Як позбутися від цвілі у ванній на швах плитки

Цвіль і грибок, що утворюються у ванній кімнаті, псують зовнішній вигляд стін і надають затхлість повітря. Вони також несуть загрозу для здоров’я миються людей. Спори починають з’являтися на затірці плиткових пазів, а звідти поширюються по всій поверхні. Тому важливо позбутися від цвілі у ванній на швах плитки якомога швидше.

Способи позбавлення від чорноти в міжплиткових швів

kak izbavitsya ot pleseni v vannojj na shvakh plitki99 Як позбутися від цвілі у ванній на швах плиткиЗатирка в міжплиткових швів має пористу структуру, тому цвіль глибоко в’їдається в неї

Методи боротьби з грибком залежать від глибини проникнення в пористу структуру затірки.

Поверхневе очищення

Якщо бактерії з’явилися на стиках недавно і не встигли дістатися до клейового шару, відмити таку цвіль у ванній на швах плитки можна, застосовуючи хімічні засоби. Тільки на особливо забруднених ділянках доведеться видаляти чорноту ножем або викруткою.

Глибоке очищення

Цвіль, що потрапив на всю глибину затірки, складно вивести однією хімією. У цьому випадку видалятися повинен міжплиточний матеріал до самої стінки. Після цього потрібно відтерти залишки забруднень засобом проти грибка і ретельно просушити стики феном. Перед нанесенням нової затірки корисно обробити очищені шви антисептиком.

Крім хімічних і механічних методів, можна використовувати нетрадиційний підхід у боротьбі цвілі.

Нетрадиційні методи для видалення цвілі

kak izbavitsya ot pleseni v vannojj na shvakh plitki100 Як позбутися від цвілі у ванній на швах плиткиПарогенератор – ефективний інструмент для видалення цвілі у ванній

Прибрати поверхневий грибок у ванній між плитками на стіні можна, не відтираючи його скребком і не вдаючись до шкідливої хімії.

Гарячим пором

Очищати міжплиткові стики від заражень допомагає парогенератор. Одночасна дія високої температури і тиску струменя знищує грибкові бактерії і вимиває їх з найдрібніших пір. Гаряче повітря і проникає у важкодоступні місця стиків швів в кутах ванної кімнати. Перевагою даного методу вважається й те, що він діє без застосування хімічних реагентів.

Щоб домогтися повного позбавлення від цвілі, після обробки парою необхідно ще раз почистити всі шви іншим засобом і просочити антисептиком.

За допомогою НВЧ-випромінювання

Електромагнітні хвилі високої частоти проникають всередину структури плиткової затірки, рівномірно нагріваючи її до температури, яка знищує бактерії. Але цей метод не призведе до забруднення, тому їх потрібно відмивати до або після такої обробки. До того ж потрібно дороге спеціалізоване обладнання. Краще замовляти цю послугу в професійних клінінгових компаніях.

Засоби побутової хімії

Промислово випускаються спеціальні антиплесневые і антигрибкові препарати. Найчастіше це різні рідини, але є і тверді активні речовини у формі олівця. Кінчиком такого засобу зручно прибирати свіжий наліт з плиткових швів. Але вони краще їх застосовувати тільки в профілактичних цілях, а для справжньої очищення вибирати рідкі речовини.

Крім спеціальних засобів, для боротьби з цвіллю використовуються господарські хлорвмісні відбілювачі:

 • Білизна;
 • Domestos;
 • Cillit;
 • Cif.


Позбавлятися від слабких грибкових слідів потрібно розведеними розчинами. Для видалення сильних верств цвілі можна використовувати їх у первісному вигляді.

Білизна погано проникає всередину плиткової затірки, тому її краще використовувати при усуненні свіжого нальоту. Але вона добре ліквідує затхлий запах цвілі, що робить її корисною для застосування в профілактичних цілях.

Порядок дій з відбілювачами:

 • Розчин заливається у флакон з пульверизатором.
 • Обприскуються всі шви, уражені цвіллю.
 • Вичікується 10-15 хвилин.
 • Щіточкою з жорстким ворсом протираються оброблені місця.
 • Залишки відбілювача змиваються водою.
 • Недоліком препаратів з вмістом хлору є різкий неприємний запах їх парів і можливу шкоду при попаданні на шкіру. Неодмінною умовою при роботі з ними повинні бути хороша вентиляція у ванній і рукавички на руках.

  Препарати з хлором здатні знебарвлювати деякі барвники. Тому їх не рекомендується застосовувати для кольорової затірки.

  Народні засоби від цвілі на плиткових швів у ванній

  kak izbavitsya ot pleseni v vannojj na shvakh plitki101 Як позбутися від цвілі у ванній на швах плиткиКращі народні засоби від цвілі на плитці

  Очистити проміжки між плитками можуть і домашні господарські речовини, з яких легко готуються потрібні суміші та розчини.

  Харчова сода

  Застосовують її так:

 • Розвести водою до стану рідкої сметани.
 • Губкою або маленькою щіточкою нанести отриманий склад на забруднені шви.
 • Почекати 30-50 хвилин.
 • Протерти оброблені місця щіткою з жорстким ворсом, можна старою зубною.
 • Залишки отчищенных забруднень та змити водою.
 • Соду корисно додавати в будь-які розчини, що готуються для боротьби з цвіллю. Вона тільки посилить їх дію.

  Столовий оцет

  Його 9% розчин знищує 3/4 видів цвілі і грибкових бактерій. Застосовувати речовина краще нерозбавленим, але при цьому воно не повинне потрапляти на шкіру рук. Для нанесення потрібно користуватися флаконом з розпилювачем або надягати рукавички. Після повного висихання розчину на швах, їх треба протерти жорсткою щіткою, отскабливая не отвалившуюся цвіль. На завершення – промити всю поверхню водою.

  Неприємність оцтового запаху компенсується його дезінфікуючими властивостями. Розведеної есенцією корисно зрідка обробляти стики і саму плитку в профілактичних цілях.

  Суміш соди і оцту

  Спільна дія цих очищувачів справляється навіть із сильними нальотами цвілі. Содовий порошок заливають оцтом в рівній пропорції за обсягом. Після завершення пінної реакції суміш розбавляють водою до кашоподібного стану. Потім нею натирають стики між плитками і через 10-15 хвилин ще раз проходяться по швах твердою щіткою.

  Перекис водню

  Цей натуральний антисептик теж здатний боротися з бактеріями. Її застосовують так само, як і оцет: наносять, чекають висихання, отскабливают цвіль щіточкою, промивають водою.

  Перекису властивий відбілюючий ефект, тому її не рекомендується застосовувати для знезаражування кольорового кахлю і затерли.

  Борна кислота

  У чистому вигляді майже не застосовується для видалення цвілі. Але ефективно діє у складному розчині:

  • вода – 100 мл;
  • оцет – 50 мл;
  • перекис водню – 50 мл;
  • борна кислота – 50 мл

  Приготовлена суміш підігрівається до температури не більше 70 °С. Після нанесення на заражені місця витримується приблизно 30 хвилин. Потім протирається щіткою і змивається водою.

  Нашатирний спирт

  Розчин аміаку перед застосуванням сильно розбавляється: на 400 мл води потрібно не більш 10 мл нашатирю. Наноситься на запліснявілий ділянку, який після 30-хвилинного очікування оттирается жорсткою щіткою і промивається.

  Не можна використовувати нашатир разом з хлорвмісними відбілювачами, так як при цьому відбувається хімічна реакція з виділенням шкідливих газів.

  Ефірні олії

  kak izbavitsya ot pleseni v vannojj na shvakh plitki102 Як позбутися від цвілі у ванній на швах плиткиЦе досить дорогі препарати, але вони не тільки видаляють цвіль, але й мають антибактеріальну дію, що запобігає її поява в подальшому.

  На півлітра води потрібно 10-20 мл олії чайного дерева. Цим розчином протирають стики між плитками і промивають водою. Після завершення очищення наносять той же склад і залишають до повного висихання.

  Мідний купорос

  Застосовувати цей засіб треба тільки при сильному нальоту плісняви, так як навіть розведений, він може бути шкідливий для здоров’я. Не можна користуватися ганчірками або губками, а рідину потрібно наносити пензлем або щіткою з довгою ручкою.

  Купорос розбавляється водою в пропорції 1 до 10. Після нанесення на шар цвілі, залишають на 2-3 години. Потім змивається великою кількістю води.

  Обробка кахельної плитки від грибка

  Якщо цвіль перейшла зі швів на сам кахель, то доводиться протирати і його теж. Видаляти зараження з твердої плитки простіше, ніж з затірки. Тому необов’язково використовувати сильнодіючі речовини. Хороший результат при одночасній чищенні всій поверхні дає застосування соди і оцтом з додаванням невеликої кількості прального порошку. Разом з видаленням цвілі відбувається і миття кахлю.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради