Як прибирати квартиру після смерті людини

Традиційний для Росії поховальний обряд передбачає похорон на третю добу після смерті людини. Протягом першого дня труну з тілом стоїть в квартирі в кімнаті, в якій жив покійний. За цей час розкладання ще не встигає початися. Однак буває, коли тіло у труні коштує 4-6 днів до поховання. До того ж не завжди померлого виявляють відразу. Часом самотніх людей, тихо спочилих у себе в ліжку, знаходять сусіди по багатоквартирному будинку через тижні після поширення трупного запаху на весь під’їзд. Далекі родичі дізнаються про втрати тільки за фактом проникнення в приміщення поліцією. У таких ситуаціях потрібна професійна прибирання після смерті людини. Робити її потрібно за певними правилами

Фактори, що підвищують стійкість трупного запаху

kak ubirat kvartiru posle smerti cheloveka Як прибирати квартиру після смерті людиниСпецодяг для прибирання приміщення після померлої людини

Усунути сліди розкладання важко. Просте провітрювання не допоможе позбутися від трупного запаху. Проживання в такому приміщенні не відповідає нормам безпеки. Навіть тимчасово перебувати в ньому неможливо, тому прибиральники надягають спецодяг з масками.

Розкладання трупа відбувається під впливом гнильних мікроорганізмів. У процесі розпаду органічних тканин в атмосферу виділяється сірководень та інші небезпечні гази, шкодять здоров’ю людини. Причому не завжди родичі здатні відчути трупний запах. Тому у випадку смерті у себе вдома, особливо коли тіло виявляють не відразу, настійно рекомендується викликати фахівців з прибирання і зробити професійну обробку квартири.

Існують зрозумілі і зовсім не очевидні фактори, що впливають на концентрацію і стійкість неприємних запахів:

 • Чим довше покійний лежав у кімнаті, тим складніше буде її очистити.
 • Ключову роль відіграє ступінь вентиляції приміщення в момент загибелі покійного: відкриті вікна, що працює витяжка тощо.
 • Чим тепліше в кімнаті, тим швидше почнеться розкладання. Виявлення тіла в літній період практично гарантує необхідність очищення приміщення.
 • Якщо кімната відкрита, запах і шкідливі речовини поширяться швидше по окрузі.
 • На стійкість запахів впливає вік і комплекція покійного. Не останню роль відіграє стан здоров’я, адже деякі ліки осідають в організмі і також розпадаються в процесі трупного розкладання. Окремі препарати, навпаки, консервують хворого, в результаті чого тіло може загинути, але не розкладатися.
 • Дивно, але на стійкість запаху впливають навіть матеріали, з яких виготовлені предмети інтер’єру і побудований сам будинок.

При наявності стійкого запаху під час виявлення мерця до тіла краще не підходити, не надівши потужний респіратор. Потрібно відразу ж відкрити всі вікна в квартирі і постаратися не залишатися надовго з покійним.

Настійно не рекомендується проводити очищення приміщення самостійно. Робота повинна бути довірена професіоналам.

Що входить в послуги спеціалістів

Клірингові агентства здійснюють комплекс заходів, спрямованих на усунення вогнищ запаху і ліквідацію небезпечних для живої людини мікробів, комах і мікроелементів розкладання, що зберігаються у приміщенні. На підставі цих принципів побудований порядок роботи компаній.

Правила встановлюють обов’язковий комплекс послуг, в який входить:kak ubirat kvartiru posle smerti cheloveka1 Як прибирати квартиру після смерті людини

 • оцінка обсягів робіт;
 • первинна прибирання квартири після провітрювання;
 • очищення пористих поверхонь за допомогою спеціальних хімічних засобів;
 • дезінфекція та дезінсекція (рекомендується при знаходженні мертвого тіла понад 3 доби);
 • професійна прання предметів інтер’єру, в результаті якої будуть вмирати все накопичилися мікроорганізми;
 • винос сміття.

В залежності від ситуації може знадобитися професійна прибирання або тільки кімнати, де лежав померлий, або всього приміщення.

Якщо труп залишався довгий час, необхідно прибрати всю просочену мікроорганізмами меблі і зробити ремонт у приміщенні.

Етапи прибирання квартири після смерті людини

Процедура виконання робіт є стандартною. Зазвичай вона включає кілька етапів:

 • Після звернення клієнта призначається дата огляду приміщення та оцінки майбутніх робіт. Це вимагає дотримання техніки безпеки та використання спеціального обладнання. Тому нерідко процедура є платною.
 • При узгодженні обсягів та вартості робіт з прибирання після виявленого померлого родича клієнт укладає договір. Обумовлюються терміни виконання очищення і повноваження фахівців. Наприклад, при незгоді замовника ніхто не має права викидати якісь речі з кімнати, де знаходилося тіло, навіть якщо це рекомендовано технікою безпеки.
 • Первісною завданням прибиральників є з’ясування вогнищ запаху. Мікроби концентруються не тільки в місці знаходження трупа, але і в різних важкодоступних зонах: по кутах, в щілинах, у шафах і іншої меблів. Щоб їх видалити, використовуються спеціальні дезінфікуючі засоби.
 • Фахівці проводять повне провітрювання приміщення. Іноді це супроводжується частковим розкриттям об’єктів інтер’єру для забезпечення припливу повітря у важкодоступні місця. Наприклад, може знадобитися частковий демонтаж підвісних стель. Не варто чинити опір цьому і ігнорувати поради та рекомендації професіоналів з прибирання квартир. Краще витратити гроші на ремонт, ніж потім захворіти через залишився вогнища інфекції.
 • В залежності від ситуації здійснюється хімчистка поверхонь або їх утилізація. При тривалому перебуванні трупа доведеться позбутися від оббивки меблів, килимів та шпалерних покриттів.
 • За допомогою антисептиків проводиться обробка батарей і сантехнічних труб, вікон, електронної техніки.
 • На завершальному етапі якісного прибирання постраждалої квартири фахівці вивозять сміття. Він повинен бути утилізований при дотриманні техніки безпеки і вивезений на спеціальне звалище. Потім здійснюється дезінфекція, дезодорація приміщень.
 • Більшість етапів прибирання після виявленого небіжчика проводяться з допомогою обладнання та витратних матеріалів, які неможливо купити на звичайному ринку.

  Професійні засоби надаються лише ліцензованим компаніям, так що в складних випадках самостійно очистити квартиру від трупного отрути просто не вийде. Рекомендується викликати прибиральників.

  Порядок дезінфекції та дезодорації

  Після знаходження мертвого тіла в замкнутому не вентильованому просторі осідає не просто запах. В приміщенні утворюється важко усувний вогнище токсинів і патогенної мікрофлори. Проживання у такій квартирі загрожує захворюваннями навіть при відсутності або усунення запахів.

  Обробка приміщення проводиться професійними хлорными або не містять хлор дезінфектантами:kak ubirat kvartiru posle smerti cheloveka2 Як прибирати квартиру після смерті людини

  • розчином хлораміну метою видалення мікробів з предметів м’яких меблів;
  • сухим туманом і обладнанням для озонування – цими засобами очищується повітря;
  • особливими розчинами миються підлоги і стіни, стельові та інші тверді поверхні;
  • концентрованими фітонцидами знищуються мікроби, прибирається неприємний запах.

  Після основного обробітку квартира перевіряється на наявність залишкових забруднень. З метою їх усунення здійснюється дезодорування особливими аерозолями.

  Якщо не використовувати спецзасоби для видалення запахів, вони залишаться, як ретельно вимили приміщення.

  Строки збирання і повернення в квартиру мешканців

  На час процедури приміщення повинно залишатися ненаселеним. Стандартна обробка займає не більше 4-6 годин. Однак у деяких випадках може знадобитися повторна процедура. Іноді прибирання після трупа розтягується на двоє і більше діб.

  Якщо небіжчик довго залишався не виявленим, перед поверненням мешканців у квартирі потрібно провести капітальний ремонт. Гнильні бактерії проникають в меблі, осідають у підлогові покриття аж до бетону. В безпосередньому місці перебування покійного по закінченні прибирання після смерті людини потрібно буде все перестилати заново.

  Навіть якщо ремонт не потрібний, не рекомендується повертатися в апартаменти безпосередньо після обробки. Бажано почекати ще близько тижня, залишивши в очищеній кімнаті відкриті вікна. Важливо, щоб з квартири пішли запахи і стерлися середовища хімікатів, які використані фахівцями клірингової компанії.

  Кожен випадок індивідуальний. Скільки часу займе прибирання, що для цього знадобиться і коли можна повернутися в житлове приміщення, повинні вирішувати професіонали.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради