Бугай – міць і краса томату. Опис різновидів сорту і особливості вирощування

Найчастіше, вимовляючи слово бугай, мають на увазі або потужного сільського бика-виробника, або величезного мужика з пудовими кулаками, вогняного (ото ж здоров’ям і богатирською силою. Дивлячись на півкілограмові рельєфні томати, звисають з міцних гілок помідорного куща, розумієш, чому сорт виявився в цій славній компанії бугайов. З опису в статті ви дізнаєтеся, як виростити на своїй ділянці гідні захоплення плоди.

bugajj – moshh i krasota tomata opisanie raznovidnostejj sorta i osobennosti vyrashhivaniya42 Бугай – міць і краса томату. Опис різновидів сорту і особливості вирощування

Опис особливостей сорту

Де ж ще, як не в Сибіру міг з’явитися такий потужний сорт томата. Культура ще зовсім юна, в Держреєстрі перебуває з 2014 р, допущена до вирощування у всіх регіонах РФ в теплицях і на відкритих просторах. Варто відзначити, що Бугай має два обличчя – рожеве і червоне. А також крім самого сорту, на томатному ринку є і гібридний побратим першого покоління.

І сорт і гібридна форма плодоносять на 110-115 день після проростання насіння. Кущ міцний, детермінантного типу, виростає до 1,5-1,8 м. На одній кисті може бути від 2-х до 5-ти великих помідорів. В середньому вага плодів коливається в межах 400-600 м, але деякі екземпляри і до 1 кг доходять. Так що з одного куща можна зібрати 7 і більше кілограмів ефектних сплощено-плоских ребристих томатів.

Всередині томати м’ясисті, соковиті, цукристі, багатокамерні, але насіння небагато.

Увага! У відкритому грунті томат виростає не таким високим, а значить кількість плодів на одному кущі буде менше, і загальна врожайність знизиться.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий,

110-115 днів

Детермінанти-нантный,

150-185 см

Салатний Для теплиць і відкритого грунту 400-600 До 20 кг в укритті;

До 15 кг у відкритому грунті

Рожеві, червоні. Плоско-округла форма, среднеребристый

Переваги і недоліки сорту

До основних достоїнств представленого томату, крім його великоплідністю та гідною врожайності відносять:

 • невибагливість у вирощуванні;
 • ефектний товарний вигляд;
 • відмінний смак свіжих салатах і при термічній обробці;
 • стійкість до багатьох часто зустрічаються хвороб томатів;
 • хороша переносимість як низьких, так і високих температур;
 • знижена освітленість не впливає на плодоношення.

Що стосується недоліків, то в даному випадку спостерігається якась парадоксальна ситуація – крупний вага томатів одночасно і гідність (для свіжого споживання), і нестача (виключено цільноплідна консервування).

Основні правила агротехніки і відгуки

Необхідно дотримуватися правила вирощування, щоб згодом вас не розчарували ні врожайність, ні зовнішній вигляд томатів.

 • Насіння на розсаду висівають за 60-70 днів до передбачуваної висадки в грунт.
 • Необхідно дотримуватися сталості температурного режиму (23-25°С) при пророщуванні насіння.
 • На 1 кв. м. висаджують 2-3 юних томату (за схемою 70х60).
 • Формують в 1-2 стебла, для чого необхідно підв’язування та пасинкування.
 • Щоб плоди досягли воістину значних розмірів, необхідні посилені підживлення. Як і чим підживити томати, читайте в цій статті.
 • bugajj – moshh i krasota tomata opisanie raznovidnostejj sorta i osobennosti vyrashhivaniya43 Бугай – міць і краса томату. Опис різновидів сорту і особливості вирощування

  Багато городників вразили габаритами помідора, і зважилися виростити його у себе на ділянках. І ось як вони відгукуються про томаті Бугай.

  Світлана з Нижегородської області пише: «Придбала гібрид у агрофірми «Сади Росії», вже боляче фото на пакетику насіння мені сподобалося. Схожість була хороша, і розсада виросла потужна. У теплицю висадила 6 червня, вела в 1-2 стебла. Перші томати були великі, але в кисті їх було небагато, по 1-2 шт. А от наступні не виділялися розмірами, але на самій кисті їх було більше».

  Валентина з Ленінградської області ділиться своїми успіхами: «Насіння я не купувала, зі мною поділилися розсадою. Посадила на грядку, під укриття. Раніше я великоплідні помідори не вирощувала, так що розміри цих плодів здивували – по 400-600 р. І смак їх дуже сподобався. На наступний рік посаджу томат в теплицю і вже свої насіння».

  Федір з Балашихи повідомляє: «Посадив по 3 кущі в різні теплиці, вів у 2 стовбура, кисті зав’язувалися відмінно. У першій теплиці підкормкам приділяв особливу увагу, томатах з другої діставалося менше добрив. В результаті – у недокормленных помідорів прожилки траплялися і плями у плодоніжки. По вазі вони також поступалися томатам з другої теплиці, де підживлював на совість. Так що будьте уважніше в питаннях підживлення, особливо фосфорно-калієвих».

  Знайомство з томатом-велетнем підійшло до завершення. І якщо цей сибірський сорт не залишив вас байдужими, залишається лише виростити його на своїй землі і потім поділитися враженнями та досвідом з іншими садівниками-городниками.

  Вирощування томатів: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради