Чим відмити ґрунтовку зі скла, лінолеуму та кахля

Після закінчення ремонту, починається найгірше. Відмити грунтовку — непросте завдання. Інструменти добирають залежно від типу забрудненої поверхні. Засіб теж повинно бути сильне по відношенню до брудних плям, але делікатне до оброблюваним речей. Треба враховувати, що висохлі плями грунту відтерти складніше.

0c7af5af10fd4838b29302d44c5d61ee Чим відмити ґрунтовку зі скла, лінолеуму та кахля

Особливості грунтовки, ускладнюють відтирання

Використовується в підготовці стін перед фінішним шаром обробки. Всі грунтовки, незалежно від призначення, складаються з клею, смоло – і плівкоутворюючих інгредієнтів, бітумів, масел і пігментів. Багато суміші містять ще і прискорювачі висихання: після нанесення утворюють плівку, яку можна змити водою або милом. Хімічна реакція суміші відбувається швидко, і якщо не витерти бруд протягом 20-30 хвилин, потім це буде зробити складніше. Скориставшись деякими порадами, можна запобігти появі плям.

Рекомендації по роботі з розчинами

 • Вкрити всі поверхні, які не підлягають грунтуванню, поліетиленовою плівкою.
 • Маленькі місця заклеїти малярським скотчем.
 • Для захисту тіла і одягу працювати в спецформі з маскою для обличчя.
 • Швидко змивати краплі і плями розчину ще до моменту схоплювання з поверхнею.

Як позбутися від плям грунтовки?

Змивка зі скла

ccb1a080c8e52b3730f079f1d4c7bf82 Чим відмити ґрунтовку зі скла, лінолеуму та кахляНові забруднення легко змиваються з вікна водою і ганчіркою.

Очистити скло, не подряпавши поверхню, можливо. Свіжі плями грунту можна видалити звичайною вологою губкою. Якщо бруд вже висохла, то треба змочити тим же засобом, що залишило пляму. Прочекавши хвилини, зі скла можна очистити залишки не докладаючи зусиль. Застарілі плями видаляють за допомогою скребка. Допоможе суміш соди з вівсяним борошном (1:1) з водою. Отриману кашку нанести на пляму і дати відмокнути годину, бо стерти ганчіркою. Найбільш делікатними вважаються засоби для миття вікон:

 • «Містер Мускул»
 • Hodrupa;
 • Dopomat;
 • Atlas SZOP — найпотужніший з лінійки, щоб змити грунтовку.

Очищення з лінолеуму, паркету і ламінату

Свіжі сліди ґрунтовки відмивають простий вологою ганчіркою. Старі плями на підлозі рекомендується рясно зволожити. Через кілька годин грунт з лінолеуму буде легко прибрати змоченою ганчіркою. Якщо плями не піддаються, потрібно використовувати допоміжні засоби: «Уайт-спірит», оцет 9%, Silit або Sif (підходять для рельєфних поверхонь). Цими речовинами відразу змочують обріз тканини, а потім труть підлогу. До паркету і ламінату такі способи не підходять. Перший спосіб — можна використовувати засоби для миття вікон. За другим методом залишки з паркету або ламінату треба чистити пароочищувачем.

Прибирання плитки, керамограніта і пластику

dc7938ac194bbcb86c45cf4dd87422c3 Чим відмити ґрунтовку зі скла, лінолеуму та кахляДля очищення керамічної облицювання застосовують спеціальні препарати.

Варіантів зняття грунтовки з плитки безліч. Можуть застосовуватися і розчинники («Уайт-спірит, спирт, ацетон), спеціальні очищувачі монтажної піни, засіб Powerfix на фосфорної кислоти та іншої кислотний продукт Atlasszop. Підійдуть і засоби для чищення сантехніки, оцтова есенція. Ці кошти використовуються для чищення керамограніта. Пластик чиститься тільки розчинниками, зокрема, бензином. Але після видалення плями, потрібно промити поверхню мильним розчином.

Відтирання з одягу, рук

Великі плями потрібно зішкребти скребком, витрусити річ, а потім замочити в теплому мильному розчині на годину і випрати вручну. Важливо якомога краще виполоскати одяг, щоб при подальшій прання в машинці-автоматі не стався засмічення агрегату. Якщо залишилися плями можна спробувати вивести сліди бензином, але залишиться трудновиводімиє запах.

Свіжі плями з шкіри змивають гарячої води з милом. Якщо вже в’їлися — рослинною олією, спиртом або розчинником для фарб.

Засоби для очищення ґрунту

 • Для скла «Містер Мускул». Жорстка мочалка і це засіб очистять поверхня без подряпин.
 • Для твердих поверхонь (плитка, керамограніт, пластик) — «Уайт-спірит», бензин або ацетон.
 • Для стійких до впливу кислоти — Powerfix, Atlasszop.
 • Для всіх поверхонь — оцтовий і содовий розчини.

Важливо розуміти, що як сама грунтовка, так і речовини для її відтискання, вельми агресивні, тому спочатку рекомендується дотримувати всі правила безпеки: працювати в засобах захисту (рукавички, респіратори), надягати спецодяг і взуття, яку не шкода зіпсувати. Не менш важливо відтирати відразу плями грунту, щоб склад не встиг зчепитися з поверхнею.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради