, він вирішив трохи пограти. Забобонні люди думають, що собака бачить у дзеркалі містичних істот. Як би там не було, не варто ставитися до цього занадто серйозно.

3a8029b47cf2be73a0fca20acdc03de5 Прикмети про собак: вкусила, облаяла, до чого помирає в будинку

Зайняла спальне місце господаря

Домашній улюбленець просто знайшов зручне місце як лежанки – тепло, затишно і господарем пахне. Нічого містичного в цьому поведінці немає. Забобони іноді тлумачать це як спробу захистити людину від небезпеки. В крайньому випадку, можна дозволити собаці залишитися в кімнаті.

Вкрала взуття

Це можна пояснити бажанням пограти. Але рекомендується звернути увагу на супутні ознаки. Пильну обнюхування взуття перед дорогою обіцяє легкий шлях. Якщо собака погрызла туфлі – до скандалу в сім’ї, непорозуміння, сварки.

Якщо собака вкрала тапок, але незабаром принесла господарю – належить вдалий період у житті.

Втекла

Народні прикмети та повір’я інтерпретують це як спосіб захисту людини. Таким чином, собака забирає з собою нещастя або серйозні хвороби, які загрожують летальним результатом. Але це не говорить про те, що вихованця не слід шукати. Тим більше, якщо причини втечі прозаїчні і не несуть за собою ніяких містичних смислів. У будь-якому випадку з часом пес може сам повернутися додому.

Прикмети про поведінку тварини

Іноді вчинки собаки можна пояснити з допомогою народних забобонів. Звертатися до тлумачень прийме слід тільки при різкій зміні поведінки, виявлення нехарактерних раніше властивостей. Якщо пес веде себе так само, як зазвичай, немає підстави проводити яку-небудь розшифровку.

Лизнула собака

Тлумачення залежить від частини тіла людини:

 • Якщо собака облизує руки або ноги – доведеться довго працювати.
 • Пальці кінцівок – суєта, клопоти, тривалі піші прогулянки.
 • Довго лиже руки – належить важка фізична праця.

В цілому прикмета добра, віщує гідну винагороду за докладені зусилля.

bbee711cf4d25f8d673d082cd1f5e480 Прикмети про собак: вкусила, облаяла, до чого помирає в будинку

Лягла в ноги

З допомогою народних повір’їв можна передбачити погоду. В залежності від того, як саме собака вляглася в ногах господаря, чекають зміни. Згорнулася клубочком – слід чекати на похолодання. Пес вальяжно розвалився на ногах – скоро почнеться стійке потепління.

Обгидила або описала

Інтерпретація залежить від того, з ким саме він так вчинив. Якщо його поведінка стосується сторонньої людини – треба до нього придивитися, можливо, він прийшов в будинок з поганими намірами.

Коли собака паскудить або пісяє на господаря – намагається захистити його від нечистої сили, злякати хвороби і біди.

Веде себе агресивно

Шукати таємний сенс можна тільки по відношенню до домашнього улюбленця. При цьому не повинно було передувати грубого поводження з твариною або членами сім’ї, відсутній запах алкоголю.

Поширені прикмети:

 1. Собака облаяла, але не намагалася вкусити – дрібні неприємності, клопоти.
 2. Женеться, гарчить, дуже агресивна – віщує напад грабіжників, бешкетників.
 3. Собака кусає чоловіка – людина скоро захворіє.
 4. Вкусила жінку – можливо знайомство з молодою людиною.

Перегородила або перебігла дорогу

Прикмета обіцяє зміни, частіше на краще. Рекомендується звернути увагу на забарвлення. Чорно-біле тварина – добрий знак, плямисте – можливо розчарування, руде – радість і успіх. Якщо відразу 3 собаки перебігли дорогу – людини буде переслідувати удача. Коли перегороджує шлях агресивно налаштований пес, слід готуватися до незапланованих клопотів, неврахованим перешкод у справах.

Катається по землі

Основна інтерпретація прикмети полягає в зміні погоди. Швидше за все, очікується похолодання, сильний вітер, опади. Не можна забувати про інстинкти і фізіологічних причинах. Ніякого таємного сенсу в катанні по землі може і не бути. Поведінка буває викликано сверблячкою, пустощами, спробою заспокоїтися.

Риє яму

Одна з найбільш негативних прикмет. Якщо це не викликано бажанням сховати кісточку, відкопати якийсь предмет, до того ж супроводжується виттям або скавулінням, значить, в будинку скоро будуть похорони. У цьому випадку забобонні люди рекомендують провести будь-який обряд по нейтралізації прикмети, сходити в церкву, помолитися.

64ea0862661d78ed1484d93bfdb7e221 Прикмети про собак: вкусила, облаяла, до чого помирає в будинку

Гавкіт і виття собаки

Пси нерідко гавкають або виють. Інтерпретувати поведінку можна власного пса або сусідського. Навіть безпритульна собака іноді таким чином намагається попередити людину. Деякі вихованці люблять поспілкуватися один з одним, висловити емоції, пограти. Тоді розцінювати їх поведінку як знак до змін не слід.

При тлумаченні прикмети рекомендується звертати увагу на супутні ознаки:

 • забарвлення тварини;
 • в яку сторону дивиться;
 • які дії при цьому здійснює.

Виття

Якщо собака не вирішила повыть на місяць, спілкуючись з іншими представниками виду, а також не намагається повідомити про фізичному нездужанні, можна звернутися до народних прикмет.

Поширені повір’я:

 1. Виє зграйка вуличних псів – до веселощів, народним гулянням.
 2. Одночасно риє землю – скоро хтось помре.
 3. Дивиться при цьому на стіну в будинку – неприємності очікують проживає за нею людини.
 4. Виє у дворі і дивиться на будинок – до злодіїв.
 5. Гучні завивання на порозі, відмова піти – втрати у фінансовій сфері або проблеми зі здоров’ям.

16a0d57a982b11d752d1c9efbe7f4b89 Прикмети про собак: вкусила, облаяла, до чого помирає в будинку

Скавчання

Прикмети в більшості випадків несприятливі, обіцяють хвороби, пожежі, крадіжки, низку невдач і сварок. Найчастіше негатив стосується життя, здоров’я, матеріальних благ. Якщо немає підстави списати скавчання на фізичне нездужання собаки, рекомендується провести нейтралізацію спеціальними обрядами.

Гавкіт

При інтерпретації слід звернути увагу на супутні ознаки.

Поширені прикмети:

 1. Вихованець гавкає і виє на двері – до біди. Якщо ж настрій пса веселий – скоро прийдуть гості.
 2. Собака на весіллі облаяла нареченого і наречену – сімейне життя буде сповнене скандалів і сварок. Белошерстное тварина гавкає тільки на молоду дружину – скоро буде поповнення.
 3. Раптовий гавкіт вночі – до втрати грошей або здоров’я.
 4. Облаяла і навіть вкусила чужа собака – можливі нещасні випадки.

До чого вмирає вихованець

В більшості випадків це не має ніякого таємного сенсу. Тварини гинуть від хвороб або старості. Як прикмети слід розглядати, тільки якщо в будинку хтось сильно хворий. У цьому випадку вважається, що собака вмирає, щоб відвести біду від господаря, забрати його смерть.

Тварина рекомендується загорнути в тканину і поховати подалі від будинку, в безлюдному місці. При цьому поряд не повинно бути водойм.

Прикмети в рік Собаки

Східний календар кожному році приписує як тотемного тваринного 1 з 12 звірів.

Поширені прикмети:

 1. Завзятий собачий гавкіт під час бою курантів – рік буде щасливим.
 2. У новорічну ніч приснився щеня – людину чекає низка щастя і удачі.
 3. Знайти в початку року Собаки заховані в дитинстві наклейки, значки або інші скарби – до поповнення в сім’ї.
 4. Собака облизує ноги 1 січня – поліпшення фінансового становища.

Інші прикмети

Із цим тваринам пов’язано безліч повір’їв. Часто вони різні для кожного народу. Що одні вважають благом, інші відносять до поганих знаків. Спільним є те, що заводити вдома собаку – до радості й удачі.

Ще кілька популярних прикмет і повір’їв:

 1. Темне верхнє небо і буква «р» в прізвисько – буде хороший сторож і захисник будинку.
 2. Пес приніс вологу кістка – чекають на добрі і радісні події.
 3. Штовхати собаку – до судом.
 4. Щоб вихованець прижився в новій сім’ї – 3 рази обвести його навколо ніжки столу.
 5. Знайти на вулиці і носити з собою собачий зуб – пристріту можна не боятися.
 6. Цуценят і дорослих особин цілувати тільки в морду – в іншому випадку у тварини буде багато бліх.
 7. Нового улюбленця можна заводити тільки через 2 місяці, якщо попередній помер від хвороби.

Собака живе з людиною протягом багатьох століть. З часом тварина навчилася відчувати деякі емоції, прихильність до господаря. З цієї причини пес часто намагається попередити його про можливу біду або порадувати майбутньої низкою везіння. Не варто надто серйозно ставитися до прикметами. У більшості випадків це звичайні забобони, що виникли при нестачі знань.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради