Бджолиний забрус: користь і застосування

Мед — основний продукт бджільництва, який людиною оцінений по достоїнству і застосовується не тільки як ласощі, але і для лікування і профілактики різного роду захворювань. Однак не багато хто знає, що крім цього масового продукту, ця галузь дає нам багато супутніх не менш, а іноді і більше корисних речовин. Одним з них є бджолиний забрус.

Впевнені, що багато хто бачать подібне словосполучення вперше, тому пропонуємо розібратися з питанням: забрус бджолиний, що це таке? Не вдаючись у подробиці та не апелюючи до складним термінам бджільництва, цей продукт можна описати, як воскові кришечки, якими бджоли запечатують стільники.

Їх розмір колір і властивості можуть змінюватися від впливу різних факторів, починаючи від виду бджіл, медоносної області, закінчуючи кліматичних впливом. Але при будь-яких обставин бджолиний забрус залишається джерелом величезної кількості корисних мікро-і макроелементів. Його склад може дещо різнитися в залежності від вищезгаданих факторів, але в обов’язковому порядку у ньому містяться вітаміни групи А і В, ретинол, аскорбінова кислота, жирні кислоти, прості цукру та багато інших елементів.

Отже, ми визначилися, що мова в цій статті йде про кришечці бджолиних сот. Але щоб повністю відповісти на питання: «забрус бджолиний, що це таке?» необхідно зрозуміти як він утворюється. До складу бджолиного забрусу входять:

 • віск
 • слина бджіл
 • частинки прополісу
 • частинки перги
 • частинки пилку.
 • Застигаючи ці елементи і утворюють щільну кришечку, яка закупорює стільники, забезпечуючи збереження корисних властивостей меду та його стерильність. При зборі меду, забрус зрізають на деякий час залишаючи на решітці або в вулику, з метою зібрати з нього залишки меду, після чого, найчастіше відправляють на переробку (переплавляють на віск).

  Іноді його залишають в первісному вигляді і використовують, як біодобавку до раціону для лікування і профілактики різноманітних захворювань, також його застосовують в косметології і фармацевтиці.

  Забрус бджолиний: властивості та застосування

  Корисні властивості бджолиного забрусу описані в багатьох наукових працях лікарів-практиків. Мабуть найбільш відомою працею на цю тему є книга «Мед та інші природні продукти» відомого американського лікаря Д Джарвіса. Є й безліч інших цікавих досліджень на тему: Забрус бджолиний: властивості та застосування.

  Всі вони зводяться до того, що бджолиний забрус — є унікальним речовиною, який за своєю корисності в окремих випадках може перевершити і сам мед. Дослідники пропонують використовувати його в самих різних сферах: від стоматології, до косметології та фармацевтики. Такий розкид легко пояснюється властивостями бджолиного забрусу, якими він зобов’язаний природних компонентів у його складі.

  d46208c7016cc1b459fe2d3b55c5cddf Бджолиний забрус: користь і застосування

  Бджолиний забрус може впливати на людський організм різний корисний вплив. В залежності від форми використання він може чинити дії:

 • антисептичну
 • протизапальний
 • протимікробний
 • бактерицидна
 • знеболювальне.
 • регенеруючу
 • імуномодулююча
 • антиоксидантну.
 • Поради по використанню забрусу можна знайти в інтернеті за запитом: «забрус бджолиний, як застосовувати». При грамотному використанні бджолиного забрусу він робить позитивний вплив на всі без винятку органи і системи органів людини. Вже в ротовій порожнині він починає приносити користь. Його розжовування очищає зубну емаль від нальоту і каменів, зміцнює ясна.

  Ефіри та інші жирні кислоти в цей же час сприятливо впливають на дихальну систему. Досить часто на цьому лікування забрус і закінчують, але його попадання в шлунок запускає в організмі найпотужніші імуномоделюючої реакції. При цьому покращується обмін речовин, відновлюються процеси правильного кровообігу і роботи м’язів, у тому числі серцевого. У кишечнику забрус проявляє свої адсорбуючі властивості, виводячи шлаки і токсини, пов’язуючи всі шкідливі речовини мікрофлори, подібно активированному вугіллю. Гайморит, танзилит, пародонтоз, астма, захворювання ШКТ, харчові отруєння — список захворювань для профілактики і лікування яких використовують бджолиний забрус можна продовжувати вічно.

  Бджолиний забрус, разом з допоміжними речовинами активно використовується в косметології і фармацевтиці. Мазі для лікування будь-яких пошкоджень шкіри, шампуні і омолоджуючі креми, продукти косметології для дітей не викликають алергію — лише мала частина переліку продуктів до складу яких включають бджолиний забрус.

  Правила застосування бджолиного забрусу

  Побічний продукт бджільництва з корисними властивостями якого ми вже ознайомилися, називається, нагадаємо забрус бджолиний. Як застосовувати його в найрізноманітніших цілях, спробуємо розібратися далі.

  Отже, забрус бджолиний — речовина — корисне для всіх органів і систем органів людини, його можна застосовувати як у натуральному чистому вигляді, так і використовувати його в якості допоміжного інгредієнта для приготування корисних сумішей. Для досягнення різного ефекту, забрус необхідно використовувати по різному.

 • Якщо ваша мета — профілактика стоматологічних захворювань і захворювань верхніх дихальних шляхів, досить пожувати його 10-15 хвилин або зробити інгаляційні процедури з кулькою цієї речовини. Смак забрусу загалом ідентичний смаку меду.
 • Якщо ж ви бажаєте комплексного впливу на організм, надання загальнозміцнювальної дії, продукт слід проковтнути, можна це зробити, до речі і після 15-хвилинного розжовування, корисні властивості при цьому не втрачаються. Якщо вам попався досить жорсткий забрус, для спрощення розжовування можна розбавити його з медом.
 • Зазвичай для профілактики різного роду захворювань приймають по 1 ст. л. забрусного меду 3/4 рази в день. При наявності специфічних захворювань можливість застосування забрусу у складі комплексної терапії, а також норми прийому і курс лікування з допомогою бджолиного забрусу слід узгодити з лікарем, поспілкувавшись з ним на тему забрус бджолиний: користь і шкода.

  90e6b75b1924eff975f215e3db1a19df Бджолиний забрус: користь і застосування

  Чіткої концепції застосування забрусу на сьогоднішній день немає. Є безліч порад, деякі з яких можуть навіть суперечити один одному. Пов’язано це з тим, що забрус в загальному то речовина безпечне, не має особливих протипоказань, випадки передозування дотепер не виявлені, тому в принципі ви можете насолоджуватися цим ласощами, відновлюючи своє здоров’я рівно стільки, скільки вам хочеться, головне робити це без фанатизму. Єдине суворе протипоказання до застосування забрусу — алергія на пилок рослин, мед і продукти бджільництва.

  Забрус бджолиний користь і шкода

  Забрус бджолиний: користь і шкода. Цій темі також присвячено багато наукових досліджень. Вище ми вже говорили про те, що забрус є унікальним засобом для зміцнення імунітету та профілактики специфічних захворювань, є виключно корисним для організму людини речовиною. Але як кажуть є в цій «бочці меду» і «ложка дьогтю».

  Насправді більшість публікацій на тему: Забрус бджолиний користь та шкода, зводяться до опису корисних властивостей цього продукту. Але у будь-якого, навіть такого корисного продукту як забрус, є поодинокі випадки нанесення шкоди. Найчастіше це стосується алергетиків, хоча сьогодні забрус все частіше пропонують використовувати як компонент комплексної терапії при лікуванні алергії, вживаючи його в малих дозах, безпосередньо перед алергічних сезоном.

  8242ee5d9193665a1131312608457189 Бджолиний забрус: користь і застосування

  Поки чіткого взаємозв’язку між вживанням забрусу і полегшенням алергічної симптоматики в сезон, не виявлено, втім і погіршення стану хворих також не зафіксовано.

  Крім цього, дієтологи закликають не переборщити з вживанням забрусу. Велика кількість вітамінів в ньому може викликати гіпервітаміноз. При цьому досі випадків передозування забрусом зафіксовано не було.

  Акцентувати увагу на останньому слові і звести вживання забрусу до мінімуму варто хіба що наступним групам людей:

 • має алергію на мед
 • страждають від гастриту з підвищеною кислотністю
 • дітям до 3-х років
 • вагітним жінкам.
 • Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради