Як помити сайдинг на будинку

Облицювання будинку пластиком – це зручно і красиво. Однак вплив зовнішнього середовища залишає сліди на білому фоні, особливо якщо будинок знаходиться поблизу дороги. Правильно помити сайдинг на будинку, застосовуючи засоби для очищення фасадів, не представляє складнощів. Якщо правильно доглядати за покриттям, будівля залишиться чистим надовго.

Основи догляду за пластиковим покриттям фасаду

ed363e98e7b320410fc50bd5280d610b Як помити сайдинг на будинкуБілий пластиковий сайдинг на будинку треба мити акуратно, щоб не пошкодити його

Облицювання фасадів виконується пластиком різноманітних квітів, але найчастіше використовується білий. Тривалість служби вінілового сайдинга залежить від правильної установки і догляду. Для цього існують основні правила:

 • Не використовувати для очищення агресивні хімічні речовини і кислоти.
 • Не застосовувати для миття жорсткі щітки, тим більше металеві.
 • Чистячі засоби наносити з особливою обережністю. Щоб не пошкодити верхній шар пластику, наносити склади потрібно на вологу стіну або змішувати їх з водою.
 • Приводити в порядок поверхню раз у рік, навесні, у теплу погоду при температурі вище +5 °C.
 • Застосовувати миючі засоби, призначені спеціально для догляду за пластиковим покриттям.

Помити сайдинг на будинку від пилу можна чистою водою, використовуючи поливальний шланг. В першу чергу приготувати місце навколо будинку. Прилеглі зелені насадження бажано вкрити. Закрити за допомогою плівки, скотчу всі зовнішні розетки, вимикачі, світильники, вентиляційні канали, отвори вікон і дверей. Оглянути уважно облицювання, визначити місця сильного забруднення і плям. Для миття вибирати день з похмурою погодою, щоб нанесені миючі засоби швидко не засихали.

490e42e227f72cd0146137945d2c53d3 Як помити сайдинг на будинкуСайдинг потрібно відмивати зверху вниз

Починати очищення потрібно з верхніх стрічок пластику, направляючи струмінь вниз. Для миття використовувати сходи. Стійкі плями відмивати мильною водою або розведеним засобом для посуду. За допомогою м’якої щітки або губки злегка відтерти місця забруднення і змити зі шланга. Зовнішні та внутрішні кути вікон і дверей почистити мочалкою з мильною водою, потім акуратно змити акуратно. Працюйте обережно, щоб вода не потрапила у віконний отвір, особливо між стекол.

Стійкі забруднення можуть залишити на поверхні панелей сліди, які важко очистити. Тому при появі плям, потрібно відразу відмити їх розведеним у воді порошком для прання. Терти їх мочалкою не бажано, щоб не пошкодити гладку поверхню пластику.

Засіб для миття фасаду не повинно містити луг і хлор. У спеціалізованому магазині можна придбати миючий засіб «Едельвейс». Воно випущено спеціально для догляду за пластиковими поверхнями зовні і всередині будинку. Крім ефективної очистки усуває неприємні запахи.

Не варто мити облицювальні панелі під сильним тиском водяного струменя. Це може пошкодити покриття, або вода проллється під обшивку, що небажано.

Засоби для усунення зелені на пластиковому сайдінгу

a57ee69a3de87bdcd7a1875e12046c42 Як помити сайдинг на будинкуПри підвищеній вологості на сайдинг з’являється зелений наліт

В регіонах з підвищеною вологістю облицювальні панелі можуть покритися зеленим нальотом. Відмити сайдинг від зелені на будинку можна теплим розчином, приготованому безпосередньо перед застосуванням в домашніх умовах:

 • 10 л води;
 • 1 склянку прального порошку;
 • 1 склянку миючого засобу для посуду;
 • 1 склянку кисневого відбілювача.

Інгредієнти розмішати до повного розчинення і нанести на зелені плями мочалкою або м’якою щіткою. Таке очищення потрібно зробити поетапно, невеликими площами, так як засіб не повинно знаходитися на поверхні більше 10 хв, тим більше висихати. Після нанесення і очищення, поверхню слід ретельно змити водою.

При появі на сайдинг після зелені жовтих плям, можна використовувати розчин білого оцту у співвідношенні 70% води – 30% оцту. Такий склад очистить поверхню від потемніння, а також послужить профілактикою від заселення грибкових бактерій. Після очищення сайдинг бажано покрити спеціальним восковим засобом для догляду за пластиковими поверхнями. Таким способом фасад буде захищений від впливу підвищеної вологості.

Стійкі зелені плями можна відмити, використовуючи препарати побутової хімії для миття фасадів. Для цього існує декілька ефективних рецептів:

 • На половину відра води додати 100 г засобу Soilax, 50 гр. прального порошку Tide.
 • При стійкому забрудненні до складу з 3 л води, 100 г засобу Soilax, 50 г порошку Tide додати 1 л препарату Clokox.
 • Розвести в склянці гарячої води 100 г купоросу, перемішати розчин з 10 л води, нанести на поверхню пластику. Через 10 хв відмити великою кількістю води.

Пожовклі плями на поверхні можна видалити за допомогою засобу для посуду, але з особливою обережністю. Наносити його потрібно за допомогою м’якої губки не більше ніж на 5-10 хв. Потім відмити сайдинг на будинку великою кількістю води.

Очищення хімічними засобами вимагає обережності. Користуйтеся маскою для захисту дихальних шляхів. На руки надягайте рукавички.

Як боротися з цвіллю на стінах будинку

40c5d9b4de91d193499f79bc2a726dbf Як помити сайдинг на будинкуЦвіль на сайдинг добре прибирають народні засоби

На сайдинг іноді з’являється цвіль. Відбувається це найчастіше в регіонах з підвищеною вологістю.

Іноді причиною утворення грибка можуть бути помилки при будівництві:

 • Облицювання пластиком проведена по вологих стін.
 • Неправильно сконструйована вентиляція.
 • Не здійснено гідроізоляція цоколя.

У ряді випадків грибок з’являється з-за конденсату, проступає зсередини будинку.

Щоб уникнути утворення цвілі на сайдинг, потрібно довіряти будівництво тільки перевіреного підрядника. А після виконання облицювальних робіт покрити стіни захисними засобами від цвілі і грибка.

Поради по догляду за сайдингом

b91cf891c984ae17a88c5f6c4dbc06a7 Як помити сайдинг на будинкуНайзручніше очищати сайдинг з допомогою миючого пилососа

Щоб будинок завжди виглядав красиво, потрібно раз в рік очищати пластиковий сайдинг, а потім обробляти його захисними складами. Їх можна купити в будь-якому магазині будівельних матеріалів.

При митті зі шланга не потрібно направляти струмінь води по швах і стиках, щоб вона не затекла під панелі. Весь бруд треба акуратно змивати зверху вниз.

При використанні хімічних засобів, необхідно стежити за тим, щоб склад знаходився на стіні не довше 5 хв. Робочу поверхню потрібно очищати поступово, розділивши її на секції. Використовуючи чистячі порошки, не слід терти площину, щоб не подряпати її. Змивати слід рясним поливом.

Крім забруднення на пластику іноді утворюються вигорілі плями. Щоб цього не відбувалося, обробляйте його спеціальними засобами для захисту від вигорання. У випадку серйозного пошкодження панелей, їх слід замінити.

Правильний догляд за поверхнею облицювання і обробка захисними складами продовжить роки експлуатації.Фасад буде виглядати доглянутим і привабливим.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради