5 важливих правил догляду за розсадою перців після пікіровки

5 vazhnykh pravil ukhoda za rassadojj percev posle pikirovki41 5 важливих правил догляду за розсадою перців після пікіровки

Розсада перцю дуже чутлива до хорошого догляду. При вирощуванні в домашніх умовах догляд має свої особливості, серед особливі вимоги до пікіровці, підживлення, полив, висвітлення. Дотримуючись основні правила догляду за розсадою, внаслідок можна отримати хороший урожай міцних, соковитих, солодких плодів. Як доглядати за розсадою, докладніше в статті.

Зміст

 • 1 Сходи перців – що треба знати?
 • 2 Підготовка до пікірування розсади
  • 2.1 Підготовка тари
  • 2.2 Грунтова суміш
 • 3 Пікіровка
 • 4 Догляд за розсадою перців
  • 4.1 1. Температурний режим
  • 4.2 2. Полив
  • 4.3 3. Освітлення
  • 4.4 4. Підгодівля
  • 4.5 5. Боротьба з шкідниками і хворобами

Сходи перців – що треба знати?

Ви вчините правильно, посіявши насіння відразу в просторий посуд. Тоді вам не доведеться пікірувати рослина, так як перці вкрай погано реагують на пересадку. Посадивши пророщені насіння в загальний розсадний ящик і зробили все правильно, то через 7-12 днів у вас з’являться перші сходи.

Треба зазначити, що сходи не з’являються одночасно, в один день. Тут необхідно врахувати таку обставину. З’явилися раніше за інших сходи – найбільш скороспілі і міцні, надалі вони дадуть гарний урожай. Виходячи з цього, залишаємо для пікіровки ті рослини, які зійшли в перші 4 дні від початку сходів. А всі наступні ліквідують. Користі від них буде мало, і вони займуть тільки місце в теплиці.

5 vazhnykh pravil ukhoda za rassadojj percev posle pikirovki42 5 важливих правил догляду за розсадою перців після пікіровки

Підготовка до пікірування розсади

Пікіровку проводять приблизно через 20-25 днів після сходів, коли на сіянцях зростуть 2 справжніх листочка.

Пікіровка — пересадка сіянців на інше місце раніше посадки на місце остаточного розвитку, з метою отримати рослини з великою кількістю добре розвинених бічних коренів.

Не затягуйте з пікіруванням, так як пізніше розвиваються корінці переплітаються. Травмовані при пересадці, вони довго і погано відновлюються. Якщо ви вирощуєте розсаду спочатку в розсадних ящиках, пам’ятайте, пікіровка затримує розвиток рослини на 8-10 днів.

Підготовка тари

Для вирощування перцю після пікіровки підійдуть індивідуальні ємності об’ємом не менше 0,5 л. Враховуйте, що у рослини корінь стрижневий, не терпить прищипування і загинання кореня при пересадці. В такому випадку рослина буде боліти, а то і зовсім загине. Тому ємність повинна бути глибокою. На дні повинні бути отвори для відтоку зайвої рідини.

Якщо немає можливості це зробити, наприклад, не хочете зіпсувати підвіконня, отвори можна не робити. Але на дно ємності (горщика, одноразового склянки) насипте дренаж: лушпиння від насіння або подрібнену яєчну шкаралупу. Вони будуть виконувати роль дренажу і живильної суміші.

Грунтова суміш

Грунтова суміш заготовте заздалегідь. Перед пересадкою перців проморозьте її або полийте рожевим розчином марганцівки. Холодну землю за 2 дні до пересадки рослин занесіть в приміщення, щоб вона прогрілася. Грунт повинен бути родючим, легкої і по кислотності близькою до нейтральної.

Грунтову суміш можна купити готову в магазині або приготувати самим: 3 частини садової землі + 1 частина торфу.

Пікіровка

Для пікіровки відбирають добре розвинені сіянці. Сіянці, погано розвиваються, відстають у розвитку, підлягають знищенню. Перед пікіруванням за 2 години, розсаду рясно проливають водою, суха грунт просто осиплеться з корінців при пересадці.

Тару заповнюють наполовину висоти горщика, злегка утрамбовувавши. В середині роблять заглибину на 5-6 див. Ложкою, заглибивши її під корінь, акуратно витягують сіянець разом з грудкою землі з розсадного скриньки. Опускають у підготовлену ямку, заглиблюючи стовбур на 2 див. Останнє особливо важливо для подальшого хорошого врожаю. Зауважу також, якщо досвідчені городники при пересадці томатів спеціально прищипують корінець, то у випадку з перцями цього в жодному разі робити не можна.

Утримуючи сіянець вертикально, обережно підсипаємо землю і злегка її утрамбовуємо. Трохи заглиблюючи сіянець, на молодому рослині від стовбура відростуть нові корінці. Пізніше, коли рослина зміцніє і стовбур перцю загрубеет, підсипати землю вже не можна. Підсипка землею вплине на майбутній урожай, відсуваючи отримання перших плодів.

5 vazhnykh pravil ukhoda za rassadojj percev posle pikirovki43 5 важливих правил догляду за розсадою перців після пікіровки

Пересаджуючи рослини, стежте, щоб коріння не загиналися і мали добрий контакт з грунтом. Поставивши рослина в ямку, злегка притисніть землю до корінця. Після чого добре полийте грунт. Посаджений сіянець в персональну тару буде зростати у вас до пересадки на постійне місце.

Догляд за розсадою перців

Догляд до висадки на постійне місце включає такі моменти:

 • температурний режим,
 • полив,
 • освітлення,
 • підгодівля,
 • боротьба з хворобами і шкідниками.

1. Температурний режим

Повторюся: перці – теплолюбна рослина. Розсада дуже чутлива до нестачі тепла. Тому температура повітря в денний час повинна бути не менше 22-25ОС, в нічний час – 16-18С. Але і спеку (більше 30 С) перці теж переносять погано.

Розсада чутлива до нестачі тепла. Зниження температури нижче 12 ? с може привести до загибелі рослини. Цьому сприяє охолодження грунту від холодного бетонного підвіконня і відкриті кватирки над розсадою.

5 vazhnykh pravil ukhoda za rassadojj percev posle pikirovki44 5 важливих правил догляду за розсадою перців після пікіровки

2. Полив

Поливають сіянці теплою водою – температура 25-30?С. Поливати треба так, щоб грунт повністю просочився. Наступний полив проводять тільки тоді, коли грунт почне підсихати. Не можна допускати в’янення рослин з-за сухого ґрунту. Але і не менш небезпечні часті поливи. Корінці від надлишку вологи не отримують достатньої кількості кисню, погано розвиваються. Крім того, зайва вологість веде до захворювання чорною ніжкою.

3. Освітлення

Розсада перцю особливо чутлива до освітлення. Цікавий факт: при недоліку світла розсада томатів витягується, а перець вибирає іншу форму протесту. Воно завмирає, перестає розвиватися.

Болгарський перець – рослина короткого світлового дня. Краща тривалість – 9-10 годин. Пізні сорти вимагають ще менший світловий день. Перцю потрібен короткий світловий день, але з дуже гарною освітленістю.

Якщо вікна, де стоїть розсада, виходять на південну сторону і стоїть сонячна погода, освітлення рослинам достатньо. Вам залишається тільки через день перевертати контейнери з розсадою на іншу сторону, щоб сіянці не витягувалися в одну сторону. Тут не завадять відбивачі світла (фольга або просто білий папір).

При похмурій погоді і на північних вікнах розсаду треба досвічувати люмінесцентними лампами або спеціальними світловими приладами. Майте на увазі, що при недостатньому освітленні не можуть зав’язатися бутони на перших гронах.

5 vazhnykh pravil ukhoda za rassadojj percev posle pikirovki45 5 важливих правил догляду за розсадою перців після пікіровки

4. Підгодівля

У період росту розсади проводять кілька підживлень:

 • по одному разу підгодовують настоєм лікарських трав і деревної золи.
 • 1 раз в тиждень підгодовуємо розчином гумату калію, розводять його згідно інструкції.

Перець у розсадному періоді дуже вимогливий до фосфору, азотне харчування має бути помірним. Що стосується калію, він рослині потрібен завжди. Купуючи мінеральні добрива, завжди читайте інструкцію по застосуванню і особливо звертайте увагу на дозування та кратність застосування. Зайві підживлення в період росту розсади теж ні до чого.

5. Боротьба з шкідниками і хворобами

1 раз на тиждень з метою профілактики різних захворювань і появи шкідників рослини обприскують настоєм лушпиння цибулі. Візьміть 3 жмені сухої цибулиння, залити 5 л окропу і залишіть настоюватися на 2 години. Після розчин процідіть через марлю, залийте в пульверизатор і обприскуйте рослини.

Обприскування доцільно чергувати з підгодівлею. Тобто: 1 тиждень підгодовуйте гуматом, в іншу – обприскуйте настоєм лушпиння.


Дорогі читачі, знаючи особливості вирощування розсади в домашніх умовах, ви підготуєте хорошу міцну розсади для висадки в грунт. Про те, як правильно висаджувати її на постійне місце, розмова буде в іншій статті.

Читайте також: Як посадити насіння перцю на розсаду

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради